Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαφορά ΜΜ και ΜΠΔ


Mpampiskal

Recommended Posts

Συνάδελφε hmmypm μα αυτό ακριβώς λέω , μόνο εσείς δικαιούστε να φωνάζετε ...αλλά θα δεις στην πορεία οτι πολλοί ενοχλούνται επιλεκτικά ( τους πειράζει το 1 μάθημα των ΜΠΔ και όχι το ίδιο ένα (1) μάθημα των μηχανολόγων) κατα τα άλλα κόπτονται για την "ασφάλεια των έργων" και "την ποιότητα των μελετών"

 

Αν το πολυτεχνείο Κρήτης είναι καλό ή όχι θα έλεγα όσα καλά και τα άλλα ελληνικά πολυτεχνεία - πολυτεχνικές σχολές

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 251
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΔΙαλεξε που θες να περασεις τ φοιτητικα σου χρονια ...

 

Συγνώμη κοπέλα μου, αλλά το παιδί δε σκέφτεται που θα κάνει φοιτητικά χρόνια αλλά ποιά σχολή είναι η κατάλληλη για να δουλέψει στις κτιριακές εγκαταστάσεις...

Επίσης, θεωρώ ότι είναι λάθος όταν διαλέγεις σχολή, να την διαλέγεις ανάλογα τη φοιτητική ζωή που θα έχεις... Δε πας για διακοπές και διασκέδαση, αλλά για να σπουδάσεις...

Σόρι αν σου φαίνομαι λίγο απότομη, είναι που είναι και βράδυ και κουράστηκα... Καλως όρισες και στο foroum...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το καλωσορισμα.

Καλως σας βρηκα ..

Εχεις δικιο σε αυτο που λες..

 

αλλα προσωπικα θα εμενα χανια γτ τα δικαιωματα το ΜΜ τα εχει το ΜΠΔ .. (Τα πηραμε το Νοεμβριο του 2009)

 

Με το μαλωνετε δεν νομιζω να τον κατατοπιζετε..

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε hmmypm μα αυτό ακριβώς λέω , μόνο εσείς δικαιούστε να φωνάζετε ...αλλά θα δεις στην πορεία οτι πολλοί ενοχλούνται επιλεκτικά ( τους πειράζει το 1 μάθημα των ΜΠΔ και όχι το ίδιο ένα (1) μάθημα των μηχανολόγων) κατα τα άλλα κόπτονται για την "ασφάλεια των έργων" και "την ποιότητα των μελετών"

 

Αν το πολυτεχνείο Κρήτης είναι καλό ή όχι θα έλεγα όσα καλά και τα άλλα ελληνικά πολυτεχνεία - πολυτεχνικές σχολές

 

Οκ. Εγώ σου λέω ότι και να γίνει αυτό που φωνάζουμε εμείς μετά προκύπτει άλλο θέμα. Ποιος είναι αυτός που θα κρίνει μια μελέτη τι είδους είναι; Δηλαδή ποιος είναι αυτός που θα πει ας πούμε ότι τα φωτοβολταϊκά είναι ηλεκτρολογική μελέτη, ή μηχανολογική, ή χημική, ή περιβαλλοντική για να προκύψουν μετά τα ανάλογα δικαιώματα;

Link to comment
Share on other sites

αλλα προσωπικα θα εμενα χανια γτ τα δικαιωματα το ΜΜ τα εχει το ΜΠΔ .. (Τα πηραμε το Νοεμβριο του 2009)

 

Τώρα θα σε μαλώσει ο Βαγγέλης που λέει ότι τα έχετε από το 2000...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συναδέλφισσα!Χανιά βρίσκεσαι?Αν ναι, ας συναντηθούμε να γράψουμε τον επικήδειο των ΜΠΔ, ενός τμήματος που έχει δικαιώματα που σε καμία περίπτωση δεν τα αξίζει, και που έχουν συνωμοτήσει όλοι οι πολιτικοί του κόσμου(μη σου πω και του σύμπαντος) προκειμένου να τα πάρουν!!Είμαστε η "πανούκλα" του τεχνικού κόσμου(αν θεωρούμαστε τεχνικοί...?εγω το έχω πεί, είμαστε μια 5ετή ΑΣΣΟΕ...)

 

 

spgirl είχα πεί οτι απο το '98 θα έπρεπε να τα είχαμε γιατί τότε είχε γίνει η αλλαγή στο ΠΣ με υποδείξεις του ΤΕΕ, αλλά για το συμφέρον της Ελλάδας δεν τα πήραμε τότε...τώρα όμως τίποτα δεν σας σώνει...έχουν να γίνουν εκρήξεις, προχειροδουλειές, και θα μπούνε στραβά γραμμές τηλεφώνου, γιατί οι ΜΠΔ υπογράφουμε ΚΑΙ ηλεκτρολογικά!!

Link to comment
Share on other sites

Πωπω ρε Βαγγέλη, βγάλε από πάνω σου την νοοτροπία του Λυκείου και μίλα σοβαρά με ενήλικους μηχανικούς...

Link to comment
Share on other sites

εγω το έχω πεί, είμαστε μια 5ετή ΑΣΣΟΕ...

 

Μάθε να γράφεις σωστά την ΑΣΟΕΕ.

Ανωτάτη Σχολή Οικονομικών και Εμπορικών Επιστημών ήταν. Το σημερινό Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

 

Θα σ' ακούσει ο Κιμούλης από την Λούφα και Παραλλαγή (1984) και θα σε ρίξει για κάμψεις. :P :p :P

* Στην Λούφα και Παραλλαγή ο Αχιλλέας Λάμπρου (Γ. Κιμούλης) είχε τελειώσει Ανωτάτη Εμπορική όπως έλεγε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.