Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Πέθαναν ο Φαν Μπάστεν, ο Πελέ και ο Μαραντόνα και πηγαίνουν στον Παράδεισο.

 

Τους υποδέχεται ο Αγ. Πέτρος και τους πηγαίνει στον Θεό.

Εκείνος τους ζητά να απολογηθούν για την ποδοσφαιρική τους ζωή.

 

Τον λόγο πέρνει πρώτος ο Φαν Μπάστεν:

- Εγώ Κύριε, δεν ήμουν και πολύ πιστός, πιστεύω όμως πως ήμουν πολύ καλός παίκτης και

χωρίς να ζητώ την βοήθειά σου, έκανα πολλά. Ωστόσο, ποτέ δεν αρνήθηκα την ύπαρξή σου.

 

- Πολύ καλά. Κάθησε εκ δεξιών μου, του λέει ο Θεός.

 

Δεύτερος μίλησε ο Πελέ:

- Εγώ Κύριε, πάντα ήμουν πιστός. Σε κάθε αγώνα έκανα τον σταυρό μου, διάβαζα θρησκευτικά

βιβλία και με το ταλέντο που μου έδωσες πέτυχα πολλά στο ποδόσφαιρο.

 

- Ναι, ναι, το γνωρίζω, ήσουν πολύ καλός άνθρωπος. Κάθησε αριστερά μου, απάντησε ο Κύριος.

 

- Εσύ Αρμάντο;, ρώτησε τον Μαραντόνα.

 

- Εγώ νομίζω ότι έχεις κάτσει στην θέση μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Από τη χθεσινή εκπομπή του Λαζόπουλου:

 

Βγαίνουν ένα βράδυ έξω δύο παντρεμένες να τα πιουν.

Πίνουν πίνουν πίνουν οπότε γίνονται όπως είναι φυσικό κάποια στιγμή στουπί στο μεθύσι!

Αποφασίζουν λοιπόν κατά τις 4 το πρωί να φύγουν από το μπαρ και κατευθυνόμενες προς τα σπίτια τους τους πιάνει........πιπί και τα συναφή;).

Τι να κάνουν τι να κάνουν, περνούσαν εκείνη τη στιγμή έξω από ένα νεκροταφείο, οπότε λένε δε μπαίνουμε μέσα να κάνουμε την ανάγκη μας να μη μας βλέπει και κανένας?

Σκνίπα όπως ήταν μπαίνουν μέσα! Κάνει τι κάνει η πρώτη κυρία και βγάζει το εσώρουχό της να σκουπιστεί!

Καλά χαζή είσαι τις λέει η άλλη? Με το βρακί σου σκουπίζεσαι? Καλά δε βλέπεις ότι έχουν κορδέλες εδώ να πάρεις? Οπότε και αρπάζει μία και κάνει τη δουλειά της!

Το άλλο πρωί παίρνει ο ένας σύζυγος τον άλλο στο τηλέφωνο και λέει:

Άσε ρε φίλε τι έπαθα! Βγήκε χθες το βράδυ η δικιά μου έξω και γύρισε κατά τις 5 το πρώι................χωρίς κυλώτα! Άσε μην τα συζητάς τι με βρήκε!!!

Και του λέει ο άλλος: Καλά ρε μ@λάκα με δουλεύεις? Τι να πω και γω που και η δικιά μου γύρισε και αυτή κατά τις 5 και όταν ξύπνησα το πρωί τι να δώ ο έρμος!!! Είχε στο κώλ@ της μία κορδέλα που έγραφε:

"Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ, θα σε θυμόμαστε για πάντα".:):):)

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι όταν είπε το ανέκδοτο το πρώτο γέλιο που ακούστηκε ήταν του κράχτη-joker που έχει ωστε να παρασύρει τους υπόλοιπους γκαρίζοντας πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.