Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Αυτό με τη Ζώνη ότι δεν περιορίζει πλέον το U είναι σίγουρο; Γιατί αν όχι τότε έχω κάνει λάθος σε ένα μόνο κούφωμα ευτυχώς. Δεν πιστεύω να μου ακυρώσουν όλη την αίτηση έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει υποχρέωση τήρησης των ελάχιστων προδιαγραφών των παρ. 2 και 3 του άρθρου 8 του ΚΕΝΑΚ.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι παλίες υπαγωγές πελατών πρίν εισαχθεί η έννοια του συμβούλου έργου βλέπω στον πίνακα της ΕΤΕΑΝ έγκριση συμβούλου έργου...ο πελάτης δεν έχει ιδέα, μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος αν μπορεί να αλλάξει ο σύμβουλος έργου και να οριστεί κάποιος που όντως έχει ασχοληθεί; Στην εθνική που είχα ρωτήσει καθορίζεται στη τελική φάση (2ο ΠΕΑ + Δ.Α Τιμολόγια κτλ...) και πιστώνεται τα χρήματα εκείνος που έχει κόψει και την αντίστοιχη ΑΠΥ.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, είχα ρωτήσει αλλά δεν μου είχε απαντήει κανείς...σε εξοικονομώ έχω βάλει στο παράρτημα x τοποθέτηση θερμοστατικών διακοπτών..έχω βάλει ποσό 280 ευρώ...απλώς δεν έχω βάλει ξεχωριστό ποσό για εγκατάσταση γιατί ο υδραυλικός μου έδωσε μία τιμή για λέβητα - καμινάδα-κυκλοφορητή - θερμοστατικοι διακόπτες...πρέπει να γράψω σε ξεχωριστή στήλη το ποσό εγκατάστασης των θερμοστατικών διακοπτών?

Link to comment
Share on other sites

antboton εάν στην απόφαση υπαγωγής του δίνουν 250 ευρώ για σύμβουλο, αλλά η αίτησή του είναι παλιά που δεν είχε το πεδίο του συμβούλου, συμπληρώνεις στο παράρτημα 12 το ποσό 307,5 και κόβεις ένα παραστατικό σα σύμβουλος 250+ΦΠΑ.

Θα υπογράψεις και την υπεύθυνη δήλωση σύμβουλου της τράπεζας (που θα δηλώνεις τραπεζικό λογαριασμο) και θα περιμένεις την κατάθεση

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Οφείλω να συμπληρώσω και τον πίνακα της δεύτερης σελίδας και στο τέλος που αναφέρει ξανά για κόστος συμβούλου έργου; η θα συμπληρωθει από την ίδια την τράπεζα;

Edited by antboton
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι η Εθνική όπου όλοι ως μηχανικοί έχουμε λογαριασμό όψεως και είναι άλλη τράπεζα κατά πάσα πιθανότητα θα σου ζητήσουν να ανοίξεις λογαριασμό όψεως σ' αυτούς για να σου καταθέσουν τα χρήματα του συμβούλου. Μέχρις εδώ καλά...

Γιατί για ν΄ ανοίξεις λογαριασμό όψεως σου ζητάνε διάφορα χαρτιά (Ε1 για επιβεβαίωση ΑΦΜ, ένα λογαριασμό ΔΕΗ και έναρξη επαγγέλματος), οπότε πριν πας σ' αυτούς μάζεψε τα να τα έχεις έτοιμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα τα φωτα σας σχετικά με την ένταξη στο πρόγραμμα ανεστραμμένης μόνωσης σε ταράτσα. Γνωρίζετε εαν μπορώ να βάλω προσφορά για τα υλικά χωρις να βαλω προσφορά για τοποθέτηση? Εννοείται οτι θα τα τοποθετήσω αλλα με δικό μου συνεργείο χωρίς να ζητήσω αμοιβή από το πρόγραμμα. Στο τέλος με τις υπεύθυνες δηλώσεις τι γίνεται; Ζητώ συγνώμη αν εχει απαντηθεί παλιότερα, αλλα με αναζητηση στο φορουμ δεν βρηκα κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.