Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Έχει ήδη προγραμματιστεί να πάει κατευθείαν στο .....γκρεμό!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετατοπιση σε κτιριο με ΟΑ κ αλλαγη σταθμων του εδαφους  ΣΕ ΣΥΝΟΜΗ ΘΕΣΗ,παει με ΟΑ+ΥΔ+ΥΚ?

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε τι θα πει και η Πυθία. Να δούμε πόσοι ακόμα θα καούνε από τους χρησμούς.

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

Άσε nikosantonakas και εγώ το έστειλα 2-3 φορές και ακόμα……

 

Το ΤΕΕ σήμερα δεν έδωσε σαφείς απαντήσεις, αναφορικά με την αλλαγή θέσης, ούτε για τις στάθμες ούτε για τα υπόλοιπα, έδωσε δύο παραδείγματα και τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Αν έχεις ένα τετράγωνο περίγραμμα από την άδεια που κατασκευάστηκε πολύγωνο σε άλλη θέση με πολλές αυθαιρεσίες πάει όλο αυθαίρετο (ΥΔ & ΥΚ) έστω και αν ένα μέρος της παλαιάς με την νέα θέση ταυτίζονται, α ναι και χωρίς οικοδομική άδεια.

 

Αν τώρα έχεις απλή μεταφορά θέσης και ταυτόχρονα έχεις μία δύο μικρές παραβάσεις  τότε δηλώνεις την αλλαγή θέσης και σε ένα φύλλο καταγραφής αυτές τις έξτρα παραβάσεις.

 

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ πιστεύω ότι δεν υπήρχε λόγος να συνεχίσω την κουβέντα γιατί ουσιαστικά και το ΤΕΕ δεν ξέρει.

Το ΤΕΕ λέει να κρίνουμε εμείς αν «υπερπαραβιάζεται» κάτι και βάση αυτού να κρίνουμε αν μπορούμε να πάρουμε την κατ3 χωρίς να δίνονται συγκεκριμένη τάξη μεγέθους, 10τμ, 20τμ, 50τμ.

 

Αυτό που λέγανε κάποτε μην κρίνετε για να μην κριθείτε δεν ισχύει και εδώ;;;  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι το ΤΕΕ τουλάχιστον εδώ στην Θεσσαλονίκη. Μία φορά που ζήτησα την γνώμη τους καράφλιασα από αυτά που άκουγα. Πλήρης ασχετοσύνη. Από τότε δεν ασχολήθηκα ξανά μαζί τους. Κρίμα για το κεφάλι μου βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι που με τον 4014 είχα ρωτήσει κάτι και μέσα σε όλα μου απάντησαν να πληρώσω ΥΠΕΡ ΤΕΕ ενώ είχε καταργηθεί !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εν μερει anastioz  για ΠΡΩΤΗ φορα θα συμφωνησω με το  ΤΕΕ   δες τι αναφερω στο #247(τροποποιησεις παραρτηματος)

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετατοπιση σε κτιριο με ΟΑ κ αλλαγη σταθμων του εδαφους  ΣΕ ΣΥΝΟΜΗ ΘΕΣΗ,παει με ΟΑ+ΥΔ+ΥΚ?

 

Έχει ξεκαθαριστεί ότι εάν είναι σε ΜΗ σύνομη θέση πάει χωρίς ΟΑ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.