Μετάβαση στο περιεχόμενο

AutoCad - 10. Bugs


Alexios

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Καλησπερα!

Θελω να εισαγω αρχεια σε ενα σχεδιο πχ φωτος jpeg αποσπασμα χαρτη κλπ και ενω κανω την κλασσικη μεθοδο copy το αρχειο και μετα paste επανω στο σχεδιο, το autocad μου 2008 δεν ανταποκρινεται.

συγκεκριμενα μου βγαζει :

Command: _pasteclip

 

Enter image file name to attach:

 

Aκομα και το ονομα του αρχειου να εισαγω δε γινεται τιποτα

 

Καμια γνωμη?

Edited by spsonis
Link to comment
Share on other sites

Θελω να εισαγω αρχεια σε ενα σχεδιο πχ φωτος jpeg αποσπασμα χαρτη κλπ και ενω κανω την κλασσικη μεθοδο copy το αρχειο και μετα paste επανω στο σχεδιο,

ωραίο το "κλασσική μέθοδος..."

 

Δοκίμασε με την εντολή insert -> raster image

Ό,τι λέει ο akis, αυτή είναι η κλασσική μέθοδος

 

Συν άλλη μία από εμένα, drag & drop.

 

Καλημέρα σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλημέρα σας

μαζί με το Autocad εχω και το cadware από το οποίο τοποθετώ κουφώματα κ.α.

Προσπαθώντας να τοποθετήσω συγκεκριμμένα κούφωμα διπλό χωνευτό πάει να το τοποθετήσει και την τελευταία στιγμή δεν το βάζει και μου βγάζει

Error: bad argument type: VLA-OBJECT nil"bad argument type: VLA-OBJECT nil"
 

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει...

 

 

Έγινε μεταφορά στην παρούσα θεματική κατηγορία.

Gousgounis

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω και εγώ το cadware (την έκδοση 2007) και κάνει το ίδιο και σε μένα αλλά όταν πάω να φτιάξω σκάλα. Το περίεργο είναι ότι το κάνει σε συγκεκριμένα αρχεία.

 

Μία πρόχειρη λύση που βρήκα είναι να κάνω copy/paste όλο το σχέδιο σε νέο αρχείο.

 

Το συγκεκριμένο πρόβλημα έχω χρόνια που το αντιμετωπίζω και από την υποστήριξη μέχρι την τελευταία φορά που τους είχα ρωτήσει δεν είχαν βρει λύση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω και εγώ το cadware (την έκδοση 2007) και κάνει το ίδιο και σε μένα αλλά όταν πάω να φτιάξω σκάλα. Το περίεργο είναι ότι το κάνει σε συγκεκριμένα αρχεία.

 

Μία πρόχειρη λύση που βρήκα είναι να κάνω copy/paste όλο το σχέδιο σε νέο αρχείο.

 

Το συγκεκριμένο πρόβλημα έχω χρόνια που το αντιμετωπίζω και από την υποστήριξη μέχρι την τελευταία φορά που τους είχα ρωτήσει δεν είχαν βρει λύση.

Δοκίμασα αυτό που μου γράφεις αλλά τα ίδια... σ'ευχαριστώ πολύ πάντως

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπέρα!

Θέλω να εισάγω  jpeg  ή Pdf και ενώ κάνω attach δεν ανταποκρίνεται να μου ανοίξει εικονίδιο να επιλέξω ποιο pdf θέλω να βάλω.

συγκεκριμένα μου βγάζει :

attach path to file  to attach:

Παρατήρησα και στο save as το ίδιο κάνει αντί να ανοίξει να επιλέξω που θα το σώσω μου βγάζει να πληκτρολογήσω τη διαδρομή..

είναι σαν απενεργοποιήθηκε κάπως να μου ανοίγει τα εικονίδια ..δεν ξέρω..μπορεί κάποιος να με βοηθήσει !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.