Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απόφαση ΣτΕ: Αντισυνταγματικός ο νόμος του 4014/2011


Recommended Posts

Προφορική διευκρίνηση για την μετακύλιση των ήδη ή εν εξελίξει ρυθμισμένων περιπτώσεων στον (πολύ?)αναμενόμενο νέο νόμο:

 

http://www.michanikos.gr/topic/34745-%CE%88%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BE%CE%B7-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CF%83%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%81%CF%8D%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B1%CE%BD-%CE%AE%CE%B4%CE%B7-%CE%B1%CF%85/

 

Βέβαια, όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρό καλάθι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 306
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ...κρατιέμαι και το βάζω κι εδώ για να το διαβάσουν όσο περισσότεροι γίνεται.....


 


Η προεδράρα μας δήλωσε εφθαρσώς σε τηλεοπτικό σταθμό, όπου συμμετείχε ο γνωστός και μη εξαιρετέος ..."Γρυλίζων" δημοσιογράφος ότι, "....έχει κάνει πρόταση στο ΥΠΕΚΑ για να μην έχουν πρόσθετο κόστος οι ιδιοκτήτες τα ΤΕΕ να μεταφέρει ηλεκτρονικά όλες τις δηλώσεις του 4014 στην νέα εφαρμογή του νέου νόμου"!!!!!


Αυτός είναι που προστατεύει τα συμφέροντα των μηχανικών;;;;;;


Και καλά ρε φίλε, εσύ θα το κάνεις, εγώ ως μηχανικός που δεν έχω ..."εξουσιοδοτηθεί" και εξ αυτού δεν έχω αναλάβει καμία απολύτως ευθύνη έναντι του πελάτη μου και έναντι του κράτους πως θα επιτρέψω να ..."φαίνεται" το όνομά μου και να συνεχίζω να ..."διαχειρίζομαι" μια δήλωση (μια εργασία) χωρίς να τηρηθούν οι αρμόζοντες τύποι και διαδικασίες (π.χ. νέα έγγραφα που ν' αφορούν στο νέο νόμο, νέα αμοιβή για τις νέες ευθύνες που αναλαμβάνω κ.λπ.);;;;;;;;;


Φροντίζεις έτσι για το συμφέρον μου ή μήπως προσπαθείς να με χώσεις ακόμα βαθύτερα και να με στείλεις ακόμα γρηγορότερα στη φυλακή;;;;


Ουστ άχρηστοι.....


  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Για να ρίξω και ένα offtopic,

πόσο υπολογίζετε να χρεώσετε τη μετάβαση μιας οριστικής υπαγωγής στο νέο νόμο εάν ψηφιστεί το προσχέδιο αυτούσιο όπως το διαβάσαμε?

 

Έτσι, κουβέντα να γίνεται..

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

πόσο υπολογίζετε να χρεώσετε τη μετάβαση μιας οριστικής υπαγωγής στο νέο νόμο εάν ψηφιστεί το προσχέδιο αυτούσιο όπως το διαβάσαμε?

 

πολύ σωστό αυτό με την ΕΣΗΕΑ!

Link to comment
Share on other sites

Για να ρίξω και ένα offtopic,

πόσο υπολογίζετε να χρεώσετε τη μετάβαση μιας οριστικής υπαγωγής στο νέο νόμο εάν ψηφιστεί το προσχέδιο αυτούσιο όπως το διαβάσαμε?

 

Έτσι, κουβέντα να γίνεται..

Αν αρχίσουν τα ΜΜΕ να λενε οτι τους κατεβει, θα σου ρθουν οι πελατες και θα εχουν την απαιτηση να το κανεις χωρις προσθετο κοστος, οπως δηλώνει και η προεδραρα (βλ.#262, που ανεβασε ο Ιασωνας). Αντε και καλά ξεμπερδέματα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.