Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αποστασιόμετρα laser


Recommended Posts

Καθε αυτοψια και μπαταριες?

Πλακα κανεις...

Μαλλον πρεπει να αλλαξεις μπαταριες, πεθανανε.

Μαλλον θα παρω κανα stanley η κανα κινεζικο.

Την ιδια δουλεια κανουν στην τελικη, γι αυτο που τα θελουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τις καιει(;) πολύ γρήγορα...τις ιδιες δοκίμασα και άλλου και παίζουν. Μαλλον πρόβλημα τροφοδοσίας.

Επιπλεον φωτιζομενη οθόνη βαση εμπειρίας χρειάζεται εκτός αν θές να είσαι με το λέιζερ στο ένα χέρι και το κινητό στο άλλο :)

Link to comment
Share on other sites

Inzaghi

 

δεν θα το απαξίωνα τόσο πολύ το bosch για ένα και μοναδικό λόγο.

 

Έχει μέτρηση κλίσης που κανένα φθηνό δεν έχει (μπορεί να μην σου χρησίμευσε ποτέ, αλλά εμένα με έχει σώσει αρκετές φορές)

 

Μία πρόταση από τα φθηνά είναι αυτό http://www.skroutz.gr/s/4608875/Ridgid-micro-LM-100.html το πήρε συνάδελφος και το είδα, πολύ μικρό φωτιζόμενη οθόνη και δείχνει τρεις μετρήσεις στην οθόνη. Κατανάλωση μπαταρίας φυσιολογική το σπάσιμο......έχει βιδάκι για να αλλάξεις μπαταρίες (λεπτομέρεια που σου στερεί να αλλάξεις μπαταρίες από το περίπτερο αν δεν έχεις κατσαβίδι :P )

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ας πουμε ειναι καλο μηχανακι.

Εμενα το Bosch GLM 80 εχει ενσωματωμενη μπαταρια, οχι σαν αυτες απο περιπτερο κλπ

Κατι που σημαινει πως πρεπει να το στειλω στη Bosch, να το ανοιξει, να δει αν το προβλημα ειναι μπαταριας η οχι και αναλογως να πραξει...

Παρ' τ' αυγο και κουρεφτο...

Link to comment
Share on other sites

Θελω λιγο την αποψη σας συναδελφοι

Επισκεφθηκα σημερα μαγαζι με τοπογραφικο εξοπλισμο, συστημενος απο Αθηνα, απο το service της Bosch

Ο ανθρωπος μου εδειξε ενα πολυ καλο μηχανακι, ονοματι South, κινεζικο.

Μετρα εως 60μ αποσταση, εχει φωτιζομενη οθονη με κουμπακι φωτισμου on/off, κραταει 3 μνημες στην οθονη και 20 συνολικα σε background και εχει και πυθαγορειο.

Ο,τι ηθελα δηλαδη

80€+ΦΠΑ

 

Μπορει καποιος να μου δωσει εναν καλο λογο να δωσω τα διπλασια για να παρω καποιο Bosch η Leica?

Link to comment
Share on other sites

...

 

Μπορει καποιος να μου δωσει εναν καλο λογο να δωσω τα διπλασια για να παρω καποιο Bosch η Leica?

Θα μάθουμε από εσένα μετά 6 μήνες …

 

(η βασική διαφορά των επώνυμων με το ανώνυμα αυτό είναι.. ότι δεν ξέρεις στον χρόνο τα καλά και τα κακά και μερικές φορές  από σειρά παραγωγής σε επομένη σειρά.)

Link to comment
Share on other sites

Θα μαθετε στο 6μηνο

Μονο που εχει 2ετη εγγυηση...

Ο,τι και να παθει, του το επιστρεφω και μου το αντικαθιστα ειπε...

Δεν ειναι 10αρικο διαφορας με το RIDGID, ειναι 20αρικο...

Και αν φτασω να δωσω 115€ για laser, κοιταζω και Leica που ειναι 20€ ακομα παραπανω...

 

Το θεμα μου ηταν να μην ξεπερασω τα 100€ σε τιμη...

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετά φτηνά στο ebay, με λιγότερο από 50 € παίρνεις laser για 60μ.

 

http://stores.ebay.com/instrument-queen/Laser-Distance-Meter-/_i.html?_fsub=5727552014&_sid=1059971364&_trksid=p4634.c0.m322

 

Αν βέβαια δεν σε πειράζει ο 1 χρόνος εγγύηση και η διαδικασία (το επιστρέφεις με δικά σου έξοδα).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.