Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα

 

Αντιμετωπίζω ανάλογο πρόβλημα με την Χαιδω παραπάνω:

<<Τρέχοντα Παραβολο-Ανταποδοτικό Ποσοστό

Παράβολο t.gif 500 Ανταποδοτικό Ποσοστό t.gif 25

 

t.gif

Παράβολο-Ανταποδοτικό Ποσοστό μετά την υποβολή

Παραβολο t.gif 2000 Ανταποδοτικό Ποσοστό t.gif 25                                               >>

 

 

 

Θέλω να προχωρήσω σε τελ υπαγωγη, και ενω δεν αλλάζει το πρόστιμο μετα τη υποβολή, δείχνει οτι το παράβολο αντι για 500€, μετά την υποβολή είναι 2000€. θεωρώ εγώ οτι το παράβολο, ακόμα κι αν δείχνει μεγαλύτερο μετα την υποβολή, συμπεριλαμβάνεται στο πρόστιμο και δεν απαιτείται πρόσθετη πληρωμή . Συμφωνείτε με το σκεπτικό μου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 553
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δες το ποσό που σου λέει σαν υπόλοιπο προς πληρωμή, εκεί βρίσκεται η απάντηση νομίζω. Πάντως το σύστημα είναι, πολύ καιρό τώρα, σε ασταθή κατάσταση, η κατάσταση είναι απαράδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι το συνολικό πρόστιμο της δήλωσης;;;;

Πόσο από αυτό έχει πληρωθεί μέχρι τώρα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Όλο το πρόστιμο έχει πληρωθεί και είναι μεγαλύτερο απο 2000€ (το παράβολο που δείχνει μετά την υποβολή)

 

Οπότε θεωρώ οτι δεν απαιτείται να πληρωθεί τίποτα άλλο...

Link to comment
Share on other sites

εχω μεταφορα απο 4014 σε 4178.... αρχικο προστιμο 1250€ εξοφλημενο ολο με παραβολο 500€ , κατα την μεταφορα λογω αλλαγης επιφανειων και μη χρησης της κυριας και μοναδικης κατοικιας το προστιμο παει στα 3000€ και μου βγαζει και παραβολο 2000€, ο ιδιοκτητης δεν εχει φυσικα να πληρωσει τετοιο ποσο και περιμενε να πληρωσει το νεο προστιμο με δοσεις (και εγω ετσι πιστευα) , πριν πατησω την υπαγωγη και δημιουργηθει προβλημα, πιστευετε οτι εινια απαιτητο το παραβολο των 2000€; (προκυπτει απο επιφανεια 120μ2 οχι κυρια κατοικια). μηπως το συστημα μου υπολογισει το υπολοιπο προστιμο με δοσεις και με εκπτωση 10%; (δλδ 3000-1250 = 1750 -300 =1350 σε δοσεις των 50)...αν εχετε αναλογη περιπτωση θα μου ηταν χρησιμο να γνωριζω για να ενημερωσω πριν αρχισουν τα εγκεφαλικα

 

απαντηση απο το ΤΕΕ οτι δεν πληρωνεται το παραβολο και οτι προχωραμε με δοσεις και εκπτωση, οποτε εγινε η υπαγωγη και οντως ισχυει... 

Edited by killertomato
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα.

Έχει βάλει κάποιος πρόσφατη δήλωση στον 4178;
Πότε βγάζει ημερομηνία πληρωμής παραβόλου και πότε της εφάπαξ πληρωμής;
Έχει αλλάξει το 8/8 για το παράβολο και το 10/8 για το εφάπαξ;
με ενδιαφέρει διότι αν είναι να βάλω νέα δήλωση να περιμένω 1-2 μέρες,αν δεν έχουν αλλάξει οι ημερομηνίες μέχρι τώρα
Επειδή επείγομαι, όποιος έχει βάλει πρόσφατη δήλωση στον 4178 ας κάνει μια ενημέρωση περί του θέματος. Ευχαριστώ συνάδελφοι.

Κάποιο νεώτερο επί του θέματος;

 

 

 

 

1. Χρησιμοποιείστε σωστή ορθογραφία και τόνους, τόσο στους τίτλους των θεμάτων όσο και στο κείμενο των δημοσιεύσεων.

(Το μήνυμά σας έχει τροποποιηθεί κατόπιν προσθήκης τόνων σε όλες σας τις λέξεις).

Παρακαλώ την προσοχή σας στην ανωτέρω παρατήρηση

2. Μην κάνετε άσκοπη παράθεση ολόκληρου του αμέσως προηγούμενου μηνύματος, για λόγους οικονομίας του Φόρουμ. 
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Pavlos33
 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έκανα αρχική υποβολή και μου έβγαλε ημερομηνία λήξης πληρωμής παραβόλου την σημερινή (08/08). Τώρα τι πρέπει να κάνω? Να στείλω τον πελάτη να πληρώσει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έκανα αρχική υποβολή και μου έβγαλε ημερομηνία λήξης πληρωμής παραβόλου την σημερινή (08/08). Τώρα τι πρέπει να κάνω? Να στείλω τον πελάτη να πληρώσει?

εγω καταλαβα οτι επρεπε να περιμενεις μεχρι αυριο,τωρα ουδεις γνωριζει . . .

Edited by pantsel
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.