Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οι προσφορές που έλαβε το ΤΕΕ για εγκατάσταση POS για μηχανικούς από τις τράπεζες


Engineer

Recommended Posts

Η Πειραιώς γιατί δεν έδωσε mobilePOS ?? Βολεύει κιόλας σε περίπτωση που δεν μπορει να έρθει ο πελάτης στο γραφείο και δεν χρειάζεσαι να κουβαλάς μαζί σου την συσκευή, μόνο τον αναγνώστη.... 

Και είναι η φθηνότερη λύση σε αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα πως διαβαζεται το πινακακι.... Το πρωτο κοστος χρησης ειναι η πρπμηθεια στα 1000 ευρω και το δευτερο ειναι η τιμη τερματικου; Και το προοδευτικο τι ειναι;

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου, ξέχασε τις στήλες με τα προοδευτικά, δεν ισχύουν είναι μ@λ@κια δική μου δεν υφίσταται τέτοιος υπολογισμός (θα τις σβήσω και θα το ανεβάσω δίχως αυτες). Ξεχάστηκαν όταν προσπαθούσα να βγάλω διάφορα ποσά. Αδικαιολόγητος ...δεν πήρα το 11880 :grin:

 

Λοιπόν οι στήλες με τα ποσά διπλά από κάθε τράπεζα είναι το συνολικό (αγορα+προμήθεια συναλλαγών+συντήρηση) και ταυτόχρονα προοδευτικό κόστος (δηλαδή το τελικό=συνολικό κόστος στο τέλος του 12ου, στο τέλος του 24ου, κλπ μήνα ανά τράπεζα. 

Link to comment
Share on other sites

georgegaleos τελικά τα έχεις γράψει λάθος;

 

Βλέποντας τις χρεώσεις της Πειραιώς δεν ισχύουν αυτά που γράφεις. Η πειραιώς για 1000€ θα είναι: 100€ η προμήθεια 1% + 14€x12 (ασύρματο) ή 7,5€x12 (ενσύρματο) + φπα

 

δηλαδή στην καλύτερη περίπτωση για το πρώτο 12μηνο είναι: €211,60

Link to comment
Share on other sites

...το διαγράφω τελείως και όταν έχω ώρα και όρεξη θα το ξαναδώ,

 

η πειραίως έχει προμήθεια 1% (=1000*1%=10€) όχι 100€ (=1000*10%)

 

τελοσπάντων .... αν κάποιος έχει όρεξη ας φτιάξει κάτι. 

 

Προσωπικά για το freepos της viva θα πάω που με τα δεδομένα μου (=καμμία χρεωση καρτων) είναι το συμφερότερο (προσωπικό κόστος 0€).

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Επισης, αν καταχωρησουμε πχ ΠΕΑ , το οποιο περναμε απο συστημα αμοιβων, τι δινουμε στο λογιστη; Δεν κοβουμε μπλοκακι και του δινουμε το χαρτι της συσκευης;;; Επισης ισχυει οτι δεν χρειαζομαστε τον επαγγελματικο της ΕΤΕ; Ψηφιστηκε αλλα το εφαρμοζει κανεις;

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η Πειραιώς δεν έχει κόστος συντήρησης? ούτε μετά τον πρώτο χρόνο???

αν είναι έτσι έχει σαφώς την καλύτερη προσφορά (εννοείται η προμήθεια σε αυτή τη φάση τουλάχιστον θεωρείται από την πλειοψηφία δευτερεύουσα αφού δε θα πολυδουλεύεται λογικά).

ΥΓ Βέβαια αν έρθει μία κατάθεση 3000 μέσω κάρτας τότε το 0,35% διαφορά στην προμήθεια είναι 10 ευρώ οπότε όλα σχετικά είναι - για κάποιον που κάνει τζίρους έχει ρόλο και η προμήθεια.

 

Σε πρώτη φάση πάντως για Πειραιώς τη κόβω τη δουλειά αν ισχύει το ΜΗΔΕΝ στη συντήρηση.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το τελευταίο που γράφεις όντως δεν έχει έξοδα συντήρησης αλλά δες και και σε συνδιασμό με το post μου προς το τέλος του.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

"...η Attica Bank ελέγχθηκε με την μεθοδολογία των συστημικών τραπεζών και κλήθηκε να προβεί σε αύξηση μετοχικού κεφαλαίου η οποία συντελέστηκε με επιτυχα τον Δεκέμβριο του 2015 με άντληση κεφαλαίων ύψους 681εκ. ευρώ. Η αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου της Τράπεζας επιτεύχθηκε χωρίς τη συμμετοχή του ΤΧΣ και άρα την επιβάρυνση του Έλληνα φορολογούμενου."

 

Τώρα δηλαδή τι πρέπει να νιώσουμε εμείς ;;; .....

1.  αγαλλίαση που ως Έλληνες φορολογούμενοι δεν μας επιβάρυνε η Attica Bank με την ανακεφαλαιοποίηση ;;; ...

2.  οργή, αγανάκτηση κι απελπισία που ως Έλληνες Μηχανικοί υποχρεωθήκαμε για την Attica Bank στην αφαίμαξη του ΤΣΜΕΔΕ ( ζημία 440 εκ.+ ανακεφ. 380 εκ)   ενώ 16 εταιρείες - μέτοχοι αυτής  έλαβαν δάνεια από την ίδια την Attica  για να συμμετάσχουν και αυτές στην αποφασισμένη ανακεφαλαιοποίηση της !!!! :shock: :shock:

(JP Αβαξ, Φειδάκης, Aktes Kritis SA, Perseus SA κ.λ.π)

3.  μα^@*ες  που και μας τα πήραν, και μας διαφημίζονται, και έρχονται να μας ξαναπάρουν ; ......

 

   :evil:

Edited by Anton_civeng
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.