Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α10] Ηλεκτρονική διαδικασία ένταξης στο Ν. 4178/13


Recommended Posts

Δυστυχώς ο κάθε ταμίας σε κάθε υποκατάστημα κάθε τράπεζας κάνει ό,τι καταλαβαίνει!!!!! Τόσο απλά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια χαζη απορια ακολουθει.

 

Στις 31 Ιουλιου γινεται η καταχωρηση μιας δοκιμαστικης δηλωσης (δε βγαινει παραβολο) για να υπολογιστει προστιμο για πελατισσα.

Χωρις ονοματεπωνυμα κλπ, μονο τα μετρικα στοιχεια.

 

Μετα απο 15 ημερες αποφασιζει να ενταχθει στο νομο και η δομικαστικη δηλωση συμπληρωνεται κανονικα με ολα τα στοιχεια της αιτουσης, καταχωρειται στο συστημα και βγαινει παραβολο και ανταποδοτικο.

Πληρωσε χθες τετοια ωρα και μεχρι τη στιγμη που μιλαμε ολα ειναι ανεξοφλητα. Απο οσο θυμαμαι, το ανταποδοτικο ενημερωνοταν αυθημερον, το ιδιο απογευμα και την επομενη ημερα το παραβολο.

 

Υπαρχει καποιο θεμα που μια αρχικη καταχωρηση, χωρις υποβολη, προ 15 ημερων οριστικοποιηθηκε προχθες και πληρωθηκε χθες?

Γνωριζουμε αν "ειθισται" να αργει το συστημα επειτα απο σειρα αργιων και μπορει να μου ενημερωθει και αυριο φερ ειπειν?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

................. "ειθισται" να αργει το συστημα επειτα απο σειρα αργιων και μπορει να μσου ενημερωθει και αυριο φερ ειπειν....

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, να μην ανησυχησω δηλαδη....

Δεν εκανα κατι που δεν επρεπε (δεν ασχολουμαι συχνα με αυθαιρετα οποτε καταλαβαινετε οι αποριες μου για καποιους μπορει να φανταζουν χαζες)

Θα περιμενω, ετσι κι αλλιως θα παω και στο ΤΕΕ-ΤΚΜ σε λιγο για αλλη υποθεση οποτε θα ριξω μια ερωτηση

Link to comment
Share on other sites

Εχθές 18/8 πληρώθηκαν οι 6 δόσεις που κανονικά έληγαν στις 10/8. Σήμερα φάνηκαν κανονικά στο σύστημα.

Τι εννοείς ως ληξιπρόθεσμες δόσεις που μπλόκαραν?

Link to comment
Share on other sites

Εχθές 18/8 πληρώθηκαν οι 6 δόσεις που κανονικά έληγαν στις 10/8. Σήμερα φάνηκαν κανονικά στο σύστημα.

Τι εννοείς ως ληξιπρόθεσμες δόσεις που μπλόκαραν?

 

η περίπτωση μου είναι ακριβώς ίδια με τη δική σου.

 

η τράπεζα δεν δέχτηκε τη πληρωμή γιατί δεν έπαιρνε το κωδικό.

 

θα πω στον ιδιοκτήτη να πάει σε άλλη τράπεζα...!!!???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

πλήρωσα παράβολο και ανταποδοτικό στην Εθνική Παρασκευή 12.00 η ώρα και ενώ το ανταποδοτικό τέλος φάνηκε εξοφλημένο το Σάββατο το πρωί το

 

παράβολο έως σήμερα Τρίτη φαίνεται ανεξόφλητο και ανησυχώ..Πήρα το ΤΕΕ και μου είπαν ότι χρειάζεται έως και τρεις εργάσιμες  να ενημερωθεί το

 

σύστημα και εάν δεν πάει το ποσό στο λογαριασμό απόρριψης που έχω δώσει στην Εθνική.Έλεγξα τους κωδικούς πληρωμής και τα παραστατικά και

 

φαίνονται όλα εντάξει, τι μπορεί να έχει συμβεί; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να μην ανησυχείς. Σήμερα ή αύριο θα φανεί εξοφλημένο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.