Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Συναδελφοι λεω να παω καμμια εκδρομουλα το ΣΚ με καλη παρεα, τωρα που εχει και καλο καιρο, και να χαλαρωσω εφησυχαζοντας οτι ολες οι οριστικοποιημενες υπαγωγες με ελλειψεις στο ανεβασμα αρχειων, θα λαβουν παραταση βασει του νεου νομου 4178-2013 αρ.16 παρ.30 μεχρι τη νεοτερη καταληκτικη ημερομηνια υπαγωγης. 

 

Θεωρειτε οτι κινδυνευω να εκτεθω καπου;

 

Εσεις εχετε κενα στα αρχεια; τι θα κανετε;

 

 

Κι εγώ από χθες σταμάτησα το ανέβασμα. Δε θα μας τρελάνουν αυτοί! 

 

 

και πολύ καλά θα κάνετε .....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ουδείς γνωρίζει με βεβαιότητα το τι ακριβώς θα πράξουν! Σε 3-4 μέρες θα το μάθουμε.....

Κι όταν το μάθουμε ή θα ....."ξοδέψουμε" τις αμοιβές που πήραμε σε εξώδικα κι αγωγές στο ΤΕΕ ή θα ..εκτεθούμε στους πελάτες μας!!!

Για να χαρούμε προσωπικά δεν το βλέπω σε αυτές τις περιπτώσεις.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην σας ευχαριστω για την ενημερωση, ολους εσας που γραφατε, ιδιαιτερη μνεια στον ιασονα.

 

κατα δευτερον, ιασονα αν σε ειχα μπροστα μου, αυτη τη στιγμη θα ειχες ολα σου τα κοκκαλα σπασμενα, και θα σε κραταγα ζωντανο με καθε τροπο να σε βασανιζω οσο αντεξεις. φιλε με πεθανες τις τελευταιες ημερες, αλλα ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ σε οσα ειπες.

 

γυριζω σπιτι μετα απο 12 ωρο (αλλη δουλεια) και βαραω 4ωρα (τοσο αντεχω, αν δεν κοιμηθω δεν θα βγαλω την επομενη) να τελειωνω 4014, με προτεραιοτητα τους πιο φτωχους πελατες. εκλεισα 4 υποθεσεις, και εχω μελλον ακομη, μεχρι και την τελευταια στιγμη που θα κλεισουν το συστημα.

 

η γνωμη μου ειναι να τελειωσετε οσες εκκρεμοτητες προλαβετε, αντισυνταγματικος ή οχι, ο νομος εδινε ενα κωλοχαρτο με σφραγιδα του κρατους, και απο το τιποτα κατι ειναι κ αυτο. ο 4178 δεν ξερουμε τι θα δινει, διοτι σε 6 μηνες μπορει καν να μην εχουμε κρατος, ή (το λιγοτερο) τεε.

 

αυτα

 

ευχαριστω κ παλι, καθε υποθεση που τελειωνει φευγει κ ενας τονος βαρους απο την πλατη μου. εγινα σαν τον earl με την κωλολιστα του (my name is earl)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κ παλι, καθε υποθεση που τελειωνει φευγει κ ενας τονος βαρους απο την πλατη μου. εγινα σαν τον earl με την κωλολιστα του (my name is earl)

 

Αυτό ξαναπές το!

Link to comment
Share on other sites

"Η Ολομέλεια του Συμβουλίου της Επικρατείας (ΣτΕ) έκρινε αντισυνταγματική την τακτοποίηση των αυθαιρέτων νέας γενιάς με «πάγωμα» της κατεδάφισής τους για 30 χρόνια (αφού καταβληθεί το σχετικό πρόστιμο), όπως επίσης έκρινε αντισυνταγματικό στο σύνολό του το σχετικό νόμο 4014/2011.

Η Ολομέλεια των συμβούλων της Επικρατείας έκρινε κατά πλειοψηφία ότι ο Ν.4014/2011 είναι αντίθετος στο άρθρο 24 παράγραφος 2 του Συντάγματος που προστατεύει το περιβάλλον, τον ορθολογικό πολεοδομικό σχεδιασμό, το οικιστικό περιβάλλον, κ.λπ."

Στο in.gr μόλις το διάβασα.

Κι εγώ κάθομαι και έχω χάσει τον ύπνο μου για να προλάβω....καλά κρασιά συνάδελφοι!!

Edited by katero
Link to comment
Share on other sites

Mα δεν είναι κάτι που δεν το περιμέναμε.

 

Αφού είναι γραμμή να πάνε όλοι με το νέο νόμο.

 

Εισπρακτικά τους συμφέρει τους κυβερνώντες και δε συμφέρει τους ιδιοκτήτες.

 

Άρα προς τι αυτή η έκπληξη.

 

Μέχρι να χρειαστούν κι άλλα λεφτά και να κρίνουν αντισυνταγματικό και τον 4178 και να ξεζουμίζουν όσους τους πίστεψαν.

 

Άντε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό στο in.gr είναι καινούργιο ή αναμασάνε την τόοοοτε είδηση???

 

Επίσης μία λύση θα ήταν αντί για δικαιολογητικά να ανεβάζουμε το απόσπασμα του νόμου που λέει ότι η β' φάση λήγει με τον 4178. Δεν το έχω κάνει, αλλά το σκέφτομαι! :)

Link to comment
Share on other sites

Και αγχωνόμασταν για τις 30/09. Να γιατί δεν έβγαζε διευκρινιστικές το ΥΠΕΚΑ.

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.