Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Ν.4178/13] Σύστημα Αμοιβών ΤΕΕ και Αμοιβές


Recommended Posts

μ' άρεσε που  αναφέρθηκες σε ..μία συμβ/φο

 

ώστε ..μη μας τη βγει και μας... καμιά τέτοια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω τι γίνεται στο επόμενο επεισόδιο.

Όταν εξοφληθεί το πρόστιμο τι θα βγάζει; "υπερ-περαίωση"; 

Τότε θα ζητάει Α/Α αμοιβών ή θα το έχουν ξεχάσει;

 

 

Tιποτα δε γινεται παραπερα.

Σε αφηνει να το πας σε ολοκληρωμενη, αν εχει εξοφληθει το 30% του προστιμου, ωστε να μπορεις να εκδοσεις βεβαιωση.

Link to comment
Share on other sites

λέγε και άλλα terry

Τελικά πότε ..σου ζητάει α/α έργου αμοιβών?

 

Για τον α/α εργου αμοιβων, δεν το ηξερα.

Διοτι αν εισαι σε οριστικη, μπορεις να εισαγεις α/α εργου αμοιβων και συμφωνηθεισα αμοιβη.

Δεν ειναι κλειδωμενα τα πεδια αυτα, οπως και τα δεδομενα για το ΔΕΔΟΤΑ ή την ΜΣΕ.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι προχωράει σε οριστική αν έχεις πληρώσει το 30% πάντα ίσχυε γιατί με το 30% μπορείς να κάνεις μεταβίβαση.

 

Για το Α/Α αμοιβών μου κάνει εντύπωση!

 

Εγώ την προηγούμενη βδομάδα για να κάνω οριστική ήθελε να συμπληρώσω αμοιβή μηχανικού και τρωτότητα. Τωρά αν άλλαξε τι να πω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θα συνεννοηθούμε; 

1. ΔΕΝ μιλάμε για το πεδίο της συμφωνημένης. Μιλάμε για το πεδίο Α/Α.

Ενώ πριν το ζητούσε οπωσδήποτε για να κάνει περαίωση, τώρα δεν το ζητάει. Όπως είπατε, το αφήνει ανοικτό.

 

2. Περαίωση ΔΕΝ έκανε το σύστημα με υπόλοιπο προστίμου. Το είχα προσπαθήσει κατ' επανάληψη. 

Τώρα τελευταία έγινε αυτό, αν και δεν ξέρω ακριβώς πότε.

 

3. Έκανα πολλές μεταβιβάσεις με ανεξάρτητη βεβαίωση και ΜΗ περαιωμένη δήλωση η οποία στη σελίδα των πληρωμών ανέφερε το ποσοστό αποπληρωμής > 30%

Άλλωστε, έχουμε πει πολλές φορές ότι δεν είναι σκόπιμο να αλλάζουμε την ημερομηνία αυτοψίας της δήλωσης για να βγάλουμε βεβαίωση,

και θα πρέπει να ανοίγουμε νέο κωδικό

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε, παντα πηγαινε σε οριστικη υπαγωγη, αν ειχες πληρωμενο το 30% του προτιμου.

 

Δεν θυμαμαι για τον α/α εργου και τη συμφωνηθεισα, αλλα νομιζω οτι και τα δυο κελια ηταν απαραιτητα για να παει σε οριστικη υπαγωγη και μετα ηταν κλειδωμενα.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε, παντα πηγαινε σε οριστικη υπαγωγη, αν ειχες πληρωμενο το 30% του προτιμου.

(Ακριβώς έτσι 1000%)

 

Δεν θυμαμαι για τον α/α εργου και τη συμφωνηθεισα, αλλα νομιζω οτι και τα δυο κελια ηταν απαραιτητα για να παει σε οριστικη υπαγωγη και μετα ηταν κλειδωμενα.

(ήταν απαραίτητο να τα συμπληρώσεις για να πας σε οριστική, απλα μετά μπορούσες να τα τροποποιήσεις-δεν ήταν "γκρι")

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ λοιπόν. Εγώ κάτι έκανα λάθος και δεν μπορούσα να το κάνω. I stand corrected και ευχαριστώ για την αποσαφήνιση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.