Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

Εμαθα για καταστασεις αστειες..

Τοπικο ΤΕΕ να προτρεπει τους μηχανικους να ζητησουν τις "νομιμες" (??) με ίσως καποια μικρη εκπτωση (10%) αλλιως θα εχουν κυρωσεις και θα πανε πειθαρχικο....

 

Τέτοιο δούλεμα δεν έχει προηγούμενο. Απελευθέρωση του κ.... συγχωρέσετε με. Εχω δώσει ήδη προσφορές και έχω εκπονήσει αυθαίρετα πριν τον Οκτώβριο, θεωρώντας ότι μπορώ να κάνω εκπτώσεις έως και 30-40% σε περιπτώσεις (σε πελάτη τακτικό ή σε 15 τ.μ. δωμάτιο τι θα του πάρεις?) .

Μήπως έχετε το τηλέφωνο του Ραιχεμπαχ ???

Link to comment
Share on other sites

Σε κυριακάτικη εφημερίδα με ειδικό αφιέρωμα στα αυθαίρετα, υπάρχει διαφήμιση-αγγελία από μεγάλο γραφείο που διαφημίζει 300ευρώ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ!!!! Ή δουλεύουν τον κόσμο ή έχουν τα connect στο ΤΕΕ για να εγκρίνονται χαμηλές συμβάσεις και οι υπόλοιποι τον π@λ@....

Link to comment
Share on other sites

υπόδειγμα συμφ αμοιβής

 

http://www.express.gr/images/stories/ARXEIA/EGKYKLIOI_APOFASEIS/2011/ypodeigma_mixanikon_2011.pdf

 

αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας διαφωτίσει

Link to comment
Share on other sites

Παρτε 1930 ευρω καντε καταθεση ....θα φυγουν 80 κατι ευρω σε κρατησεις .Επειτα αναλογα την αυθαιρεσια και το ποσο σεβεται ο καθενας το πτυχιο του ,τις υπηρεσιες που δινει ,το επαγγελμα του ,το συναδερφο του ας ζητησει οσο θελει .Απλα ειναι τα πραγματα. Αλλα εγω οπου βλεπω κατω απο απο την ελαχιστη σε εκτος σχεδιου τελειως αυθαιρετο , ενημερωνω το τεε, σε οποιαδηποτε διαφημιση. Ναι ειμαι καρφι ,αλλα σεβομαι και εσας και εμενα. ΤΕΛΟΣ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό είναι η κατάσταση που θα στέλνουμε κάθε χρόνο σε υπουργείο/ΤΕΕ (έχει βγει σχετικο ΦΕΚ), όχι υπόδειγμα ιδιωτικού συμφωνητικου ανάμεσα σε εμάς και τον πελάτη

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

papivoli

 

Εισαι λαθος:

1. Φορολογικα ειναι εκτεθειμμενος με τον τροπο που λες..

2 .Το ΤΕΕ δεν γνωριζω να εχει ακομα ενημερωση για υποβολη ιδιωτικων συμφωνητικων (τουλαχιστον το εδω τοπικο ΤΕΕ)

Link to comment
Share on other sites

papivoli

 

Εισαι λαθος:

1. Φορολογικα ειναι εκτεθειμμενος με τον τροπο που λες..

2 .Το ΤΕΕ δεν γνωριζω να εχει ακομα ενημερωση για υποβολη ιδιωτικων συμφωνητικων (τουλαχιστον το εδω τοπικο ΤΕΕ)

Link to comment
Share on other sites

υπόδειγμα συμφ αμοιβής

http://www.express.g...anikon_2011.pdf

αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας διαφωτίσει

 

Αυτό δεν είναι υπόδειγμα συμφ. αμοιβής, είναι ο συγκεντρωτικός πίνακας των συμφ. αμοιβών που πρέπει να καταθέσουμε το Φεβρουάριο στην εφορία.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.