Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργοποίηση "φήμης"


Engineer

Recommended Posts

η πολύωρη σε καθημερινή βάση δουλειά και προσφορά των υπερσυντονιστών και των συντονιστών στο φόρουμ με 57000 μέλη δεν μπορεί να αξιολογηθεί μέσω φήμης

ομολογώ ότι αφιερώνω τον λιγότερο χρόνο απο όλους αλλά και παλι είναι αρκετός

και σκέφτομαι τις ώρες και τον κόπο του ιilias, του gvarth, του GRTOPO, του petsagouris, του AlexisPap,του achille και άλλων συναδέλφων που δεν έχουν συγκεντρώσει "πολλούς πόντους φήμης" αλλά αποτελούν τα ζωντανά κύτταρα του φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα σ' αυτά που λες, αλλά το σχόλιό μου είχε να κάνει με όσα, κακόβουλα, κατά την άποψή μου, έχουν γραφτεί για το θέμα αυτό.

 

Εύχομαι, σ' εσένα και τους υπόλοιπους, που ασχολείσθε με την επιτήρηση του forum, Καλές Οικογενειακές Γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Οι λόγοι που μπήκε η φήμη στο φόρουμ είναι πιο σοβαροί από το να βάζουμε μία ‘ταμπέλα‘ ή έναν ‘τίτλο‘ στα μέλη.

 

1) Με την φήμη αποκτάει κίνητρο κάποιος να γράφει καλύτερα.

 

2) Υπάρχει μία αξιολόγηση στα μέλη που για κάποιους ( όχι όλους ) είναι χρήσιμη. Π.χ. κάποιος που ρωτάει κάτι προτιμάει να κοιτάξει τις απαντήσεις κάποιου με μεγάλη φήμη γιατί δεν έχει τον χρόνο να κοιτάξει όλες τις απαντήσεις. Δεν είναι κακό αυτό.

 

Τώρα εάν κάποιος με μεγάλη φήμη την "ψωνίσει"....κακό δικό του.

Link to comment
Share on other sites

Π.χ. κάποιος που ρωτάει κάτι προτιμάει να κοιτάξει τις απαντήσεις κάποιου με μεγάλη φήμη γιατί δεν έχει τον χρόνο να κοιτάξει όλες τις απαντήσεις.

 

Αυτό δεν ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις .Διότι κάποιος που ρωτάει για συγκεκριμένες διαδικασίες μπορεί να δώσει σημασία στην απάντηση κάποιου που τις πέρασε είδη από ότι κάποιου άλλου που δεν τις πέρασε και που ενδεχομένως να είχε μεγαλύτερη φήμη .

Κανένας λοιπόν δεν μπορεί να ξέρει κάποια πράγματα καλύτερα από κάποιον άλλο που τα πέρασε είδη ανεξαρτήτως φήμης .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι ο ‘φημισμένος‘ τα ξέρει καλύτερα. Μπορεί να τα ξέρει και χειρότερα. Η φήμη είναι ένα μέτρο αξιολόγησης. Η αξιολόγηση υπάρχει γενικά στη ζωή μας. Κάποιοι λοιπόν θέλουν να αξιολογούνται τα μέλη και κάποιοι προτιμούν - καλώς ή κακώς - να διαβάζουν ή να δίνουν μεγαλύτερη βάση στις απόψεις μελών με καλή φήμη.

 

Αν θες, αναδιατυπώνω αυτό που παρέθεσες από το προηγούμενο ποστ μου σε:

 

Π.χ. κάποιος που ρωτάει κάτι μπορεί να προτιμάει να κοιτάξει τις απαντήσεις κάποιου με μεγάλη φήμη γιατί δεν έχει τον χρόνο να κοιτάξει όλες τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά, αν μπορείτε ρίξτε μια ματιά στο δεύτερο ποστ της σελίδας:

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=6181&page=13

"Μελετήστε" λίγο το θέμα, και διατυπώστε αν μπορείτε απόψεις...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, διάβασε και τα 3(όλα κι όλα) posts του συγκεκριμένου ατόμου, και πες μου αν αξίζει κάτι από αυτά που έχει γράψει έστω και έναν πόντο...

Πες μου σε παρακαλώ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Γιάννη.

Ζητώ από τους διαχειριστές διερεύνηση του θέματος, και επίσημη τοποθέτηση.

Υ.Γ. Γιάννη, πιστεύεις ότι κάποιο από τα συγκεκριμένα ποστς άξιζε πόντο;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.