Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αποστασιόμετρα laser


Recommended Posts

θα πηγαίνεις για αποτυπώσεις σούρουπο τότε την κουκκίδα την βλέπεις όσο μακριά και αν είναι. Μέρα σε εξωτερικό χώρο τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα εώς αδύνατα.

 

Για την ποιότητα κατασκευής ένα leica (φθηνό) είχα χρησιμοποιείσει (φίλου) δεν θυμάμαι τπτ ιδιαίτερο) αλλά για να το λέτε εσείς κάτι θα θυμάστε καλύτερα) (Η πράσινη σειρά πάντως είναι ακόμα πιο ψευτικη (την έχω πιάσει στο praktikeR)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαλλον σε αυτο κλινω....

 

stanley-fatmax-tlm-130i-1-77-911.gif

Το θεωρω value for money για αυτα που προσφερει, συγκρκτικα με το ποσο κοστιζει....

Δεν εχει αλφαδι, δεν εχει κλισιμετρο, εχει εμβελεια 30μ, δεν εχει φωτιζομενη οθονη αλλα κοστιζει 95€ και για τα βασικα που το θελω ειναι παρα πολυ καλο!

Το επιασα στα χερια μου σημερα, το δουλεψα λιγο και εμεινα πολυ ικανοποιημενος και απο την ποιοτητα υλικων...

Μενει να δω αν εχει υποδοχη για λουρακι καρπου (επιμενω οτι το θελω!) και μαλλον λοιαν συντομως θα το κανω δικο μου....

 

Α ναι, εχει δυνατοτητα να αποθηκευσει 10 μετρησεις, ενω το Bosch DLE 70 που χρησιμοποιησα σημερα δεν αποθηκευε δευτερη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει αλφαδι, δεν εχει κλισιμετρο, εχει εμβελεια 30μ, δεν εχει φωτιζομενη οθονη αλλα κοστιζει 95€ και για τα βασικα που το θελω ειναι παρα πολυ καλο!

 

Μενει να δω αν εχει υποδοχη για λουρακι καρπου (επιμενω οτι το θελω!) και μαλλον λοιαν συντομως θα το κανω δικο μου....

Αν μετράς διαμερίσματα μια χαρά είναι. Αν πας να μετρήσεις απόσταση από διπλανό κτίριο (όπως λες παραπάνω) ασ' το καλύτερα. Θα ψάχνεις την κουκίδα, θα μετράς ό,τι να 'ναι επειδή δε θα είσαι ευθυγραμμισμένος κτλ

Δώσε κανά φράγκο παραπάνω. Αν ασχολείσαι συνέχεια με ΠΕΑ και αποτυπώσεις από το δεύτερο θα τα έχεις βγάλει τα λεφτά του

Link to comment
Share on other sites

Inzaghi κι εγώ υπέρ της άποψης να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις κάτι καλύτερο είμαι!

1) Τα 30μ ίσως είναι λίγα.

2) Η φωτιζόμενη οθόνη είναι χρήσιμη και λειτουργική.

3) Ας μην έχει κλισίμετρο, αλλά ας έχει αλφάδι (φούσκα) τουλάχιστον.

 

ΥΓ: Αν γενικά προσέχεις τα πραγματάκια σου, το GLM80 θα αντέξει κι ας μην είναι τόσο στιβαρή κατασκευή

Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα μου τα προσεχω εννοειται!

Κοιταξα να βρω το Bosch DLE 70 που με αρεσε πολυ χτες που το δοκιμασα (εχει και φυσαλιδα, πολυ ωραια πλαστικα, 50μ εμβελεια, μου το συστησε και ο Ηλιας κιολας) αλλα σταματησε να κυκλοφορει λογω του GLM 80 που εχετε...

Μονο φωτιζομενη οθονη δεν εχει, την εχει το Disto D2 αλλα αυτο δεν εχει αλφαδι και βγαινει ιδια τιμη με το GLM 80...

 

Τελικα μαλλον για GLM 80 με κοβω κι ας δωσω και 60€ παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σε κάνω inzaghi, το DLE 70 το πούλησα πριν μερικές μέρες 80 ευρώ και ήταν σχεδόν καινούργιο.

Παρεμπιπτόντως 70 μ. εμβέλεια είχε και όχι 50!

Είχα βγάλει αγγελία αλλά μάλλον δεν την είδες.

Άσχετα αν το μετάνιωσα τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχες βγαλει την αγγελια εγω μαλλον δεν ψαχνομουν για κατι τετοιο...

Δε μου στελνεις σε ΠΜ απο που το πηρες το καινουριο σου 160€ μπας και το παραγγειλω κι εγω με τοσο απο κει?

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχες βγαλει την αγγελια εγω μαλλον δεν ψαχνομουν για κατι τετοιο...

Δε μου στελνεις σε ΠΜ απο που το πηρες το καινουριο σου 160€ μπας και το παραγγειλω κι εγω με τοσο απο κει?

 

Έχεις PM.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.