Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή μηχανικού, Φορολογικά


bt.architecture

Recommended Posts

Συνάδελφοι,σήμερα κατάφερα να αποπερατώσω μία υπόθεση.

 

Η εμπειρία μου είναι ότι η υπόθεση είναι ΠΑΛΤΟ,και μάλιστα ΤΕΡΑΣΤΙΟ.

 

Τουλάχιστον 11 εργάσιμες ημέρες-βέβαια ήταν κ ''δύσκολη'',ευτυχώς που είχα ζητήσει παραπάνω από την ελάχιστη.........

 

Δεν πρόκειται να ασχοληθώ με τις ρυθμίσεις επαγγελματικά,μόνο για εξυπηρέτηση πελατών πρόκειται να παρέχω ξανά τις ίδιες υπηρεσίες!!!!!!!:lol::lol:

 

ΕΦΑΓΑ ΠΑΛΤΟ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

To αναλυτικο το εκτυπώνουμε στην πίσω σελίδα απο το ΦΕΜ ή σε άλλο φύλλο; Και κάτι άλλο. Απο τη στιγμή που για ΑΠΥ κάτω των 300Ε δεν υπάρχει παρακράτηση γιατί πρέπει να πληρώσουμε ΦΕΜ; Αφου αν πάρουμε την ελάχιστη είναι κάτω των 300;

Link to comment
Share on other sites

Αλλά κι 180 ευρώ σου φαίνονται πολλά;;;

 

Σίγουρα θα σου πάρει μόνο ένα μήνα; Εδώ θα είμαστε κι αν είσαι αντικειμενικός, θα ήθελα να μας πείς πώς πήγε. Στα λέω, όλα αυτά καλοπροαίρετα κι εύχομαι καλές δουλειές.

 

Όχι βέβαι δεν μου φαίνονται πολλά. Από την αρχή είπα ότι κατά τη γνώμη μου η πραγματικότητα είναι μεταξύ του 180 και του 500.

Θα χαρώ να σας ενημερώσω για το πώς πήγε και το αν τελικά μου πήρε ένα μήνα ή όχι.

Καλοπροαίρετα τα δέχομαι και εγώ και θέλω να σου ευχηθώ και εγώ καλές δουλειές.

 

Πάντως δεν πήρα καμιά απάντηση για την αντίληψη που επικρατούσε εδώ μέσα πρίν 10 μήνες για τη συγκεκριμένη διαδικασία και την εμπλοκή συναδέλφων σε αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν πήρα καμιά απάντηση για την αντίληψη που επικρατούσε εδώ μέσα πρίν 10 μήνες για τη συγκεκριμένη διαδικασία και την εμπλοκή συναδέλφων σε αυτήν.

 

Ότι καινούργιο στην αρχή σνομπάρεται, αφού δεν ξέρεις τι θα 'ναι (ήδη μέχρι και σήμερα υπάρχουν πολλές απορίες), όμως ο παρόντας νόμος είναι ένα ωραιότατο "δωράκι" από την Μπιρμπίλη, σε τέτοια δύσκολη εποχή που μας φέρανε!

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία μου είναι ότι η υπόθεση είναι ΠΑΛΤΟ,και μάλιστα ΤΕΡΑΣΤΙΟ.

Τουλάχιστον 11 εργάσιμες ημέρες-βέβαια ήταν κ ''δύσκολη'',ευτυχώς που είχα ζητήσει παραπάνω από την ελάχιστη.........

ΕΦΑΓΑ ΠΑΛΤΟ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!

μπορείς να περιγραψεις τα βασικά στοιχεία του παλτού σου?

Link to comment
Share on other sites

Τι μας εμποδίζει να απομονώσουμε το υπόλοιπο 300άρι της "διεκπεραίωσης", να μην αποδοθεί ΦΕΜ, να μην αποδοθούν κρατήσεις υπέρ ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ και να κοπεί ξεχωριστή ΑΠΥ για την διεκπεραίωση ως "αμοιβή για παροχή τεχνικών συμβουλών" ή κάτι παρόμοιο; Ρωτάω γιατί έχω βαρεθεί προσωπικά να προκαταβάλλω φόρους σαν άτοκο δάνειο στο κράτος για 1+ χρόνο και σκέφτομαι να κάνω οτιδήποτε περνάει από το χέρι μου πλέον (μέχρι και συμψηφισμό ΦΠΑ με παρακρατήσεις φόρου).

 

Τρελόσωστος !!

 

Με το συμψηφισμό τι εννοείς ?

Link to comment
Share on other sites

(μέχρι και συμψηφισμό ΦΠΑ με παρακρατήσεις φόρου).

 

 

δεν το δεχονται το ρωτω καθε χρονια και καθε χρονια η ιδια απαντηση

'' ειναι διαφορετικες φορολογησεις και δεν μπορουν να συμψηφιστουν''

οπως δεν μπορεις και τα τελη κυκλοφοριας, το ετακ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.