Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αποστασιόμετρα laser


Recommended Posts

Ενας συνδυασμος των δυο "ειτε" ειμαι εγω συναδελφε

Γνωριζω αριστα τα φορολογικα στα οποια υποκειμαι ομως επειδη τα δηλωθεντα μου δεν καλυπτουν τα τεκμηρια (ισα ισα και αμα), τοτε φορολογουμαι για αυτα

Εν προκειμενω, η θα επαιρνα ενα κινεζικο με 40€ απο το e-bay η με 80€+ΦΠΑ επισης κινεζικο απο ελλαδα.

Η διαφορα ειναι 58€

Στα 58€ αν αφαιρεσεις τα 18€ του ΦΠΑ και τα 21€ του φορου εισοδηματος (εστω οτι φορολογουμαι για τα δηλωθεντα μου), τοτε η διαφορα που παραμενει ειναι μολις 20€

Δεν ειναι μεγαλη.

Ο βασικοτερος λογος που θα προτιμησω το εν ελλαδι κινεζικο προιον ειναι οτι εχει 2τη εγγυηση απο την εταιρεια που το αγοραζω, ενω το παιρνω στα χερια μου αμεσα και οχι μετα απο 1 μηνα...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ειναι πολυ σχετικα ολα αυτα που λεμε,πες οτι κερασες 5 πιτογυρα τη leica και εισαι μεσα

αν βαλεις και τον υπολοιπο εξοπλισμο που πηρα....χαβιαρι ετρωγαν  στο ονομα μου.

Περασμενα μεγαλεια...κριμα που δεν υπαρχουν τωρα δουλειες οπως τοτε

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μου μπηκε το μικροβιο να δωσω μερικα χρηματα ακομα και να παρω ενα καλυτερο εργαλειο.

Της Leica εχει 3ετη εγγυηση το Disto D2 αλλα κατω απο 145€ δεν το βρισκω...

Γενικα το no name Κινεζικο δε μου γεμιζει και πολυ το ματι ειναι η αληθεια.

 

Τα Ridgid ειναι καλα? Τα εχει δοκιμασει κανενας?

Stanley δε θελω να παρω...

 

Λογω τιμης και μονο, με ψηνει αυτο

http://www.a-store.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=182&Itemid=&ref=bestprice.gr

Edited by Inzaghi
Link to comment
Share on other sites

Ridgid%20Micro%20LM-100.png

Ridgid 50μετρο στα 110€

1 χρονο εγγυηση

 

laser_range_finder_sr50w-showrange.jpg

Αυτο το κινεζακι 50μετρο με 80€

Επισης 1 ετος εγγυηση και εφ ορου ζωης δωρεαν σερβις.

 

Υπαρχει και το αλλο το κινεζακι που βρηκα με 100€ τελικης απο μαγαζι στη σαλονικη με 2 ετη εγγυησης...

 

Γνωριζει κανεις, πλην του συναδελφου που το ανεφερε, τη μαρκα Ridgid?

Ειναι κατι αξιοπιστο η ειναι φαση κινεζικου μηχανηματος, οποτε η μια η αλλη?

 

Αμερικανικη εταιρεια πρεπει να ναι η Ridgid

 


Καταλαβαίνω πως δεν έγινε με σκοπό τη διαφήμιση, όμως οι σύνδεσμοι προς τα e-shops αφαιρέθηκαν και αντικαταστάθηκαν με εικόνες.

 

Gousgounis

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

Inzaghi για το ridgid στο έχω προτείνει ήδη είναι το έχω δουλέψει (έχω το bosch) και μου φάνηκε πολύ καλό για τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο μαλλον συγκλινω...

Εχει και 2ετη εγγυηση οπως με ενημερωσαν απο το μαγαζι που το πουλαει στα 110€ οποτε πιθανολογω πως θα καταληξει στα χερια μου ως η βελτιστη λυση...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι τεχνικο ...μπορω να μετρησω αποσταση απεναντι τοιχου απο τζαμαρια καταστηματος με τζαμαρια κλειστη? 

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν μπορείς.

Η λύση είναι να στοχεύεις σε κάποιο προφίλ του ανοίγματος ή να τοποθετήσεις ένα φύλλο Α4 στο τζάμι και να σπάσεις τη μέτρηση σε δύο τμήματα (αρχική θέση - τζαμαρία και τζαμαρία - τοίχος)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.