Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αμοιβές στελέχωσης πτυχίων ΜΕΚ


palex

Recommended Posts

Τουλάχιστον στην περίπτωση μου για στελέχωση, η αμοιβή ήταν κατόπιν διαπραγμάτευσης και δεν υπάρχει κάποια ελάχιστη αμοιβή

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

αναζητώ ΜΕΚ Β ηλεκτρολόγου/μηχανολόγου/πολιτικού μηχανικού (ενοικίαση). Κατά προτίμηση από Θεσσαλονίκη.

Άν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει μήνυμα για λεπτομέρειες. 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα βάλε μια αγγελία στον ανάλογο χώρο του φόρουμ...

 

Σε βλέπω έτοιμη για όλα όμως...μεκ και ΗΜ και ΠΜ.

 

Εύγε. Εγώ το φοβάμαι πολύ αυτό το βήμα στελέχωσης...πολλά τα έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εαν καποιος διαθεσει το ΜΕΚ του σε εταιρια, πώς εξασφαλίζεται η χρονική διάρκεια της "ενοικιασης" ?

 

Στη συμβαση που υπογραφουν, αναφερεται και η ελαχιστη χρονικη διαρκεια της "ενοικιασης" ?

 

Μου φαινεται λιγο περιεργο, μια εταιρια να "νοικιασει" ενα πτυχιο και μετα απο 2-3 μηνες να τον "διωξει" απο την στελεχωση της εταιριας ή

μια εταιρια να νοικιασει καποιο ΜΕΚ και μετα απο 2-3 μηνες ο μηχανικος να ζητησει να φυγει απο την στελεχωση της εταιριας.

Δεν θα πρεπει να υπαρχει καποιου ειδους εξασφαλιση και για τις 2 πλευρες?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα! Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος περίπου σε τι πλαίσιο τιμών κινείται η ενοικίαση ΜΕΚ Δ τάξης Οικοδομικά, Υδραυλικά και Οδοποιίας και Γ Λιμενικά? Ετοιμάζομαι να μισθώσω το ΜΕΚ μου σε εταιρεία που θα μου πληρώνει το ΤΣΜΕΔΕ και θα μου δίνει κι ένα μικρό ποσό για το ΜΕΚ μου.. Δεν έχω ιδέα που έχουν φτάσει οι τιμές, αφού τόσον καιρό στελέχωνα την εταιρεία, που εργαζόμουν και ο μισθός μου ήταν συγκεκριμένος για εργασία και ΜΕΚ. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μιλώντας (δεν απαντάω σε κανέναν), έχω παρατηρήσει ότι η πληρωμή του ΤΣΜΕΔΕ για μικρές βαθμίδες ΜΕΚ (Α ή και Β) είναι πλέον μεγάλη αμοιβή και δεν συμφωνείται πάντα.

Ξέρω ΜΕΚ που μισθώνονται από 200€ το χρόνο για στελέχωση κι ΑΑΑΝ κάτσει δουλειά επιπλέον ποσοστό επί του έργου.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα , ξέρετε ποιες ειναι οι αμοιβές για ΜΕΚ πτυχια ? Κυρίως για ΟΔΟ Γ ή Δ και ΥΔΡ Γ ή Δ . Καθαρά και μονο για 'ΣΤΕΛΕΧΩΣΗ' . Αμα κάποιος συνάδελφος ξέρει και για διαφορετικές περιπτώσεις παρακαλώ να το αναφέρει .  ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ σκόπιμο η όποια ενημέρωση του συναδέλφου να γίνει με pm.

 

Επίσης υπάρχει ανάλογο θέμα εδώ κι εδώ κι εδώ.

 

Ισως είναι σκόπιμο από τους διαχειριστές να μεταφερθεί το ερώτημα σε κάποιο από τα παραπάνω και να κλείσει το παρόν.

 

Παρατήρηση: Πριν αναρτήσετε οποιοδήποτε μήνυμά σας, χρησιμοποιείστε την "Αναζήτηση" για την ύπαρξη τυχόν όμοιων θεμάτων. ΕΠίσης 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.