Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αποστασιόμετρα laser


Recommended Posts

LEICA DISTO X310!!!

Το έχω και εγώ από το καλοκαίρι,λίγο αλμυρή η τιμή αλλά πολύ ευχαριστημένος από αυτά που προσφέρει.Λύνει τα χέρια σε πολλές περιπτώσεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλά functions και λειτουργικά!

Με κλισίμετρο που σου λυνει τα χέρια σε περίπτωση εμποδίων, φωτισμό οθόνης και κάτι που μου άρεσε.... αυτόματη αλλαγή της αφετηρίας μέτρησης όταν μετρά με την επέκταση για τις γωνίες!!! Πολλές φορές με το bosch όταν ξεχνούσα την επαναφορά της αφετηρίας μετά από μέτρηση με το επέκταμα.

Όντως αλμυρή οπως είπες αλλά είναι θέμα εκτίμησης του καθενός το value for money.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το bosch DLE 70, και δεν θυμάμαι αν αλλάζε αυτόματα την αφετηρία μέτρησης όταν άνοιγα την ακίδα για τις γωνίες. Γιατί προχθές δεν την άλλαξε...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το bosch DLE 70, και δεν θυμάμαι αν αλλάζε αυτόματα την αφετηρία μέτρησης όταν άνοιγα την ακίδα για τις γωνίες. Γιατί προχθές δεν την άλλαξε...

Πατας πολλες φορες το κουμπακι κατω αριστερα και κοιτας την οθονη, εχει ενδειξη απο που μετραει, μπορει να ξεκινα το μετρημα απο 4 διαφορετικες θεσεις  :smile:

Link to comment
Share on other sites

Το Bosch GLM 80 που έχω, σε σχέση με τις λειτουργίες του είναι καταπληκτικό και δεν βλέπω να υστερεί κάπου σε σχέση με το leica (μόνο στην αυτόματη αφετηρία μέτρησης).

Το μόνο μείον είναι ότι είναι ντιπ για ντιπ ψεύτικο από θέμα πλαστικών, ενώ το leica μπορείς να το κάνεις και μπάνιο βλέπω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μικρότερη τιμή που βρίσκω αυτή τη στιγμή για το LEICA DISTO X310 είναι 215ευρώ +Φ.Π.Α.Το καλοκαίρι το είχα πάρει αν θυμάμαι καλά 225+Φ.Π.Α

 

http://www.totalstation.gr/index.php/disto/leica-disto-x310-detail

http://www.geodetic.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=29988

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.