Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αποστασιόμετρα laser


Recommended Posts

Πώς εξασφαλίζεται η μέτρηση οριζόντιας και οχι κεκλιμένης απόστασης σε ολες αυτές τις συσκευές ?

 

το Leica D3 έχει κλισιόμετρο οπότε αυτοματα σου αναγράφει (μέσω πυθαγορείου) την διαγώνια άρα και την οριζόντια απόσταση

Link to comment
Share on other sites

Πώς εξασφαλίζεται η μέτρηση οριζόντιας και οχι κεκλιμένης απόστασης σε ολες αυτές τις συσκευές ?

 

το Leica D3 έχει κλισιόμετρο οπότε αυτοματα σου αναγράφει (μέσω πυθαγορείου) την διαγώνια άρα και την οριζόντια απόσταση

 

 

Σ' ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα το Leica D3 τελικά! Και αυτό γιατί έχει και κλισιόμετρο που δεν έχουν άλλα ακριβότερα μοντέλα. Πολύ καλό. Όσο αφορά μεγάλες αποστάσεις πράγματι χρειάζεται τρίποδας. Αν έχετε και φωτογραφικό τρίποδα κάνει!!! Εγώ είχα και το προσάρμοσα. Επίσης με βοηθάει και στις αποτυπώσεις μου με GPS για κάποια δυσπρόσιτα σημεία. Η μόνη δυσκολία είναι να εντοπίσεις την κουκίδα σε ηλιοφάνεια... Θέλει προσπάθεια.

Πάντως το συστήνω ανεπιφύλακτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη δυσκολία είναι να εντοπίσεις την κουκίδα σε ηλιοφάνεια... Θέλει προσπάθεια.

Πάντως το συστήνω ανεπιφύλακτα!!!

 

Και εγώ το ίδιο έχω. Τα γυαλιά δεν τα πήρες ? 10 € νομίζω κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Leica διάβασα ότι βοηθούν για αποστάσεις μέχρι 15μ. Τα έχεις δοκιμάσει σε μεγαλύτερες αποστάσεις; Πάντως θα τα πάρω ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά είμαι πολ.μηχ και αγόρασα το LEICA DISTOS.Άπίστευτο bluetooth και επικοινωνία με το PDA ,αυτόματη αποτύπωση κτιρίου

 

 

Συνάδελφε τα κεφαλαία απαγορεύονται διάβασε τους κανόνες συμμετοχής

 

ZaXoYs

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.