Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση κατ' οίκον - διαδικασία, δικαιολογητικά, οικονομικά θέματα, κ.λ.π.


Recommended Posts

Θα πρέπει να ανακαλέσεις το παλαιό και θα πρέπει να εξηγήσεις τους λόγους.

 

Αν όχι να κάνεις προσάρτημα που θα το επισυνάψεις στο υπάρχον ΠΕΑ και τυχόν σφάλματα αποκατάστησέ τα στο 2ο ΠΕΑ  του εξοικονομώ

Link to comment
Share on other sites

Πως θα εξηγήσεις στους λόγους ανάκλησης οτι το πρώτο ΠΕΑ ηταν "πρόχειρο";

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρητικά δεν το ήξερα και έκανα εξαρχής νέο ΠΕΑ (οπως για να ειμαι ειλικρινής θεωρούσα οτι θα μπορούσα να κανω μιας και ο ιδιοκτήτης δεν εχει πρόβλημα) χωρις να ανακαλέσω το παλιό, που θα μου δημιουργούσε πρόβλημα αυτο; Θα το έβρισκαν κάπου αυτο;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Και να σας πω, αν θέλω να κάνω προσάρτημα στο υπάρχον ΠΕΑ θα χρειαστεί να βρω το αρχείο xml από τον μηχανικό που το έκανε; Λογικά ναι, αν θέλω να αλλάξω ας πούμ,ε τις διαστάσεις τωνανοιγμάτων στο προσάρτημα..

Αντίστοιχα, αν κάνω ανάκληση χρειάζομαι το xml; 

 

Δεν έχω κάνει  ποτέ ούτε το ένα ούτε το άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Για το προσάρτημα μπορείς να στήσεις νέο xml. Αφού και το παλιό να πάρεις, θα το αλλάξεις, δεν έχει νόημα.

Επίσης θα είναι διπλή-τριπλή ταλαιπωρία να καταλάβεις τι έχει εισάγει ο συνάδελφος και να το διορθώσεις.

 

Για την ανάκληση νομίζω χρειάζεται ΥΔ του ιδιοκτήτη...

Link to comment
Share on other sites

Στην ανάκληση δεν κάνεις τίποτα..Την κάνει αυτός που έχει κάνει το ΠΕΑ, εξηγεί τους λόγους που το κάνει και περιμένει 1-2 μέρες να γίνει δεκτή. Αν βέβαια κρίνουν ότι οι λόγοι δεν είναι σοβαροί, δεν κάνουν δεκτό το αίτημα. Επίσης έχει δικαίωμα να ζητήσει ανάκληση ο ιδιοκτήτης, με ΥΔ εξηγώντας πάλι τους λόγους στην περίπτωση που ο μηχανικός είναι ανενεργός, (έχει παρατήσει το άθλημα κοινώς δεν ασχολείται και έχει κλείσει) ή έχει κλείσει....τα μάτια.

Στο προσάρτημα πάλι δεν θέλεις xml. γράφεις μόνο τις αλλαγές που κάνεις. Στην περίπτωσή σου θα πρέπει να στήσεις μόνος σου το νέο xml να δεις αν έχεις διαφορές και να καταγράψεις ίσως αλλαγή στην κατηγορία αν υπάρχει.  

Link to comment
Share on other sites

 Στην Θεσσαλονίκη, οι τράπεζες ενημέρωσαν δυο πελάτες μου που είχαν υποβάλλει για προέγκριση και περιμέναν ότι θα μπούνε στο ψυγείο οι αιτήσεις τους..Δλδ υπάρχει νέο πάγωμα του προγράμματος στην περιφέρεια κεντρικής μακεδονίας..Περισσότερα προσεχώς..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.