Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

102 εκατομμύρια από τα 224 («Προγράμματος Άμεσης Ενίσχυσης», που αφορά επιχορήγηση κεφαλαίου για την υλοποίηση παρεμβάσεων και κόστος ενεργειακών επιθεωρήσεων, μελετών και συμβούλου έργου. )

 

αν είναι χοντρικά 10,000 κάθε αίτηση τότε περίπου 10,000 αιτήσεις.

 

Κατα άλλα λεφτά υπάρχουν να καλυφθούν όλες οι αιτήσεις, έχει συμπληρωθεί το 60% των θέσεων με το σύστημα να ειναι λειτουργικό στο 20% του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω τα βγάζω περίπου 150.000.000 συνολικά οπότε με μ.ο. 15.000 ανα αίτηση έχουμε περίπου 10000 αιτήσεις και έχουν γίνει ήδη 6000.... και απο τον κύκλο μου περίπου 20 μηχανικών μόνο 4 αιτήσεις έχουμε κάνει... 

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. Τελικά σε τι συμπέρασμα καταλήξαμε για τους αριθμούς "παύλες"? Έχουμε ελπίδα να είμαστε μέσα στις 6000 ή κάτι έχει πάει στραβά με εμάς?

Link to comment
Share on other sites

εγω τα βγάζω περίπου 150.000.000 συνολικά οπότε με μ.ο. 15.000 ανα αίτηση έχουμε περίπου 10000 αιτήσεις και έχουν γίνει ήδη 6000.... και απο τον κύκλο μου περίπου 20 μηχανικών μόνο 4 αιτήσεις έχουμε κάνει...

Εχεις δικιο ειναι παραπανω απο αυτα που ειπα (ποροι ΕΠΑΝΕΚ )

Link to comment
Share on other sites

Τελικά περάσαμε όλοι όλες τις αιτήσεις μας που δεν είχαν ελλείψεις η προβλήματα στα δικαιολογητικά.... αλλά χωρίς αριθμό πρωτοκόλλου,   κάτι δεν πάει καλά....

Ποιος μας λέει ότι θα πάρουμε τον πραγματικό αριθμό που μας αναλογεί; μήπως ήταν ένα κόλπο να χώσουν δικούς τους ενδιάμεσα πριν απο μας;   

Και το ποιο σοβαρό ερώτημα, δεσμεύτηκαν όντως τα λεφτά για μας , η μας κοροιδεύουν ... προεκλογικά , και θα μας πουν κάποια στιγμή ότι θα πάρουν χρήματα μέχρι τον τάδε αριθ. πρωτοκόλλου και οι υπόλοιποι μετά τις εκλογές.

Link to comment
Share on other sites

102 εκατομμύρια από τα 224 («Προγράμματος Άμεσης Ενίσχυσης», που αφορά επιχορήγηση κεφαλαίου για την υλοποίηση παρεμβάσεων και κόστος ενεργειακών επιθεωρήσεων, μελετών και συμβούλου έργου. )

 

αν είναι χοντρικά 10,000 κάθε αίτηση τότε περίπου 10,000 αιτήσεις.

 

Κατα άλλα λεφτά υπάρχουν να καλυφθούν όλες οι αιτήσεις, έχει συμπληρωθεί το 60% των θέσεων με το σύστημα να ειναι λειτουργικό στο 20% του χρόνου.

 

 

εγω τα βγάζω περίπου 150.000.000 συνολικά οπότε με μ.ο. 15.000 ανα αίτηση έχουμε περίπου 10000 αιτήσεις και έχουν γίνει ήδη 6000.... και απο τον κύκλο μου περίπου 20 μηχανικών μόνο 4 αιτήσεις έχουμε κάνει... 

Εγώ φοβάμαι μην είναι ο Μ.Ο. 20.000€ γιατί αντίστοιχα για 100 εκ. ή 150 εκ. είναι 5.000 αιτησεις ή 7500 αιτήσεις!!θα δούμε αν δεν απορροφηθούν από άλλες περιοχές ίσως υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς τους προκειμένου να μην χαθούν τα κονδύλια.Καλό βραδύ και καλή ξεκούραση σε όλους και όλες!!

 

Υ.Γ. Πάντως αυτό με το παύλα=πρωτόκολλο είναι πονηρό γιατί δεν βλέπουμε αριθμό αιτήσεων αφού δεν παίρνουμε πρωτόκολλο.Δεν είναι τυχαίο αυτό και πιθανόν να σημαίνει ότι κάποιοι υποβάλλουν αίτηση ίσως και την ώρα που το σύστημα είναι ''κατεβασμένο''!!!Καλό βραδύ και καλή ξεκούραση σε όλους και όλες!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι 15.000 ανά αίτηση.

 

Πολλοί πελάτες μου είναι κάτω από τις 10.000€, ένας είναι κάτω από τις 5.000€.

 

Επίσης ο Μ.Ο. επιδότησης είναι 50% οπότε οι εγκεκριμένες αιτήσεις διπλασιάζονται.

 

Έτυχε και άνθρωπος που ήθελε να μπει στο πρόγραμμα μόνο για έναν ηλιακό θερμοσίφωνα.

 

Αυτή την στιγμή υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν να μπουν στο πρόγραμμα επειδή όντως έχουν οικονομικό πρόβλημα και θέλουν να βρουν μια οικονομική λύση.

 

Κάποιοι μάλιστα θέλουν να μπουν για λόγους ασφαλείας, να αλλάξουν τα παλιά χαλασμένα κουφώματα με νέα αλουμινίου που παραβιάζονται πιο δύσκολα από τους κλέφτες.

 

Σχετικά με το πληροφοριακό σύστημα τώρα. Λέει στις 8:00 θα ανοίξει. Ποια μέρα;

 

Στεναχωριέμαι όχι μόνο για τους πελάτες και για τους συναδέλφους ενεργειακούς επιθεωρητές  αλλά και για όσους αναπτύσσουν το σύστημα. Αρκετοί μηχανικοί Η/Υ, συνάδελφοι και αυτοί, αναπτύσσουν το σύστημα και έχουν χάσει όπως και εμείς τον ύπνο τους. Είμαι σίγουρος ότι δεν το κάνουν εκ προθέσεως και η πίεση είναι μεγάλη και για αυτούς.

Edited by sdim
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα στην παρέα. Για όσους έχουν πρόβλημα και τους κλείδωσε το σύστημα λόγω του θέματος εμπλοκής πολυκατοικίας ή κάτι σχετικά και ουσιαστικά τους πέταξε εκτός προγράμματος μη δίνοντας τους την ευκαιρία να κάνουν κάτι, ένας πελάτης μου, που έχει το ίδιο πρόβλημα, αποφάσισε να μαζέψει κόσμος για να κάνουν προσφυγή, όχι απλή καταγγελία.

Μου ζήτησε να δημoσιοποιήσω το email που ετοίμασε για αυτό τον σκοπό.

Το γράφω εδώ και όσοι ενδιαφερόμενοι θέλουν, μπορούν να έρθουν σε επαφή μαζί του. 
Μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον κ. Στράτο στο email:

[email protected]

Θα το προχωρήσει όσο πάει, αλλά θέλει συμμετοχή για να έχει επιτυχία. Από εμένα καλή επιτυχία σε όλους.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Στο εντυπο ΙΙΙ στο τμημα:  Καταγραφή Πρότασης Παρεμβάσεων ανά Υποκατηγορία Δαπάνης και Κόστος, στο ονοματεπωνυμο ιδιοκτητη και στο αφμ καταχωρούμε αυτά του ιδιοκτήτη της οικίας ή των προμηθευτών??

Αναγράφει στον τιτλο επανω του πινακα το ονομα και το ΑΦΜ ιδιοκτητη, γιατι να βάλουμε του προμηθευτή;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.