Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προθεσμίες μεταφοράς δηλώσεων του Ν.4014/11 στον Ν.4178/13


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 857
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παίζει και αυτό. Να μπαίνουν 2ο εξάμηνο με 6 δόσεις ληγμένες.

Όπως και να 'χει, είναι προγραμματιστικό θέμα, πρέπει να γράψουν κώδικα για το σύστημα,

και δεν προλαβαίνουν, γιατί...

 

... ανεβάζουν τις αεροφωτογραφίες...

 

... βρε κουτούτσικα!

 

:shock:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Στο α' τα βάζει, με δικαίωμα έκπτωσης εφάπαξ, με 6 πληρωμένες έως 10.2 και στη συνέχεια όλα εντόκως.....

Ό,τι να 'ναι δηλαδή...., αρκεί να εισπραχθεί το ρευστό!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θεωρούν ότι το επικοινώνησαν τόσο καλά, που δεν θα έμεινε κανένας χωρίς να μεταφερθεί. Οπότε δεν υπάρχει λόγος να κλείσουν το σύστημα. Έλα όμως που υπάρχουν μερικοί  "επαναστάτες ιδιοκτήτες" !!! Χα, χα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να κλείσει, διότι περιμένουν να μεταφερθούν και αυτές που είναι σε οριστική υπαγωγή στον 4014.

Link to comment
Share on other sites

Πελάτης μου λέει ότι πλήρωσε τη μία από τις έξι δόσεις των 50 ευρώ σε τράπεζα και μετά δεν του δέχεται τις υπόλοιπες πέντε, ούτε δεχόταν να πληρωθούν 300 ευρώ σε μια δόση. Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Για το ταμείο δε ξέρω, πάντως το web banking της Πειραιώς δεν δέχεται 2η πληρωμή την ίδια μέρα. Όμως της Εθνικής το web banking το δεχεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Για το ταμείο δε ξέρω, πάντως το web banking της Πειραιώς δεν δέχεται 2η πληρωμή την ίδια μέρα. Όμως της Εθνικής το web banking το δεχεται κανονικά.

 

μέχρι τώρα μόνο στην Πειραιώς συμβαίνει..(έτυχε και σε πελάτες μου)

eurobank, εθνική μέχρι και η τράπεζα Χανίων δε δημιουργεί προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Έχω εφάπαξ δόση με έκτπωση 20% πληρεωτέα μέχρι τις 10.2.2014. Στην κεντρική σελίδα του ΤΕΕ γράφει:

 

Μετά την παρέλευση 10 ημερών από τις 10.2.2014, το ανεξόφλητο ποσό προστίμου του 1ου εξαμήνου θα προσαυξάνεται κατά 1% για κάθε μήνα καθυστέρησης.

 

Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι με "παίρνει" την εφάπαξ δόση να την έχω απλήρωτη μέχρι τις 20.2.2014; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι ή μεγάλη ερώτηση.

Αλλά από ότι φαίνεται όταν ή πυθία έγραφε αυτήν την πρόταση μάλλον αυτό εννοούσε

 

Εγώ έχω παράβολο και ανταποδοτικό για πληρωμή την Δευτέρα και σε συνεχεια 30% για πληρωμή την Τρίτη ...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.