Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δωρεάν υπολογισμός αμοιβής μηχανικών και δημιουργία xml


Gousgounis

Recommended Posts

Ένα φύλλο καταγραφής έχει μόνο στα κτίσματα που δεν έχουν άδεια (όπως και πρίν απλά πρόστέθηκαν οι Β.Χ)

 

Το xml είναι για την εφαρμογή αμοιβών του ΤΕΕ. Η εφαρμογή των αυθαιρέτων δεν υποστηρίζει εισαγωγή δεδομένων απο αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 705
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ok gousgounis το ειδα πως δουλευει

οκ ευχαριστουμε

 

προβλέπεται να μπει : δημιουργια xml για υποβολη στο συστημα του 4014

???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι έχω μια απορία με τις αμοιβές, πότε υπολογίζουμε τον μειωτικό συντελεστή 0,60????

 

Στο προγραμμα έχει τις εξης επιλογές: Κατοικίες έως 40τμ Κατοικίες μεταξύ 40τμ και 150τμ Κατοικίες μεταξύ 150τμ και 200τμ Κατοικίες μεταξύ 200τμ και 300τμ Κατοικίες μεγαλύτερες απο 300τμ Κατοικίες με Σ.Ε 0,60

 

Αν εγώ κατασκευάσω μια κατοικία των 70 τ.μ με τι συντελεστές θα υπολογίζω την αμοιβή???

 

Εν τέλει η απορία μου είναι πότε βάζουμε τα τμ στο πεδίο κατοικίες μεταξύ 40 και 150 και πότε στο κατοικίες μς 0,6?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σας και καλή χρονιά!!!

Είμαι νέος μηχανικός (5 χρόνια στην πράξη) και δεν μου δόθηκε η δυνατότητα να μπορέσω να αποκτήσω κάποιο πρόγραμμα υπολογισμού.

Όταν βλέπω τέτοιες προσπάθειες χωρίς οικονομικό κίνητρο ή κάποιο άλλο σκοπό και το ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που θα σας πω το θεωρώ ΤΡΟΜΕΡΑ ΛΙΓΟ. Εύχομαι στην πορεία σας να βρείτε αντίστοιχους ανθρώπους!!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Changelog 25/1/2012

 

Fixed! Σφάλμα στο XML κατεδάφισης.

Fixed! Δηλώσεις ανάθεσης - ανάληψης για κατεδάφιση

 

Τα σφάλματα τα εντόπισε ο sdimog. Ευχαριστώ.

Edited by Gousgounis
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω λάβει κάποιες αναφορές για: Parsing Error: Δεν αναμενόταν το στοιχείο "telephone". στα xml

Δυστυχώς δεν εντόπισα κάποιο σφάλμα στην δομή του αρχείου που να δικαιολογεί το μήνυμα, όμως όπως και να'χει προφανώς απο 15/2/12 αλλάζει γενικότερα η δομή του xml ώστε να είναι συμβατή με τον N.3919 (εισαγωγή νόμιμης και συμφωνηθείσας αμοιβής).

Μόλις αποκτήσω τα σχετικά στοιχεία θα επανέλθω με νέες διορθώσεις στο πρόγραμμα.

 

Προς το παρόν έχει γίνει ενημέρωση του εργαλείου υπολογισμού προστίμου του Ν.4014, σύμφωνα με την τροπολογία το Ν.4049/12.

Επίσης προστέθηκαν όλες οι ερωταπαντήσεις σε συνδιασμό με φίλτρο αναζήτησης για ευκολία.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά.

 

Μια ερώτηση, τώρα που τα τοπογραφικά θα είναι εξαρτημένα, πώς θα υπολογίζουμε την αμοιβή τους;

Στις επιλογές, το πρόγραμμα δεν έχει επιλογή για υπολογισμό αμοιβής εξαρτημένου τοπογραφικού.

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.