Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαίωμα υπογραφής για την τακτοποίηση ημιυπαίθριων χώρων


Recommended Posts

Θες να γίνεις ένα αρπακτικό, να υπογράφεις μελέτες και έγγραφα που αποδεδειγμένα δε μπορείς?

Εγώ δε θα το κάνω, η συνείδηση μου δε με αφήνει...

Link to comment
Share on other sites

Θες να γίνεις ένα αρπακτικό, να υπογράφεις μελέτες και έγγραφα που αποδεδειγμένα δε μπορείς?

Εγώ δε θα το κάνω, η συνείδηση μου δε με αφήνει...

ο αγώνας για την επιβίωση πλέον είναι πιο δυνατός απο κάθε συνείδηση :D

ενταξι στατικα ισως δεν υπογράψω...ίσως, αλλα τακτοποίηση φερτε μου αβερτα φακέλους :D

Link to comment
Share on other sites

ενταξι στατικα ισως δεν υπογράψω...ίσως, αλλα τακτοποίηση φερτε μου αβερτα φακέλους :D

 

Το ίδιο πράγμα είναι: παρανομείς...

Link to comment
Share on other sites

ο αγώνας για την επιβίωση πλέον είναι πιο δυνατός απο κάθε συνείδηση :D

 

Το ίδιο ισχύει βέβαια και για αυτόν από τον οποίο παίρνεις τη δουλειά ενώ έχει επίσημα το δικαίωμα (σε αντίθεση με εσένα). Αυτό που εννοώ είναι ότι με τέτοια νοοτροπία θα γίνουμε ζούγκλα και θα σκοτωνόμαστε μεταξύ μας. Οι κανόνες πρέπει να τηρούνται.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Οπως παίρνουν την δουλειά ΜΜ-ΗΜ πολλοί ΠΜ και ΑΜ όταν υπογράφουν Η/Μ ή γίνονται επιθεωρητές λεβήτων. Εκεί δεν υπάρχει συνείδηση? Δεν πειράζει, άλλωστε το να παραδώσω καποιές κολλες Α4 με έναν πολλαπλασιασμό δεν μου είναι δύσκολο. Εχω ετοιμάσει διαμέρισμα γνωστής μου και ήταν πανεύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Οπως παίρνουν την δουλειά ΜΜ-ΗΜ πολλοί ΠΜ και ΑΜ όταν υπογράφουν Η/Μ ή γίνονται επιθεωρητές λεβήτων. Εκεί δεν υπάρχει συνείδηση?

 

Τότε φαντάζομαι δε θα έχεις πρόβλημα όταν ένας ηλεκτρολόγος ΤΕ κάνει μελέτες θέρμανσης, ή όταν εγώ κάνω μελέτες για συστήματα παραγωγής?

 

Το χάσαμε το μέτρο... Δε υπάρχει ελπίδα συνάδελφοι.

Link to comment
Share on other sites

...Δεν πειράζει, άλλωστε το να παραδώσω καποιές κολλες Α4 με έναν πολλαπλασιασμό δεν μου είναι δύσκολο. Εχω ετοιμάσει διαμέρισμα γνωστής μου και ήταν πανεύκολο.

.... και τα μηχανολογικά πανέυκολα είναι τα κάνει ο υδραυλικός και ο ηλεκτρολόγος

Link to comment
Share on other sites

H βλακεία πάει σύννεφο τελικά.

 

στο μήνυμα #100, παραθέτω επιστολή του Σπιρτζή όπου δηλώνει ότι οι ηλεκτρομηχανολόγοι μηχανικοί έχουν δικαίωμα υπογραφής ημιυπαίθριων.

 

Επίσης στο μήνυμα #103 γράφω

 

"Δείτε στην σελίδα 40, του τελευταίου Ενημερωτικού Δελτίου του ΤΕΕ 2625

 

(Σελίδα ανεξάρτητης κίνησης Μηχανολόγων - Ηλεκτρολόγων)"

 

Δεν είναι κακό να είσαι άσχετος. Είναι κακό όμως να είσαι άσχετος και ισχυρογνώμων.

post-22757-131887267907_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ανουσια μιλάτε για μια πίτα η οποία τελείωσε και έχουν μείνει μόνο τα ψίχουλα. Αλλά γιατί δεν με εκπλησει το γεγονός ότι έπρεπε να τελειώσει το πανηγύρι με τις τακτοποιήσεις και μετά να αποφασίσει ο σύλλογος των ΠΜ - ΑΜ οτι μπορούν και άλλες ειδικότητες να συμμετέχουν.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με πειράζει να υπογράφει την τακτοποίηση και μανάβης.

Απαξιώ να θεωρήσω την ξεφτίλα της "ταχτοποίησης" αντικείμενο αρχιτέκτονα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.