Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Δεν μπορώ να καταλάβω την υπέρβαση δόμησης κοινοχρηστου χώρου (αφού έχει προσμετρηθεί στην άδεια στη δόμηση του κτιρίου το εν λόγω τμήμα). Πώς να υπολογίσω το πρόστιμο? Εγώ θα έβαζα απλώς διαμερισμάτωση με 500€ πρόστιμο και θα αποτύπωνα την υπάρχουσα κατάσταση μαζί με την συναίνεση των  ιδιοκτητών .

Edited by niki_b
Link to comment
Share on other sites

για την επεκταση/καταληψη ΣΕ ΒΑΡΟς  κοινοχρηστου χωρου απο διαμερισμα και το τι ειδους ειναι,

 

υπαρχει, πραγματι,

 

σχετικη "αντιγνωμια" μεταξυ των συναδελφων...

 

εσυ θα αποφασισεις...

[μηπως εισαι σε προ 75?]

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

τα διαμερίσματα λειτουργούν πριν το 75 αλλα δε μπορώ να αποδείξω χρόνο κατασκευής του αυθαίρετου τμήματος προ του 75 γιατι δεν έχω στοιχεία που να το αποδεικνύουν παρά μόνο δήλωση του ιδιοκτήτη

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς το Ε9 δε συμπεριλαμβάνει...

Ας μιλήσει με τον λογιστή του για να εξετάσει δυνατότητες να κάνει διόρθωση στο Ε9 για να το συμπεριλάβει (εάν και εφόσον εκ του νόμου μπορεί και αναλαμβάνει την ευθύνη της ορθότητας). 

 

Δεν είμαστε οι μηχανικοί δια πάσαν νόσον κλπ κλπ ....

Link to comment
Share on other sites

ας  διορθωσει  το Ε9  στο "σωστο"

 

το χρειαζεσαι  κι εσυ

 

εξ αλλου, εσυ, απο τον ελεγχο που εκανες,  "βλεπεις"  εάν   ο τοιχος "εξ αρχης" ηταν πιο εξω...

 

υγ

οπως ειπε και ο διδονις

 

με τις καλημερες μου

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.