Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Γιατί όχι, αν είσαι σε π.χ. ξαπλώστρα, μπροστά από το αυθαίρετο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις τελείωσα το ανεβασμα των αρχειών για όσες υποθέσεις ειχα σε οριστική υπαγωγή..ελπίζω να μην σκοτωθήκαμε να τις κλείσουμε τζαμπα..εγω προσωπικά επειδή δεν ειχα ασχοληθει πολυ με την β φαση πριν παγωσει το συστημα ήμουν ολη μερα γραφειο για να προλαβω...δεν αξιζουν τα λεφτα που πηραμε..οχι οτι με εχουν ξεχρεωσει..λέμε τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Να φροντίσεις σε ό,τι δηλώσεις κάνεις για τον 4178 να ζητήσεις περισσότερα!!!!

Επίσης να μην ξεχάσεις να ζητήσεις ικανοποιητική αμοιβή για τη μεταπήδηση των δηλώσεων που έχεις σε προσωρινή υπαγωγή, από τον 4014 στον 4178 (ό,τι είχες πάρει μείον π.χ. 30%).

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι σίγουρο ότι για τις νεες θα ζητησω περισσοτερα..δεν το φανταζομουν οτι εχει τοση δουλεια,, εχω ακόμα 8 περιπτώσεις που ειναι σε προσωρινη υπαγωγή είτε γιατι πλήρωναν με δοσεις είτε γιατι το ειχα γυρισει σε προσωρινη υπαγωγη για να διορθωσω κατι και κλειδωσε το συστημα και μαζι και η υπαγωγη τους,,θα τους ζητησω παραπανω λεφτα αλλα πως να τα δικαιολογησω?δεν ειναι και δικια τους ευθυνη..εσυ τους το εχεις πει ηδη?? ( δεν εχω προλαβει να ασχοληθω με αυτο καθολου ετρεχα να κλεισω τις οριστικες)

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Άλλος είναι ο ένας νόμος και οι υποχρεώσεις του μηχανικού (που προκύπτουν μέσα από τη σύμβαση που έχει υπογράψει με τον πελάτη του κι άλλος ο νέος νόμος και οι νέες υποχρεώσεις του μηχανικού!!!!

Αν θέλουν οι αγαπητοί ιδιοκτήτες έχει καλώς, σε διαφορετική περίπτωση ας πάνε είτε στον καλαφάτη να τους κάνει τη δήλωση με συμβολική αμοιβή (όπως λέει), είτε σε άλλον μηχανικό που θα βρουν φτηνότερα!!

"Εγώ" κι εσύ και όλοι μας έχουμε κάθε δικαίωμα να παραιτηθούμε επίσημα από τη συγκεκριμένη εργασία.

 

Δες χαρακτηριστικά εδώ: http://www.michanikos.gr/topic/35398-%CE%91%CE%BC%CE%BF%CE%B9%CE%B2%CE%AE-%CE%BC%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%80%CE%AE%CE%B4%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B4%CE%AE%CE%BB%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-4014-%CF%83/?do=findComment&comment=582856

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Ταυτίζομαι απόλυτα με τον Ιασονα. Δεν πρέπει να μπαίνουμε σε βλακώδους τύπου ανταγωνισμό, όπου προκειμένου να "επιβιώσουμε" δίνουμε τιμές που μας οδηγούν σε βέβαιο θάνατο...

 

Πάντως για το 4014, εγώ είμαι πεπεισμένος ότι τη δουλειά ανεβάσματος των αρχείων την κάναμε τσάμπα. Αφού οποιαδήποτε στιγμή ζητήσουν βεβαίωση μεταβίβασης θα μεταφερθούν στον 4178... επί της ουσίας είναι δώρο άδωρο. Μόνο για ψυχολογικούς λόγους του πελάτη, διότι διαφορετικά άντε να του εξηγήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν υπαχθεί στον 4014 γιατί είναι απαραίτητο να μεταφερθούν στον 4178 για την βεβαίωση? 

Link to comment
Share on other sites

οταν τα ανεβασουμε ολα, δεν προχωραμε καπως αλλιως...θελω να πω δεν "παταμε"  κατι...ολα ειναι ετοιμα ετσι δεν ειναι;


 


και στα υπολειπομενα αρχεια δεν βγαζει αριθμο απο διπλα..

Link to comment
Share on other sites

Ταυτίζομαι απόλυτα με τον Ιασονα. Δεν πρέπει να μπαίνουμε σε βλακώδους τύπου ανταγωνισμό, όπου προκειμένου να "επιβιώσουμε" δίνουμε τιμές που μας οδηγούν σε βέβαιο θάνατο...

 

Πάντως για το 4014, εγώ είμαι πεπεισμένος ότι τη δουλειά ανεβάσματος των αρχείων την κάναμε τσάμπα. Αφού οποιαδήποτε στιγμή ζητήσουν βεβαίωση μεταβίβασης θα μεταφερθούν στον 4178... επί της ουσίας είναι δώρο άδωρο. Μόνο για ψυχολογικούς λόγους του πελάτη, διότι διαφορετικά άντε να του εξηγήσεις...

δεν ειναι απαραίτητο..θα εκδόσεις νεα βεβαίωση (απλη βεβαίωση) στην οποία θα αναφέρεις ότι έγινε τακτοποίηση με την υπ'αριθ.   δήλωση του 4014.Θα χρειαστεί να μπει στον νεο αν προκύψει μόνο οποιαδήποτε διόρθωση ακόμα και στην Τ.Ε. πχ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.