Μετάβαση στο περιεχόμενο

AutoCad - 10. Bugs


Alexios

Recommended Posts

Δοκίμασε να γράψεις στη γραμμή εντολών FILEDIA και όρισε την τιμή σε 1.

 

edit: Mε προλαβε ο Ακης.... 8-)

Edited by lou
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πρόβλημα παλιός-γνώριμος από τα παλιά...

 

Βάζω ένα hatch. Μετά από μετακίνηση του hatch ή αν το πάω σε άλλο σχέδιο κλπ (δεν έχω εντοπίσει ακριβώς πως γίνεται) χαλάει το hatch.... 

Παράδειγμα: Χρησιμοποιώ το hatch GRAVEL το οποίο είναι πλακόστρωση. Πάω μετά να ξαναβάλω την πλακόστρωση και μπαίνουν ακανόνιστες γραμμές λες και έχει διαλυθεί το pattern - το σχέδιο του hatch....Καταλαβαίνει κανείς τι εννοώ? Το έχει λύσει??

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, αυτό συνήθως έχει να κάνει με τις επιλογές στο πεδίο hatch origin. Δοκίμασε να επιλέξεις default to boundary extends και center.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα, έχω το AutoCAD Architecture  2014 και τρέχω ως απλό προφίλ autocad.

Για κάποιο λόγο το ribbon εξαφανίστηκε στο workspace drafting & annotation, ενώ αν επιλέξω 3D modeling ή 3D basics το δείχνει μια χαρά.

Πήγα στο menu customise και φαίνεται προς στο workspace drafting & annotation υπάρχει ribbon, αλλά εμένα δεν μου το βγάζει.

Τι μπορεί να φταίει;

 

Edit: βρήκα λύση.

Γράφεις μια ribbonclose και μετα ribbon στη γραμμή εντολών και οκ

Edited by kostaspde
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Δουλευω στο land με υποβαθρο autocad 2002. Στο save as δεν μου βγαζει παραθυρο αλλα πρεπει να το ορισω στην εντολη command "χειροκινητα" Γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω για να βγει παραθυρο;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την ανταποκριση.Αν δε σου κανει κοπο μου λες που θα την βρω την μεταβλητη αυτην;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.