Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οφειλές προς το ΤΕΕ και σύστηματα αμοιβών & Ν.4178


terry

Recommended Posts

Εγώ πάντως παιδιά έχω πληρώσει εδώ και καιρό τις οφειλές μου μέσω winbank, πήγα τα αποδεικτικά στο περιφερειακό ΤΕΕ, τα έστειλε με φαξ στα κεντρικά και περίμενα.....Οι οφειλές δεν έφυγαν από το σύστημα και αποφάσισα να πάρω τηλ στα κεντρικά. Στην επικοινωνία μου είπαν ότι: 1ον ΔΕΝ μπορούν να δουν τις ηλεκτρονικές πληρωμές (άκουσον άκουσον), 2ον Μάλλον δεν είδανε τα φαξ που στάλθηκαν από το περιφερειακό ΤΕΕ και 3ον να τα στείλω με mail στο [email protected] όπως και έκανα στις 13 του Ιανουαρίου.

Σήμερα ακόμη δεν έχουν φύγει από το σύστημα οι οφειλές..........

Άγνωστο πόσες ακόμη φορές πρέπει να πάρω τηλ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ που πλήρωσα σε ταμείο της τράπεζα Πειριαώς με το παραστατικό από το σύστημα με τον κωδικό μετά από τρεις με τέσσερις μέρες έφυγαν οι οφειλές που πλήρωσα (γιατί πλήρωσα δυο χρόνια από τα τέσσερα που όφειλα )

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Στα αιτήματα για το ασφαλιστικό βάλτε και δωρεάν ψυχαναλυτικη - ψυχιατρική υποστήριξη γιατί δεν το γλιτώνουμε το τρελάδικο...ο γράφων θα είναι ο πρώτος που θα εισαχθεί....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω ένα υπόλοιπο στο ΤΕΕ στίς συνδρομές αλλά και στο εργοληπτων + μελετητων

Επειδή τηλεφώνησα και πιο πολυ με μπέρδεψαν θα ήθελα να ρωτήσω, όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει.

Θέλω να κάνω διακανονισμό και να πηγαίνω εγω ο ίδιος στην τράπεζα για πληρωμη σε μηνιαιές δόσεις.

Που μπήκα στην εφαρμογή του ΤΕΕ έχει τις εξής επιλογές

Να πληρώσω ολόκληρο το ποσό(βγάζει το ειδικό έντυπο) και να κάνω διακανονισμο αλλά να χρεώνει 1 λογαριασμό τράπεζας.

Γίνεται να κάνω ολόκληρο το πόσο σε μηνιαίες δόσεις και να πηγαίνω εγω ο ίδιος να το πληρωνω στη τράπεζα με το έντυπο.(Όπως για παράδειγμα στα Αυθαίρετα με δόσεις).Δηλαδή δεν θέλω να προσθέσω πάγια εντολή στον τραπεζικό λογαρριασμο.

Δέν φτάνουν όλα ακόμη δεν έχουν καταργήσει το χαρτόσημο +2,4% στο τρέχον ποσό.

Ευχαριστω

Edited by thanasis1
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μπορείς χωρίς πάγια εντολή.....

Η πάγια εντολή θα είναι αλλά μπορείς να μην έχεις χρήματα στον λογαριασμό και να τα βάζεις μια ημέρα πριν τα τραβήξει... αρκεί να το θυμάσαι.....

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει διακανονισμό στο σαιτ του ΤΕΕ για τις οφειλές μου (2015 και 2016). Παρ'ολα αυτα όταν ζητώ να μου βγάλει εντολή πληρωμής, μου βγάζει για όλο το ποσό. Γνωρίζει κανένας πως μπορώ να πληρώσω ένα τμήμα του συνολικού ποσού? π.χ. μόνο το 2015?

Edited by msxoin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω ένα υπόλοιπο στο ΤΕΕ στίς συνδρομές αλλά και στο εργοληπτων + μελετητων

Επειδή τηλεφώνησα και πιο πολυ με μπέρδεψαν θα ήθελα να ρωτήσω, όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει.

Θέλω να κάνω διακανονισμό και να πηγαίνω εγω ο ίδιος στην τράπεζα για πληρωμη σε μηνιαιές δόσεις.

Που μπήκα στην εφαρμογή του ΤΕΕ έχει τις εξής επιλογές

Να πληρώσω ολόκληρο το ποσό(βγάζει το ειδικό έντυπο) και να κάνω διακανονισμο αλλά να χρεώνει 1 λογαριασμό τράπεζας.

Γίνεται να κάνω ολόκληρο το πόσο σε μηνιαίες δόσεις και να πηγαίνω εγω ο ίδιος να το πληρωνω στη τράπεζα με το έντυπο.(Όπως για παράδειγμα στα Αυθαίρετα με δόσεις).Δηλαδή δεν θέλω να προσθέσω πάγια εντολή στον τραπεζικό λογαρριασμο.

Δέν φτάνουν όλα ακόμη δεν έχουν καταργήσει το χαρτόσημο +2,4% στο τρέχον ποσό.

Ευχαριστω

 

 

Δεν νομίζω να μπορείς χωρίς πάγια εντολή.....

Η πάγια εντολή θα είναι αλλά μπορείς να μην έχεις χρήματα στον λογαριασμό και να τα βάζεις μια ημέρα πριν τα τραβήξει... αρκεί να το θυμάσαι.....

Τελικά ρυθμίστηκε με πάγια εντολή οι οφειλές(13,14,15,16).Πού έκανα αίτηση για βεβαίωση μου έδωσε μέχρι και τον 12/2016 με σημείωση υπαγωγή σε ρύθμιση οφειλών μέσω διακανονισμού

Off Topic

Επιπλέον ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποια εφαρμογή για Android/Ios που να ελέγχεις την εγκυρότητα της βεβαίωσης μέσω της κάμερας (δηλαδή Scan τον κωδικο.) ή ζατάω πολλά απο το ΤΕΕ :P

Δοκίμασα με το Browser του υπολογιστη και δούλεψε.

Edited by thanasis1
Link to comment
Share on other sites

Πληρωσα στην Τραπεζα πειραιως (παρασκευη) και την Δευτερα μεσημερι ειχαν φανει πληρωμενα στο συστημα του ΤΕΕ.

Το χαρτοσημο 2,4 ηταν και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση "εγκυκλοπαιδικής" φύσεως:

Από περιπτώσεις συναδέρφων μηχανικών, ποιο είναι το ποσό περίπου πάνω από το οποίο "μπλοκάρει" η είσοδος στα συστήματα του ΤΕΕ (Ν.4178 κλπ). Λόγου χάριν, συνάδερφος χρωστάει περίπου 550 ευρώ (χωρίς διακακονισμό) και συνεχίζει να λειτουργεί το σύστημα. Διάβασα αρκετές σελίδες, αλλά εκτός από φόβο ότι μπορεί να κλείσουν το σύστημα, δεν είδα πράγματι να το κλείσουν σε κάποιον. Η' το είδος του "κλεισίματος". Δηλαδή, δεν μπορείς να κάνεις εισαγωγή νέας δήλωσης, ή/και δεν μπορείς να διορθώσεις τις ήδη υπάρχουσες κλπ

ΥΣ. Σε καμιά περίπτωση δεν θέλω να παρεξηγηθώ πως προτρέπω σε μη πληρωμή συνδρομής ΤΕΕ (αυτό είναι θέμα άλλης μεγάλης συζήτησης). Απλώς θέλω να δω ποιο ποσό θεωρεί το ΤΕΕ υπερβολικό και "έβαλε κόφτη εκεί". Η' όλα είναι μια πίεση εκφοβισμού και κανείς δεν μπήκε στον κόπο να αλλάξει τον κώδικα του προγράμματος?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση "εγκυκλοπαιδικής" φύσεως:...

 

Εγκυκλοπαιδικά λοιπόν θα απέφευγα να περιμένω να δω πότε θα μπει ο κόφτης…. Έστω κάθε υπαγωγή και ένα 60αρικάκι θα το έβαζα…. Σιγά σιγά και λάου λάου δεν θα υπάρξουν εκπλήξεις… 

 

(καθαρά εγκυκλοπαιδικά δηλαδή το λέω 8-) )

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.