Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αεροφωτογραφίες


Recommended Posts

Δυστυχώς από πριν δεν μπορείς να δεις τίποτα.

Μόνο αν κάποιος από εκεί μέσα είναι "κολλητός".

Παραγγέλνεις λοιπόν μέσω του link Που έγραψα πιό πάνω.

Προτιμήστε στην αρχή όχι μεγέθυνση (στο 30% των περιπτώσεων κάνουν και έχουν μικρό κόστος).

Αν όταν τις παραλάβετε δεν "κάνουν" τηλεφωνικά με τον ίδιο κωδικό ζητείστε μεγεθυνση (γίνεται πιό γρήγορα - κοστίζει πολύ ακριβότερα).

Ο χρόνος εξυπηρέτησης (συνολικά) είναι πάνω από 1 μήνα (αν το πιέσετε τηλεφωνικά βγαίνει λιγότερο).

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Στις αεροφωτογραφίες χωρίς μεγέθυνση ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

βρήκαν την αεροφωτογραφια που ηθελα για ενα οικοπεδο. Ομως ειναι: " ... με βάση τα διαγράμματα πτήσεων υπάρχουν αεροφωτογραφίες για τα έτη:1996, 1: 10000, έγχρωμη" Πιστευεται οτι η κλιμακα ειναι μεγαλη!!! για να δω καποιο σπιτι???

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία δοκιμή με το google earth ή με το Κτηματολόγιο από το συγκεκριμένο ύψος-κλίμακα και θα έχεις εικόνα του πως φαίνεται πάνω-κάτω.

Link to comment
Share on other sites

βρήκαν την αεροφωτογραφια που ηθελα για ενα οικοπεδο. Ομως ειναι: " ... με βάση τα διαγράμματα πτήσεων υπάρχουν αεροφωτογραφίες για τα έτη:1996, 1: 10000, έγχρωμη" Πιστευεται οτι η κλιμακα ειναι μεγαλη!!! για να δω καποιο σπιτι???

 

Φαίνονται "ψείρες" στις κλίμακες έως και 1:5000.

Χρειάζεσαι οπωσδήποτε μεγέθυνση (υπολόγισε κόστος περίπου 40 ευρώ + courier 5 ευρώ).

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι σχετικά με την ερώτησή μου για το πως μπορούμε να πληρώσουμε σε περίπτωση παραγγελίας, όταν δεν είμαστε από Αθήνα και όταν δεν υπάρχει υποκατάστημα της Τράπεζας Ελλάδος στην περιοχή μας.

 

Σας ενημερώνω λοιπόν ότι μπορείτε να κάνετε την κατάθεση στο τμήμα της Τράπεζας της Ελλάδος που υπάρχει σε κάθε μεγάλη Δ.Ο.Υ.

Το έκανα σήμερα χωρίς πρόβλημα, σκάναρα στη συνέχεια το αποδεικτικό πληρωμής και έστειλα με e-mail την παραγγελία μου.

Link to comment
Share on other sites

1: 10000, έγχρωμη" Πιστευεται οτι η κλιμακα ειναι μεγαλη!!! για να δω καποιο σπιτι???

 

Μικρή είναι η κλίμακα. Δύσκολα θα κάνεις τη δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

εμένα όλες οι διαθέσιμες είναι σε 1:10000.

Άμα δεν κάνω τη δουλειά μου ΟΥΤΕ με μεγέθυνση τότε γιατί να παραγγείλω;

Κοστίζουν και κανά 60€/τεμ.

Link to comment
Share on other sites

εμένα όλες οι διαθέσιμες είναι σε 1:10000.

Άμα δεν κάνω τη δουλειά μου ΟΥΤΕ με μεγέθυνση τότε γιατί να παραγγείλω;

Κοστίζουν και κανά 60€/τεμ.

 

 

Μεγέθυνση 8-10 φορές, ανάλογα με τις δυνατότητες των μηχανημάτων, είναι ικανοποιητική, για απλή επισκόπηση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.