Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρώτο ΠΕΑ - διάφορα ερωτήματα


mem_fretz

Recommended Posts

Ευχαριστώ. (Παίδες γράφετε τα κόλπα σας για να μη χρειάζεται να ξαναανακαλύπτουμε τον τροχό)

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω αυτο με το google earth αλλα σαν δηλωμενος ψειρας, υιοθετησα την προηγουμενη δικη μου αποψη που μου δινει με μεγαλυτερη ακριβεια (και καλυτερο ζουμαρισμα στην επιφανεια) στον προσανατολισμο...

Η αναλυση του google earth δε με καλυπτει απολυτα, ενω το printscreen στο autocad μπορεις να το ζουμαρεις οσο θελεις μεχρι να πατησεις τη γραμμη πανω στην επιφανεια...

Τριχες, θα μου πεις... Στη μοιρα παιζουμε...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Σε διαμέρισμα που έχει ηλιακό και θερμοσίφωνα, η ιδιοκτήτρια μου είπε ότι δεν έχει boiler (δεν έχει ζεστό νερό όταν δουλεύει το καλοριφέρ). Στο λεβητοστάσιο έβγαλα αυτή την φωτογραφία. Boiler δεν είναι αυτό που βλέπουμε;

post-32575-0-42606200-1349730464_thumb.jpg

Edited by lia01
Link to comment
Share on other sites

Για πυροσβεση μου κανει...

Οταν δεν εχει boiler πιθανοτατα σημαινει οτι εχει ΖΝΧ απευθειας απο το λεβητα, οταν αυτος δουλευει, χωρις συστημα αποθηκευσης...

Link to comment
Share on other sites

Είναι δοχείο διαστολής και κάτω αριστερά ο καυστήρας. Κοίταξες για το δοχείο μήπως είναι στον ηλιακό;

Edited by akis73
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:........... Boiler δεν είναι αυτό που βλέπουμε;

 

αυτό είναι το κλειστό δοχείο διαστολής του συστήματος θέρμανσης

 

αν έχεις άλλη φωτο του λεβητοστασίου, ανέβασε την να δούμε αν υπάρχει boiler

Edited by dib
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι δοχείο διαστολής και κάτω αριστερά ο καυστήρας. Κοίταξες για το δοχείο μήπως είναι στον ηλιακό;

Εφόσον μου λες ότι είναι δοχείο διαστολής και όχι boiler, οι πληροφορίες της ιδιοκτήτριας θεωρούνται σωστές (εκείνη μου είπε ότι δεν έχει boiler. έχει μόνο ηλιακό και ηλεκτρικό θερμοσίφωνα.

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αλλο...Τωρα που εχουμε κανει καποιες επιθεωρησεις η χαρτουρα στο γραφειο εχει ανεβει επικινδυνα!!!!ποιο τροπο αρχειοθετησης προτεινετε,ωστε να υπαρχουν ολα τα στοιχεια-επεξεργασια κτλ....χωρις περιττα χαρτια κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα κραταω φακελο με λαστιχο για καθε ΠΕΑ που κανω, με μια σελιδα κολλημενη μπροστα με τα στοιχεια του ιδιοκτητη, του ακινητου και μια φωτογραφια του ακινητου για να το αναγνωριζω χωρις να το ανοιξω.

Επειτα εχω ενα excel αριθμημενο ανα μηνα με τις δουλειες που εχω κανει (και την αναλογη αμοιβη φυσικα), ενω στον υπολογιστη οι δουλειες ειναι αριθμημενες ανα μηνα και με χρονολογικη σειρα, με την καθε δουλεια να εχει το αναλογο φακελακι της μεσα στον αναλογο μηνα...

Αυτο που θελω να κανω ειναι πανω σε καθε φακελο να γραψω το νουμερο της δουλειας που αντιστοιχει στο excel και να τα βαλω στη βιβλιοθηκη ανα αυξοντα αριθμο, οποτε αν χρειαστει καποια δουλεια να βρω, να ανατρεξω στο excel, να ψαξω ειτε με οδο ειτε με ονομα ιδιοκτητη και να το βρω στη βιβλιοθηκη με το αντιστοιχο αριθμο του.

Ξερω, ειναι μεγαλη δουλεια ολο αυτο αλλα....

Edited by Inzaghi
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.