Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α07] Αεροφωτογραφίες (α/φ) για απόδειξη παλαιότητας αυθαιρεσίας


Recommended Posts

Όντως λύνονται όλα τα προβλήματα του ακινήτου και φεύγει και το άγχος από εμένα,  γιατί  το κλείσιμο βεράντας τύπου ημιυπαιθρίου χώρου δεν είναι δυνατόν να το διακρίνεις από Α/Φ, όπως επίσης και στη βεβαίωση της ΔΕΗ αναγράφεται συνήθως η αρχική επιφάνεια.

Edited by ISMINI
Link to comment
Share on other sites

αυτος θα φερει το "σωστο" Ε9

 

εσυ θα ελεγξεις ...δοκαρια...πατωματα κλπ στοιχεια για να εισαι  βεβαιος για την  "εξ αρχής κατασκευή  σαν ενα κτισμα"

 

άλλο περισσοτερο δεν μπορεις να κανεις...

[εκτος αν εχεις καποιο συμβολαιο...με περιγραφη ολων των τμ...σπάνιο  μεν...πιθανον...δε]

 

εσυ αποφασιζεις

Link to comment
Share on other sites

Η βεβαιωση της δεη για την πρωτη ρευματοδοτηση δεν αναφερει τετραγωνικα.

Πολύ σωστή η παρατήρηση, δεν αναφέρεται επιφάνεια στη συγκεκριμένη βεβαίωση. Είχα στο μυαλό μου όταν το έγραψα τον συνδυασμό της βεβαίωσης της πρώτης ηλεκτροδότησης και το έντυπο του λογαριασμού της ΔΕΗ.

Edited by ISMINI
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα,

 

Απότι κατάλαβα και εγώ με τη σειρά μου είναι και δεν είναι σωστό να χρησιμοποιήσουμε το google earth για αεροφωτογραφίες. Πού λέει όμως πότε είναι τραβηγμένες στο earth ή στο maps?θεωρώ οτι σε περίπτωση που χρησιμοποιηθούν οι φώτο αυτές πρέπει στην τεχνική έκθεση να αναφερθούν οι ημερομηνίες που τραβήχτηκαν

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Πλήρης ημερομηνία φαίνεται μόνο στο Earth, όπως υποδεικνύει ο georgegaleos παραπάνω, στο κουμπί «εμφάνιση ιστορικών εικόνων». Προσοχή στο format της ημέρας, είναι μήνας-μέρα-έτος: 1η Ιουλίου 2004 --> 7/1/2004

Link to comment
Share on other sites

Και στην τεχνική έκθεση αλλά και πάνω στην αεροφωτογραφία....

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα.

Εάν δεν υπάρχει αεροφωτογραφία της χρονολογίας που μας ενδιαφέρει, θεωρείτε σωστό και αποδεκτό να χρησιμοποιηθεί ως αποδεικτικό το στέλεχος αδείας του ομόρου οικοπέδου, στο τοπογραφικό σκαρίφημα της οποίας φαίνεται η αυθαιρεσία που μας ενδιαφέρει? Νομίζω βέβαια, πως θα πρέπει να συνοδεύεται από δήλωση συναίνεσης του ιδιοκτήτη του ομόρου. Απόψεις?

Link to comment
Share on other sites

Αφού φαίνεται στο στέλεχος της ΟΑ του όμορου κατά τη γνώμη μου είσαι ΟΚ!

Τη συναίνεση του διπλανού τι την θες? Να συναινέσει σε τι?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.