Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2008)


Recommended Posts

έχω κάνει και ισχύει!!!!!

 

θα πας οπωσήποτε στην ακρόαση

αύριο το πρωί τηλέφωνο στον τοπικό ΟΑΕΔ

και στα κεντρικά 210 9989000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 821
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα έπρεπε να το είχα γράψει στην ένσταση ότι θέλω να παραβρίσκομαι στη διαδικασία της ακρόασης και ότι να κάνω μια αίτηση τώρα ότι θέλω να παραβρίσκομαι αλλά δεν ξέρουν αν θα γίνει δεκτή...Εν τω μεταξύ πρέπει να κατέβω και Αθήνα αν γίνει δεκτή..Και εξέταση της υπόθεσης θα καθυστερήσει γιατί έχουν ενστάσεις από τον Απρίλιο ακόμα..

Τι να πω..τόση ταλαιπωρία..ενώ όσοι ξέρω δεν είχαν κανένα κώλυμα.Τους δώσανε την προέγκριση και όλα κυλίσανε ομαλά..Τελοσπάντων..

 

myri,

δηλ.και σένα σε απορρίψανε και έκανες ένσταση?Γιατί σε απορρίψανε,αν επιτρέπεται , σου είπανε?Και σε πόσο καιρό έγινε η διαδικασία της ακρόασης από την ώρα που κατέθεσες την ένσταση?

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου πάντως..Χαίρομαι που υπάρχει αυτό το forum.Είναι πολύ βοηθητικό ειδικά για εμάς τους νέους.. :)

Link to comment
Share on other sites

ναι έπρεπε να το γράψεις στη αίτηση , όμως να υποθέσω οτι κανείς δεν σε ενημέρωσε!!!!!

Αυτό δυστυχώς πρέπει να γίνει

πήρες τηλέφωνο στα κεντρικά;;;;;;

 

δεν καταλαβαίνω γιατί σε απορρίψανε. Το χαρτί που σου έστειλαν τι έγραφε πάνω ακριβώς;;;;; όχι τι σου λένε προφορικά

 

πάντως αργεί να περάσει από την επιροπή 6-8 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γνωρίζετε γενικά πόσες μέρες πρέπει να παρέλθουν (στο περίπου) μετά την αυτοψία για να παραλάβω την 1η δόση ; Εγώ ανήκω σε άλλη περίπτωση (ξεχωριστός επαγγελματικός χώρος εκτός κοινόχρηστου χώρου πολυκατοικίας, με έξοδα 4.800Ε ΠΡΙΝ κάνω αίτηση, με ήδη πραγματοποιημένη την αυτοψία + άλλες 2 βόλτες στον ΟΑΕΔ για προσκόμιση ενημερωμένου πιστοποιητικού ΤΕΕ - χρωστούσα τη συνδρομή του 2008 και μου έβαλαν χέρι !!! - και συμπληρωματική απόδειξη για να πιάσω τα 4800 - περίπου 45 Ε ήταν το υπόλοιπο -).

 

Έχουν περάσει περίπου 20 μέρες και ακομη τίποτα (η μόνη ενημέρωση ήταν πριν 1 βδομάδα που με πήραν και μου είπαν ότι είδαν τον φάκελο μου και για να είμαστε απολύτως οκ, θέλουν βεβαίωση ΤΕΕ με εξόφληση της συνδρομής του 2008 + την συμπληρωματική για τα 4800Ε).

Link to comment
Share on other sites

(διάβασα όλο το θέμα)

 

έχει βγει και καινούργια επιδότηση; (ή μόνο ενστάσεις των παλιών παίζουν)

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε ήδη να τους είχες κόψει ένα τιμολόγιο (αθεώρητο). Δεν σου το ζήτησαν? Αν όχι δεν προλαβαίνεις να πάρεις τα χρήματα στις 23. Διότι αυτά φεύγουν στα κεντρικά του ΟΑΕΔ.

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά στο οαεδ μου είπαν πως πρέπει πρωτα να τα ξοδεψω...ειναι κανεις που πρωτα πηρε την προεγκριση και μετα να αρχισε να ξοδευει? και αν ναι σε ποιον οαεδ το εκανε?(απλα για να εχω πατημα να τους την πω στον οαεδ αμαρουσιου που ειναι και απιστευτα ειρωνικοι!)...

 

Τι περιμένεις από Δ.Ε. (δευτεροβαθμιας εκπαίδευσης) υπαλλήλους ; Απλοί διεκπεραιωτές είναι οι άνθρωποι ....

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά στο οαεδ μου είπαν πως πρέπει πρωτα να τα ξοδεψω...ειναι κανεις που πρωτα πηρε την προεγκριση και μετα να αρχισε να ξοδευει? και αν ναι σε ποιον οαεδ το εκανε?(απλα για να εχω πατημα να τους την πω στον οαεδ αμαρουσιου που ειναι και απιστευτα ειρωνικοι!)...

 

1) Κέντρο, Γαλατσίου

 

2) Γράφει πουθενά πάνω στην αίτηση να γράψεις αν έχεις ξοδέψει ή όχι το ποσό;;;;;;;;; ΟΧΙ

οπότε πως θα το ξέρει η επιτροπή;

Γράφει πουθενά στο ΦΕΚ οτι πρέπει να ξοδέψεις πριν την προέγκριση;;;;;;;;; ΟΧΙ

Τι γράφει τελικά στο ΦΕΚ ;;;;;;;;; Την ημέρα της αυτοψίας [μετά την προέγκριση] να έχεις όλα τα χαριτά σου και τα τιμολόγια

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.