Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μετά το TEI, πολυτεχνείο. Αξίζει;


DimitrisZ

Recommended Posts

]Γιατί λοιπόν πρέπει να καταδικάσω κάποιους που αγωνίζονται να κρατήσουν τα δικαιώματα τους δηλαδή τα προσχήματα της σχολής δικαιώματα που δεν είχατε ποτέ εσείς .

Αυτά που με αγώνες κάποιοι άλλοι πριν από εμάς φρόντισαν να τα κατοχυρώσουν αλλά και οι επόμενοι που φρόντισαν να τα διατηρήσουν αυτά δηλαδή που εμείς βρήκαμε έτοιμα και που δεν πρέπει να τα ξεπουλήσουμε .

 

.

 

Παναγία μου κάτι αγωνιστές. Οι μεγαλοτσιφλικάδες της γνωστής συντεχνίας που έχυσαν τον αίμα τους τα παλικάρια μου για να σας δώσουν δικαιώματα. Τρέμουμε όλοι από συγκίνηση γιαυτούς τους ψευτοπαλικαράδες.

Link to comment
Share on other sites

NIKOLAOSK.... τα μηνυματα σου δειχνουν τι ανθρωπος εισαι και δε χρειαζεται να πουμε παρα περα.

Καταρχας κανενας δε μιλησε για δικαιωματα ΤΕΙ-ΑΕΙ.... δεν αναφερθηκα ποτε εκει.

Αν θες να διατηρησεις μια κατασταση την οποια λες οτι κληρονομησες δικαιωμα σου. Ελπιζω να περασεις τις ιδιες αξιες και στα παιδια σου.... ετσι για να μην παει ποτε κατι καλα.

 

Καταρχήν δεν μπορείς εσύ να γνωρίζεις για το τι άνθρωπος είμαι διότι δεν γνωρίζεις τα βιώματα μου .

 

Δεν θέλω να διατηρήσω καμία κατάσταση όπως λες , για αυτό σου είπα ότι είναι θέμα που δεν με αφορά αλλά και δεν μπορείς να το αντιληφθείς .

 

Δεν ανήκω σε αυτούς αλλά δεν τους καταδικάζω κιόλας .

Αυτούς θα τους κρίνει η κοινωνία καθημερινά όπως και όλους μας.

Όσων αφορά για τα παιδιά μου πες μου εσύ τι πάει καλά και σωστά σε αυτό το κράτος για να το λάβουνε ως δίδαγμα στην ζωή τους .

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ήταν με το χιόνι σήμερα 8-)

Προς όλους τους φοιτητές

Πως περνάτε την νιότη σας ?

Γράφοντας στο νετ ?

 

Μήπως το παρακουράσαμε το θέμα ?

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα.... το ειπες κι εσυ.... γι'αυτο οτι μας εξυπηρετει ας το διαιωνιζουμε....

 

Δυστυχώς η κοινωνία μας αυτό θέλει "πελατειακές σχέσεις" .Μόνο έτσι πλέον κάποιος επιβιώνει στην σημερινή Ελληνική Κοινωνία .

Και με την αξία σου να πας άκρη δεν θα βρεις τα έχω περάσει και τα ξέρω πολύ καλά από το πρόσφατο παρελθόν.

Θα αναγκαστείς σε αυτόν τον τρόπο να προσαρμοστείς αργά η γρήγορα διότι στην Ελλάδα είναι τρόπος επιβίωσης .

Διαφορετικά πηγαίνεις σε άλλη γη σε άλλα μέρη .

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες.....

 

Ισως το γνωστο οικολογικο... ''Τι κοσμο θα παραδωσουμε στα παιδια μας''...... θα επρεπε να γινει.... ''Σε τι παιδια θα παραδωσουμε τον κοσμο''....

 

Τελος.... αντε πλακωθειτε τωρα για τα δικαιωματα.......

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα πράγματα διαβάζουμε εδω μέσα. Τεχνολόγοι να τη πέφτουν σε διπλωματούχους χωρις καν να δαβάζουν τη λένε, αποκλειστικά επειδή είναι διπλωματούχοι. Ετσι κάνετε συζήτηση εσεις;

 

ΥΣ. Το να διαβάζουμε ατάκες του τυπου "και τα δικαιώματα μου τα έχω και την υπογραφή μου την έχω" απο πρωτοετείς φοιτητές με 0 εξεταστικες παθητικό, είναι πραγματικά αστείο.

Link to comment
Share on other sites

Το να διαβάζουμε ατάκες του τυπου "και τα δικαιώματα μου τα έχω και την υπογραφή μου την έχω" απο πρωτοετείς φοιτητές με 0 εξεταστικες παθητικό, είναι πραγματικά αστείο.

 

Χαχαχαχαχα... Ναι βρε παιδι μου, πως γίνεται αυτό? Κάποιος να υπερασπίζεται ΕΔ που ακόμα δε εχει πάρει? Ακόμα δεν έχει περάσει ούτε ένα μάθημα και είναι έτοιμος να τα βάλει με πενηντάρηδες βετεράνους μηχανικούς...

 

Αλλά έχει την υπογραφή του... Αυτό ειναι το μονο που μετράει... Η υπογραφή, όλα τα άλλα ρημαδιό...

Link to comment
Share on other sites

Αλλά έχει την υπογραφή του... Αυτό ειναι το μονο που μετράει... Η υπογραφή, όλα τα άλλα ρημαδιό...

 

Καλώς ήρθατε στο Griechenlande !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.