Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή μηχανικού, Φορολογικά


bt.architecture

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

'Οποιος θέλει ας προσθέσει εμπειρία του από αυτή τη ρύθμιση. Τι ποσόν είναι το πρόστιμο? 10%Χεμβαδόν στην τιμή ζώνης? Στην αντικειμενική του συγκεκριμένου χώρου? Με την νέα χρήση του, ή την παλαιά? Εμβαδόν χωρίς καθόλου εσωτερικούς και εξωτερικούς τοίχους?

α.π.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συναδελφε το θεμα εχει αναλυθει πολυ και σε πολλα θεματα του φορουμ.. (αν και νομιζω οτι καποια απο αυτα εχουν ενωθει)..

 

http://www.michanikos.gr/tags.php?tag=%ED%FC%EC%EF%F2+%CC%F0%E9%F1%EC%F0%DF%EB%E7

 

Ψαξε λιγο και αν παλι εχεις κενα ρωτα εκει, ωστε να μην τρεχουν παραλληλα πολλα θεματα με το ιδιο αντικειμενο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Για να καταλάβει κανείς πόσο βρωμερός είναι ο κλάδος μας φίλοι συνάδελφοι θα ήθελα να καταγγείλω την Πειραική Τεχνική που με απόλυτα βλακώδη τρόπο και χωρίς καμία απολύτως ντροπή χρισημοποίησε την επιχειρηματική μου προσπάθεια αυτούσια. Παραθέτω:

 

Το link του blog που έφτιαξα στις 28 Αυγούστου σχετικά με την διαδικασία:

 

http://hmi-ypaithrioi.blogspot.com/

 

Τα παλικάρια εκεί ΑΝΤΕΓΡΑΨΑΝ όλο το κείμενο με το font ως έχει και απλά άλλαξαν τα στοιχεία επικοινωνίας!! Χωρίς καμία αναφορά, χωρις καν ένα τηλεφώνημα. Τίποτα!

Για του λόγου το αληθές:

 

http://www.ptech.gr/?%CE%A0%CE%BB%CE%B7%CF%81-%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BCo%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82,11

 

(στο site τους, αριστερή στήλη Νομοθεσία -> Πληροφορίες για τις Νομιμοποιήσεις.)

 

Να τους χαιρόμαστε τέτοιους συναδέλφους... Αλητεία.

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Εστειλες κανένα στολιστικό mail ή το παίζεις υπεράνω; Γιατί σε αυτό ποντάρουν κάποιοι, στο ότι θα προτιμήσεις να μη λερώσεις το στόμα σου και να μην ασχοληθείς...

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις προφανώς; Είχα βάλει κουμπάκι για τα δικαιώματα. Θα ζητήσω 1 φορά να αφαιρεθεί και σε περίπτωση που δεν εισακουστώ θα κινηθώ νομικά.

Link to comment
Share on other sites

πηρα μια πολυκατοικια να κανω τακτοποιηση...

πηρε ο μηχανικος της αδειας και για να τους κανει τακτοποιηση και οταν του ειπανε οτι ταχαν δωσει τους ειπε οτι κανονικα οι τακτοποιησεις ηταν δικες του !!!

 

να δω τι αλλο θακουσουμε !!!

Link to comment
Share on other sites

Σώπα ρε πες του, σοβαρά; Εκτός αν εννοεί ότι προτίθεται να αναλάβει το σύνολο του κόστους με το "οι τακτοποιήσεις ήταν δικές μου". :grin: Έχουν αρχίσει να χαζεύουν τελείως και στον κλάδο μας μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

tpanag

 

ειναι απλο τωρα εχει πεσει κριση και υπαρχει αμοιβη....

 

κατι αντιστοιχο εγινε με τακτοποιηση πουχα κανει με νομο σουφλια ολοκληρωμενα και τωρα που βγηκαν οι αμοιβες τους πηρε ο μηχανικος της αδειας παλι να κανει τις τακτοποιησεις...τουπαν εχουν γινει με τον προηγουμενο νομο....τουλαχιστον αυτος δεν ειπε τιποτα αχαχαχ

 

 

το καλο με ολο αυτο επειδη εχω ασχοληθει εξαρχης γιατι ποτε δεν ειμαι της λογικης ''αφηνω δουλεια'' οτι δημιουργω πελατολογιο που για μενα εκτος να μην κρυβομαστε το οικονομικο ειναι πολυ σημαντικο....

Link to comment
Share on other sites

πηρα μια πολυκατοικια να κανω τακτοποιηση...

πηρε ο μηχανικος της αδειας και για να τους κανει τακτοποιηση και οταν του ειπανε οτι ταχαν δωσει τους ειπε οτι κανονικα οι τακτοποιησεις ηταν δικες του !!

 

και γιατι δικιά του? ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ!!!! ΚΑΝΤΕ ΠΕΡΑ :P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Τα πρόστιμα υπολογίζονται τμηματικά? δηλ. για ένα υπόγειο 70 τετραγωνικών τα πρώτα 25 υπολογίζονται με τον πρώτο συντελεστή και τα υπόλοιπα με το δυσμενέστερο της δεύτερης κατηγορίας?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.