Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αδειοδότηση γεωτρήσεων


kchatzim

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Βάλε την σημερινή μορφή, δηλαδή γεώτρηση. Θελουν βεβαίωση οτι δεν μπορει να αρδευτει απο το Δήμο όταν είναι για άρδευση.

 

Εγω ετοίμασα κτηματολόγιο για σίγουρα - μην μπλεκω. Παντως αν είναι δικά σου ειναι εύκολα, τώρα απο εμένα που ποτίζουν και αλλα 3-4 ατομα άντε βγαλε άκρη με τον καθένα, που είναι το χωράφι του και πως να δηλωθεί. Επίσης ενα αλλο ωραιο είναι ότι για ενα χωραφι υπαρχει αγωγος 4km απο την γεώτρηση οποτε καταλαβαίνετε σε τι κλιμακα θα παραδοθει.

 

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάποια έτοιμη αίτηση;

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ενα αλλο ωραιο είναι ότι για ενα χωραφι υπαρχει αγωγος 4km απο την γεώτρηση οποτε καταλαβαίνετε σε τι κλιμακα θα παραδοθει.

 

 

Τσέκαρε ότι από την κανονιστική της περιοχής αν επιτρέπεται η μεταφορά νερού.......

Link to comment
Share on other sites

Αν η άδεια βγαίνει για πρώτη φορά (υφιστάμενα διακαιώματα) δεν χρειάζεται να έχει αλλά θα πρέπει να μπει αφού βγει η άδεια. 

Σε περίπτωση ανανέωσης το ζητάνε να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι, μπορεί κάποιος να μου υπενθυμίσει το ΦΕΚ ή την ΚΥΑ που είναι σε ισχύ σήμερα και αφορά στην ανόρυξη μιας νέας αρδευτικής γεώτρησης ?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.