Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περαίωση


Recommended Posts

ssouanis βλέπω ότι δεν προσέχεις.

 

Η φανταστική αυτή κουβέντα διαδραματίζεται πλέον στη Τζαμάικα.

 

Μα καλά,δεν διαβάζεις?Πόσο σουρεάλ επιπλέον μπορεί να γίνει αυτό το θρεντ επιτέλους?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πίνω το δικό μου. Gin, Amaretto, Vodka

 

 

Ένας κολλητός μου είπε το εξής ποτό:

 

Mind eraser: 1 μέρος Jack Daniels - 1 μέρος Absolut - 1 μέρος Metaxa 5*

 

Αφού το πιεις, μου λεει, νοιώθεις και δεν νοιώθεις, είσαι και δεν είσαι, υπάρχεις και δεν υπάρχεις.

 

Off-topic αλλά άξιζε να το αναφέρω...

Link to comment
Share on other sites

Ένας κολλητός μου είπε το εξής ποτό:

 

Mind eraser: 1 μέρος Jack Daniels - 1 μέρος Absolut - 1 μέρος Metaxa 5*

 

Αφού το πιεις, μου λεει, νοιώθεις και δεν νοιώθεις, είσαι και δεν είσαι, υπάρχεις και δεν υπάρχεις.

 

Off-topic αλλά άξιζε να το αναφέρω...

 

TeZeVe... τεκίλα τζιν βότκα και λίγο χυμό ανανά.. ίσα ίσα για να σπάει (άμα το μεταξά είναι 3* το λες μπόμπα? )

Link to comment
Share on other sites

Αφού το πιεις, μου λεει, νοιώθεις και δεν νοιώθεις, είσαι και δεν είσαι, υπάρχεις και δεν υπάρχεις.

 

Καλά εντάξει.........το γαλατάκι του κ νάνι πες του.:lol:

 

Το χειρότερο tail επί της γης το πίνουν οι Ισπανοί: kalimotxo

 

Μετά από 2 ποτήρια νόμιζα ότι με ρουφάει ένας νεροχύτης κάτω από τα πόδια μου,ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ μιλάω λέξη προς λέξη!!!.

 

@cv98019: σειρά, το θρεντ είναι σουρεάλ.Απόλαυσέ το,γιατί μιλάμε για έργο τέχνης.45 σελίδες αυτοκαταναγκασμού,ψυχαναγκασμού κ ματαιότητας!!!!!!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση κι απο ένα -φρέσκο ακόμα- μηχανικό, που πήρε αψήφιστα (κατα πως αποδειχτηκε) το θεμα βιβλια εσοδων-εξοδων και ΑΠΥ και τωρα αγχωθηκε με το σημειωμα της περαιωσης.

Για να μην μακρυγορω, εκανα εναρξη τον 05/2009, εκοψα ολες κι ολες 3 αποδειξεις και το 2010 ειναι ολες οι περιοδικες μου μηδενικες, καθως πλεον ειμαι μισθωτος και δεν εκοψα καμια αποδειξη (ουτε εβαλα καποιο εξοδο, ενω θα μπορουσα).

 

Το ερωτημα ειναι οτι το σημειωμα της περαιωσης μου "ζητα" 700 ευρω (για "μιση χρηση" ουσιαστικα).

Εκανα το λαθος και δεν ειχα λογιστη κι ετσι "επαιζα" με το βιβλιο εσοδων - εξοδων, αποδιδοντας το ΦΠΑ (για τα τριμηνα του 2009 που ειχα κι εσοδα) αυθαιρετα, βαζοντας και καποιες αποδειξεις απο κινητη τηλεφωνια, καποια ηλεκτρικα για το σπιτι και γενικα πραγματα για τα οποια δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορει να στοιχειοθετησουν "νομιμα" εξοδα για την επαγγελματικη μου στεγη (ενω φυσικα δεν εβαλα πολλα αλλα, οπως ενοικιο, καυσιμα και δεν ξερω και εγω τι αλλο θα μπορουσα να βαλω).

 

Φυσικα ολα αυτα για 400-500 ευρω (τοσο ειναι το ΦΠΑ που δεν απεδωσα, λογω των παραπανω τιμολογιων αγορων).

Τι λετε, να περαιωσω για αυτο το ετος?

Κι αν ναι, κλεινοντας τα βιβλια (σκοπευω να το κανω αυτες τις μερες, αφου δε σκοπευω να κοψω πλεον καποια αποδειξη) ησυχαζω για παντα απο αυτο το βραχνα (δηλαδη παω στην εφορια, τα κλεινω και μετα μπορω να τα πεταξω)?

Με συγχωρειτε για το μακροσκελες μηνυμα, αλλα ειμαι βουτηγμενος στην αγνοια.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Υ.Γ. Τα 700 για μιση χρηση μου τα ζητουν. Το πιστωτικο που εχουν εκδωσει εδω και καιρο για την επιστροφη φορου αυτου του ετους, αλλα δεν εχουν "τσεκαρει" οπως λενε (η διασταυρωση που γινεται) για να μου σταλει η επιταγη εισπραξης, ακομα εκκρεμει. Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

zavi, με την ορεξη θα μεινεις για τα ευρω, εχεις απο το πασχα ως τους επομενους 24 μηνες για να ριξεις τη μπιλια για το ποτε θα ακουσεις τα μαγικα τα λογια...."δραχμουλα δραχμουλα δραχμουλα"... εκτος αν σου κανουν το βορειο και το νοτιο ευρω, α ρε δοξες ο πατρικ ο σουεηζ, αμερικανακια θα μας κανουν με το βορα και το νοτο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.