Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάργηση 2% υπερ ΤΣΜΕΔΕ και 1% υπερ ΕΜΠ


Recommended Posts

Ευχαριστώ Ιάσονα. Αλλά τα πιστεύω και ας είναι ελαφρώς..γραφικά. και φυσικά δεν αφορούσαν στο συνάδελφο προσωπικά που δε ξέρω ίσως και πλάκα να έκανε. πάντως δε θα αλλάξει τίποτα ποτέ όσο το περιμένουμε από τους άλλους.

 

offtopic Συζητούσα με νεοσύστατη πολεοδομία για τις αμοιβές (κατάργηση ΕΤΕ) πριν μήνες, έχασα χρόνο, έστειλα μαιλ νομοθεσία έγγραφα που βρήκα από το φόρουμ, σύσκεψη εκεί για ώρα. Μου λένε από όσες εγκρίσεις-άδειες πρωτοκολλήθηκαν  μόνο εσύ το έθεσες κλπ. Επέμεινα αρκετά, στο τέλος υποχώρησα γιατί έκρινα ότι παραείναι ....φρέσκιοι για να δεχτούν την αλλαγή που πιο μεγάλες υπηρεσίες δεν εφάρμοζαν. Αλλά τελικά δε πήγε στράφι, μετά από λίγο καιρό μου είπαν "τελικά φαίνεται να είχες δίκιο". Άρα ίσως σιγά σιγά και όλοι από λίγο μπορούμε να κερδίσουμε το σεβασμό που πρέπει. Στην τελική και αυτοί φοβούνται χίλια δυό πλέον το ψάχνουν παντα από τη μία πλευρά - ας τους βοηθήσουμε να δουν και την άλλη. Τέλος offtopic σόρρυ. 

Edited by sarcs
  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 291
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Έχουμε κάτι νεότερο εδώ βρε παιδιά?!

 

Στα αυθαίρετα δεν πληρώνουμε τίποτα εννοείται ε?!

 

Βάζετε κάποιο συγκεκριμένο κείμενο;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όσο το Υπουργείο δεν προχωρά σε έκδοση εγκυκλίου για την ενημέρωση όλων των δημοσίων αρχών και υπηρεσιών, αυτό το φαινόμενο θα συνεχίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Από τον Ιούλιο μου είχαν πει τηλεφωνικά στην ΔΟΚΚ ότι σε καμιά βδομάδα θα ήταν έτοιμη η εγκύκλιος!!!

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν σε είπαν αν είναι γήινη εβδομάδα ή της Αφροδίτης!!!!

Edited by Faethon11
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ναι αλλά δεν σε είπαν αν είναι γήινη εβδομάδα ή της Αφροδίτης!!!!

+1 απο μένα για το έξυπνο χιούμορ...αλλά επειδή δεν μπορώ να αντισταθώ στο να κάνω το nerd της υπόθεσης :shock: , θα έπρεπε να πεις έναν πλανήτη που βρίσκεται πιο μακριά από τον ήλιο απ'οτι η γη....η Αφροδίτη βρίσκεται πιο κοντά και ως εκ τουτου περιστρέφεται γρηγορότερα... :grin: :grin: :grin:

Οπότε rephrase:

"Nαι αλλά δεν σε είπαν αν είναι γήινη εβδομάδα ή τoυ Πλούτωνα!!!!"

 

Αυτά γράφονται ένα χαλαρό πρωινό Σαββάτου...

Edited by msxoin
Link to comment
Share on other sites

για κάνε πάντως κανέναν υπολογισμό και πες μας για τη βδομάδα του Πλούτωνα γιατί ούτε τότε δεν τη βλέπω την εγκύκλιο, θα τους το πω στην επόμενη επικοινωνία μου   :mrgreen:

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

Στο Δήμο Κερατσινίου, απ'όπου περιμένω να πληρωθώ, με δική μου προτροπή και παροχή κάθε είδους στοιχείων αποφάσισαν να το 'ψάξουν', και τελικά πήραν απλά τηλέφωνο στο ΕΜΠ (!) και τους είπαν ότι φυσικά και καταβάλλεται ακόμα το 1%..

Σήμερα αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.