Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση προθεσμίας υπαγωγής στο Ν.4014/201​1 έως 31/01/2013-Νέες νομοθετικέ​ς ρυθμίσεις


msol

Recommended Posts

και τίποτε για τα εξ' αδιαιρέτου....

 

άλλη μία ανούσια παράταση

Edited by gmazanakis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

και για ποιο λόγο να πουν κάτι για τα εξ αδιαιρέτου αφού έχουν ολα αποσαφηνιστεί απο την αρχή :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα μου δόθηκε για άλλη μια φορά η εντύπωση περί πασαλλείματος και απόδειξης του εισπραχτικού χαρακτήρα ενός νόμου και ενός ΥΠΕΚΑ που δεν νοιάζεται να δώσει λύσεις. Γιατί αν κάποιος πραγματικά είχε ασχοληθεί για 2-3 μέρες ώστε να προτείνει λύσεις, θα προσέλκυε περισσότερους πολίτες προς την τακτοποίηση και δεν θα διαβάζαμε σήμερα αυτές τις χαζομάρες που είναι λες και τα έγραψαν 10χρονα...

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι ότι, κι αυτοί οι λίγοι πελάτες που περιμέναμε να κάνουν τη δήλωση έως 14.9, τώρα θα πάνε όλοι μετά τα Χριστούγεννα.....

Link to comment
Share on other sites

Από πότε οι υπό Επεξεργασία δηλώσεις μετρούν στο σύνολο των δηλώσεων που υποβλήθηκαν;

Έχω στο σύστημα 50 δηλώσεις υπό Επεξεργασία.

Όλοι με έχουν στο περίμενε και άστο να δούμε θα δώσουν παράταση.......

Επίσης πόσες δηλώσεις υπάρχουν σε φάση Αρχικής υποβολής που δεν πλήρωσαν το Τέλος υπαγωγής;

 

Άρα οι δηλώσεις που υποβλήθηκαν και πλήρωσαν έστω το Τέλος υπαγωγής δεν ξεπερνούν τις 250.000 !!!

Συνάδελφοι η τακτοποίηση των αυθαιρέτων βάλτωσε και απέτυχε παταγωδώς! Όσοι ασχολούνται το γνωρίζουν.

 

Μία μείωση των προστίμων που πιθανώς θα έδινε μία ώθηση στις δηλώσεις δεν την τολμήσαν.

 

Ραντεβού τον Ιανουάριο.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Συνάδελφοι η τακτοποίηση των αυθαιρέτων βάλτωσε και απέτυχε παταγωδώς! Όσοι ασχολούνται το γνωρίζουν.

 

Μία μείωση των προστίμων που πιθανώς θα έδινε μία ώθηση στις δηλώσεις δεν την τολμήσαν.

 

 

Κι ούτε πρόκειται να την τολμήσουν.

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω με το συνάδελφο geka!! αν ειναι δυνατόν η υπο επεξεργασία δηλώσεις να καταμετρώνται...Ακούγαμε για μειωσεις κοντά στο 40%, αυξηση των δόσεων, μειωση των προστιμων των κτισμάτων μεταξυ 83-04, εφαρμογη κοινωνικών κριτηρίων, αλλα τιποτα απ ολα αυτά..ειναι τόσο ανικάνοι που ούτε για εισπράκτορες δεν κάνουν..χωρια που θέλουν να φορολογησουν και τα πτυχία μας...τι άλλο θα κάνουν για να μας διωξουν από την Ελλάδα..???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.