Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαίωση Μηχανικου-προγραμμα ΤΕΕ


Recommended Posts

Τότε τι σημαίνει το "μέχρι τότε δεν ισχύουν διατάξεις του κεφ Β του Ν4014/2011";

Τι να πω, δεν ξέρω.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τότε τι σημαίνει το "μέχρι τότε δεν ισχύουν διατάξεις του κεφ Β του Ν4014/2011";

Τι να πω, δεν ξέρω.....

ελα ντε ;

άλλα μου λένε σε μια υπηρεσία άλλα μου ερμηνεύουν με email από το ΥΠΕΚΑ Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι και να δώσω βεβαίωση εφόσον έχω ξεκινήσει την διαδικασία νομιμοποίησης των κτηνοτροφικών κτηρίων δεν πρόκειται να έχω κάνει καμία παραβατική κίνηση Αλλά επειδή όποιος φιλάει τα ρούχα του έχει τα μισά δεν θα το κάνω και θα τα νομιμοποιήσω πρώτα Αυτό είπα και στον πελάτη μου να κάνει λίγο υπομονή και να κάνει το συμβόλαιο μετά.

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, συνάδελφοι, τοπογραφικά πως ανεβάζουμε; δεν μπορώ να ανεβάσω. (Για βεβαιώσεις εννοώ)

 

Δεν χρειάζεται να ανεβάσεις τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Χτες πήγα στο ΤΕΕ Θεσσαλονίκης και μου είπαν τα εξής:

Για να δώσουμε βεβαίωση πλέον πρέπει να περάσουμε από το σύστημα αμοιβών,δεν βάζουμε εργασίες 4014 αλλά 'παίζουμε' με τις εργατοώρες για να βγάλουμε το ποσό που έχουμε συμφωνήσει με τον πελάτη και πληρώνουμε κανονικά τις εισφορές.Για βεβαιώσεις που έχουν δοθεί παλιότερα δεν χρειάζεται να κάνουμε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί στο ΤΕΕ ότι νάναι.Ας βγάλουν ανακοίνωση, ας δηλώσουν την νόμιμη αμοιβή πόση είναι και ας το κάνει το κεντρικό ΤΕΕ. Αυτοί αν γινόταν θα θέλαν να περνάνε και οι αμοιβές των μισθωτών μηχανικών από το σύστημα του ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Χτες πήγα στο ΤΕΕ Θεσσαλονίκης και μου είπαν τα εξής:

Για να δώσουμε βεβαίωση πλέον πρέπει να περάσουμε από το σύστημα αμοιβών,δεν βάζουμε εργασίες 4014 αλλά 'παίζουμε' με τις εργατοώρες για να βγάλουμε το ποσό που έχουμε συμφωνήσει με τον πελάτη και πληρώνουμε κανονικά τις εισφορές.Για βεβαιώσεις που έχουν δοθεί παλιότερα δεν χρειάζεται να κάνουμε τίποτα.

 

Επειδή είμαι κι εγώ από Θεσσαλονίκη, να σας πω ότι: Επίσης, μου ζήτησαν να κάνω κατάθεση των κρατήσεων στο ταμείο τους και να τους πηγαίνω και ένα φραπεδάκι και ένα κουλούρι... Ξέρετε, το γνωστό "Θεσσαλονίκης" !!!

 

ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ .......... Μας δουλεύουν???

 

Θα παρακαλούσα ΘΕΡΜΑ τους συνάδερφους, ΜΗΝ ρωτάτε τέτοια πράγματα σε παραρτήματα του ΤΕΕ, αλλά μόνο στο κεντρικό και πάλι υπό προϋποθέσεις!!! Και όταν σας λένε κάτι που το ακούτε για 1η φορά και μάλιστα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ, ζητάτε ΕΠΙΤΟΠΟΥ το ΦΕΚ ή την απόφαση του ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΤΕΕ.

 

ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ Η ΑΝΟΡΓΑΝΩΣΙΑ ΚΑΙ Η ΑΠΑΛΕΨΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ !!!!!

 

Κάθε υποκατάστημα ζητάει τα δικά του. Μία η Λάρισα, μία η Θεσσαλονίκη... Επόμενη στάση?

 

 

ΥΓ: Συναδέρφισσα efoula δεν τα "βάζω" μαζί σου, ούτε η επίθεσή μου είναι προς εσένα. Προς αυτούς είναι!!! Απλά, μου έδωσες "πάτημα" να εκτονωθώ βραδιάτικα, που πήγα σήμερα στην τράπεζα για να πληρώσω τα 80 άρια για κάθε αυθαίρετό μου... Ντ@β@τζίδες , έ ντ@β@τζίδες !!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, εγώ ετοίμασα μια βεβαίωση και μου την έδωσε το σύστημα χωρίς να περάσω από το σύστημα αμοιβών. Αν θέλει, να μην δίνει την βεβαίωση.

Μάλιστα επειδή ήταν αυτοπαράδωση κάλεσα το ΤΕΕ για να δω τι θα βάλω στην αμοιβή και μου είπαν ότι θέλω κ (πολύ σωστά)

να ρωτήσω τον λογιστή μου ή την εφορία μου. ΚΑΙ οτι το ΤΕΕ δεν είναι ο τροχονόμος μας. Πόσο μάλλον ντ@β@τζής μας. Άκουσες architect_duth ;.

Πλακα πλακα αλλα κ εγω τα εχω βρει σκουρα με τις υπηρεσιες, πληροφορίες με το σταγονομετρο κ αντικρουομενες. Αλλα αν ήταν άριστες δεν θα είχαμε αυτο το site να τα λεμε οι μηχανικοι ε;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.