Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με το σύστημα υπολογισμού αμοιβών του ΤΕΕ


goozlo

Recommended Posts

Αν είναι με το σταυρό το δικό μου να ξαναέρθει το κίνημα στα ίσα του, χαλάλι  :grin: .

 

Μπορεί και να λύθηκε το πρόβλημα...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

μετα την τελικη υποβολη  και πατωντας τις αναφορες μου εβγαλε 

error.gifΣφάλμα
 
[unable to extend lob segment ETEE.SYS_LOB0000104010C00002$$ by 8192 in tablespace ETEE] -

καποια λυση ?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, αντιμετωπίζω πρόβλημα με το σύστημα αμοιβών καθώς μετά την υποβολή του έργου δε μου εμφανίζει το σύμβολο με τον πράσινο σταυρό για να δημιουργήσω την αναφορά υπολογισμού. Καμιά ιδέα? ευχαριστώ

Βρήκες άκρη φαντάζομαι.. ..  Εμένα μόλις πατάω τον σταυρό δεν μου ανοίγει νέο έργο και μου εμφανίζει σφάλμα... ..

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες άκρη φαντάζομαι.. ..  Εμένα μόλις πατάω τον σταυρό δεν μου ανοίγει νέο έργο και μου εμφανίζει σφάλμα... ..

 

ο σταυρός χρησιμοποιείται για να εμφανιστεί η νέα αναφορά του έργου, δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα σας, ( αν δεν ειναι στο σωστό θέμα οι διαχειριστές να μεταφέρουν το μήνυμα μου),

 

Σε άδεια οικοδομής,

2 μηχανικοί (διαφορετικοί από τον ανάδοχο) αναλαμβάνουν την τοπογραφική μελέτη.

 

Σε αυτή την περίπτωση, υπάρχει η δυνατότητα να εκδοθεί διαφορετική δήλωση στο σύστημα αμοιβών, διαφορετικό συμφωνητικό με τον ιδιώτη για την τοπογραφική μελέτη, ή πρέπει αναγκαστικά να δηλωθούμε (και οι δύο) στο ίδιο Α/Α έργο του συστήματος αμοιβών του αναδόχου?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λειτουργεί σήμερα το σύστημα ? Γιατί πάω να περάσω αρχείο με αμοιβές σε δυο περιπτώσεις και δεν το παίρνει και βγάζει σχετικό μήνυμα ότι δεν ανεβαίνει το αρχείο Επειδή το είδα πολλές φορές το αρχείο , δοκίμασα να περάσω ένα παλαιό αρχείο xml  που το είχα ξαναπεράσει σε προηγούμενη άδεια και πάλι το ίδιο μήνυμα 

 

Σφάλμα
 
  1. Αποτυχία εισαγωγής έργου. [unable to connect to Cluster Manager] -
  2. - Δεν έγινε καταχώρηση των στοιχείων στη βάση δεδομένων.

 

Υσ  άκυρο μπήκα με όπερα Μάλλον θέμα συμβατότητας ήταν 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.