Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό που δείχνεις είναι στα βασικά στοιχεία τα οποία δεν ενημερώνονται αυτόματα. Πάτα υποβολή και στην προεπισκόπηση που θα σου βγάλει θα δεις τα νέα ενημερωμένα ποσά. Μη φοβάσαι να πατήσεις υποβολή, αν δεν συμφωνείς με τα ποσά που θα σου βγάλει μπορείς να πατήσεις ακύρωση.

Τελικά πάτησα υποβολή

και την πάτησα!!!

 

Εκεί που το υπόλοιπο ποσό προς πληρωμή ήταν 0,00

τώρα έγινε 1.449 ευρώ!!!

 

Το πρόστιμο λοιπών παραβάσεων παραμένει 1.500 ευρώ

ενώ έχω 1 λοιπή παράβαση

post-11374-0-30832500-1387796152_thumb.jpg

Edited by Brasco
Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα προσθέτει λοιπές παραβάσεις στα φύλλα καταγραφής κατά τη μεταφορά στον 4178.

Κάνε ένα τσεκάρισμα έαν τα στοιχεία στα Φ.Κ. είναι όπως πρέπει..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο θα πρέπει να συμβαίνει.

Έλεγξα τα φύλλα καταγραφής και έχω μόνο μία καρτέλα με 1 λοιπή πολ/κή παράβαση.

 

Το χειρότερο είναι πως μόλις δοκίμασα και σε μία ακόμα δήλωση 4014

με 2 λοιπές πολεοδομικές παραβάσεις να τις μειώσω σε μία παράβαση κατά την μεταφορά στον 4178 (κάνοντας εκ νέου υπολογισμούς σύμφωνα με το παράρτημα Β)

και το πρόστιμο λοιπών πολεοδομικών παραβάσεων παραμένει στα 1.000

αντί να μειωθεί στα 500 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Το σύνολο των λοιπών παραβάσεων στην αρχική σελίδα είναι σωστό?

Μήπως είναι τσεκαρισμένη η διαφορετική διιαμερισμάτωση σε κάποιο ΦΚ?

 

Τι παράβολο και μέρος προστίμου έχει εξοφληθεί με τον 4014?

post-5403-0-39569800-1387798123.jpg

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχει ΦΚ : 

 

1) Με Κατηογρία 3 

2) Με Κατηγορία 1

3) Με λοιπή παράβαση

 

Έχεις κατ' ελάχιστο 1500 ευρώ πρόστιμο. Πρόσεχε στην διαμόρφωση των ΦΚ σου. 

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω συνάδελφοι. Εχω μια αίτηση του 4014 για άδεια νομιμοποιησης. Την άδεια νομιμοποίησης την έχω βγάλει αλλά δεν έιχα ανεβάσει τα δικαιολογητικά(στελεχος αδείας) στο σύστημα! Πρέπει να την μεταφέρω στο 4178????

Link to comment
Share on other sites

στειλε ενα μνμ στο ΤΕΕ μηπως και σε αφησουν και την ανεβασεις στην καρτελα του 4014 . αλλα λογικα θα σου πουν να την μεταφερεις. λογικα ομως το παραβολο μενει ιδιο και στον 4178 αρα δεν πληρωνεις κατι παραπανω.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τελικά κάποιος που πληρώνει δόσεις με 4014, κατά την μεταφορά στον 4178, θα πρέπει να πληρώσει τις έξι πρώτες "νέες" δόσεις του 4178 μέχρι αρχές Φεβρουαρίου ή αυτό ισχύει μόνο για τις εξ' ολοκλήρου νέες υπαγωγές?

Link to comment
Share on other sites

στειλε ενα μνμ στο ΤΕΕ μηπως και σε αφησουν και την ανεβασεις στην καρτελα του 4014 . αλλα λογικα θα σου πουν να την μεταφερεις. λογικα ομως το παραβολο μενει ιδιο και στον 4178 αρα δεν πληρωνεις κατι παραπανω.

Το ερώτημα συνάδελφε το θέτω γτ η ο.α. εκδόθηκε το 2011 με τους όρους δόμησης που ίσχυαν στην περιοχή κατά το 1990, ημερομηνία κατασκευής του αυαθαιρέτου. Σύμφωνα με το αρθρο 22 του ΓΟΚ 85 μπορούσες να το κάναεις. Με τον νέο νόμο πρέπει να εκδίδεις άδεια νομιμοποίησης με τους όρους δόμησης που ισχύουν ΤΩΡΑ στην περιοχή! Εγώ θα έχω κάποιο πρόβλημα? Επίσης γτ ανάφερεις το παράβολο??? Αλλάζει το παράβολο κατά την μεταφορά?? Νόμιζα πως μόνο το τέλος 15-25-40-60 &80 πρέπει να πληρώσεις?

Επίσης μέχρι τις 6-2-13 είμαστε υποχρεωμένοι να μεταφέρουμε τις αιτήσεις και να ανεβάσουμε και τα σχέδια ή μονο την μεταφορά να έχουμε ολοκληρώσει?Κατά την μεταφορά θα πρέπει να ορίσουμε και τις κατηγορίες ή μπορούμε να το κάνουμε αυτό και μετά τις 6/02/13???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.