Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προς απαγόρευση η... εκτός σχεδίου δόμηση


bnn7

Recommended Posts

Mια χαρα, θα ψηφιστει το νομοσχεδιο και εμεις θα πεινασουμε στην κυριολεξία.

Συναδελφοι το τραγικό ειναι οτι δεν μπορουμε να κανουμε τιποτε απλα θα εφαρμοστεί και αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνουν έτσι???ελπίζω να προλάβω να καταθέσω τον φάκελο πρίν ψηφιστεί...πέρυσι που το είχα ακούσει δεν το πίστευα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ότι θα το κάνουν τελικά........ έλεος σαυτήν την χώρα......ο κάθε άσχετος να νομίζει ότι του έρχεται μια καλή ιδέα για να λέει πως κάτι άλλαξε, και τελικά να την εφαρμόζουν χωρίς ποτέ να ρωτάνε και να ακούν αυτούς που θα έπρεπε!!!

Link to comment
Share on other sites

να μπουν περιορισμοι......

 

10 στρεμ σε ΠΑΝΤΟΥ.......οχι σε καταμησεις....οχι σε διασπαση ογκου με κολπα περγκολες και διαφορα......

 

ας το παει 10 πρωτα ας εχει και πλαγια ορια καμια 15 μετρα σε ΟΛΕς τις περιπτωσεις.....να μην εχει εξαιρεσεις και μια χαρα ειναι......

Link to comment
Share on other sites

Οικολόγοι και μεγαλοξενοδόχοι μεγαλοφοροφυγάδες (Δασκαλαντωνάκης) σε αγαστή συνεργασία για την απαγόρευση της εκτός σχεδίου δόμηση. O Δασκαλαντωνάκης είναι γαμπρός του Σηφουνάκη.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πλέον όλα τα εργαλεία Γενικό Πλαίσιο, Περιφερειακά Πλαίσια, ΓΠΣ ή ΣΧΟΑΑΠ.

 

Για να λειτουργήσουν πρέπει να καταργηθεί η εκτός σχεδίου δόμηση αρχικά για τις κατοικίες και μετά για όλα.

 

Όσο υπάρχει εκτός σχεδίου δόμηση δεν πρόκειται να εφαρμοστούν για τον απλούσταστο λόγο ότι η εκτός σχεδίου δόμηση στοιχίζει λιγότερο.

  • Upvote 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

achille ελπίζω να μη πιστεύεις αυτα που λες και να τα λες ειρωνικά.... γιατι είμαι που είμαι έτοιμος εσύ θα με τρελάνεις εντελώς!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν πριν κρίνουμε και πούμε ο,τιδήποτε ας ανεβάσει κάποιος το σχετικό διάταγμα ώστε να διαβάσουμε τι λέει και να μπορέσουμε να έχουμε σωστή άποψη...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το θέμα είμαι απόλυτα σοβαρός.

 

Είμαι πλαγίως διαγωνίως και καθέτως κατά της εκτός σχεδίου δόμησης κατοικιών.

 

Πιστεύω ότι είναι ένα τεράστιο παραθυράκι στο ΝΔ του 23 που κακώς επιτράπηκε να κακοφορμήσει με αυτό τον τρόπο, και πρέπει να καταργηθεί χτές.

 

(Και τώρα μπορείτε να μου μειώσετε την φήμη)

  • Upvote 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Απλά, achille, η αγορά και οι αξίες της γης έχουν αφεθεί να διαμορφωθούν επί δεκαετίες στην λογική της εκτός σχεδίου δόμησης. Δεν είναι αυτές αλλαγές που γίνονται σε μία μέρα.

Επιπλέον, δεν υπάρχει ετοιμότητα για να γίνει κάτι τέτοιο. Δεν υπάρχουν σχέδια, δεν υπάρχει υποδομή που να επιτρέπει ουσιαστικά την κατάργηση της εκτός σχεδίου δόμησης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.