Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απορίες για ενεργειακές μελέτες, επιθεωρήσεις και ΠΕΑ


af.civileng

Recommended Posts

Δες στο προσπεκτους της Ytong τι πυκνότητα έχει (ρ) και σύγκρινε το με το (ρ) του οπλισμένου σκυροδέματος και διάλεξε μεταξύ 165 και 260 !

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! ξέρει κανείς αν μπορώ να "τραβήξω¨ το αρχείο xml από το buildcert για οριστικά υποβληθείσα δήλωση? Ενώ τα έχω όλα αποθηκευμένα τα αρχεία μου, δεν βρίσκω το xml του διαμερήσματος που θέλω και θέλω να επιβεβαιβεώσω κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς, αρκεί να την έχεις "ανεβάσει" με τον δικό σου λογαριασμό.

εγώ το ανέβασα, κ μπαινω στο λογαριασμό κ στα οριστικά κατατεθημένα, αλλά δε μου επιτρεπει να κατεβάσω ου΄τε το xml, ούτε φωτογραφίες κτλ.

παίρνω κ τη βοήθεια στο 2106969609 αλλά όλο μιλάει! 

Link to comment
Share on other sites

τους βρήκα τελικά! 

αν πατήσεις πάνω αριστερά στο "Δημιουργία Αρχείου XML για εισαγωγή στο λογισμικό της επιθεώρησης" σου βγάζει όλο το αρχείο σου, όχι μόνο τα στοιχεία του ακινήτου.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στην περίπτωση κλιματιστικού χωρίς καθόλου στοιχεία (ούτε μοντέλο, ούτε ταμπελάκια, τίποτα απολύτως) τι ισχύ βάζουμε; (όχι ότι έχει και σημασία)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουμε σπίτι με μεταλλική κατασκευή και τοιχοποιία (τούβλο) τι ανηγμένη θερμοχωρητικότητα βάζουμε;

Edited by zio7
Link to comment
Share on other sites

Αφού η επιφάνεια της τοιχοποιίας είναι κατα πολύ μεγαλύτερη της επιφάνειας του μεταλλικού σκελτου, εγω θα έπαιρνα αυτή των τούβλων ! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.