Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

καλημέρα,

 

έχω περίπτωση όπου ο κύριος του ακινήτου έκανε προσφατα μισθωτήριο συμβόλαιο με ενοικιαστή (μετά τις 1/1/2018). Έχει ενημερωθεί το Ε2 του ιδιοκτήτη, και το Ε1 του ενοικιαστή,

όμως κατά τον έλεγχο πληρότητας λαμβάνω το μήνυμα "η τιμή δεν συμφωνεί με στοιχεία ΑΑΔΕ΄".

Το οποίο το έχω καταχωρήσει από την Δευτέρα.

Ο έλεγχος γίνεται αυτόματα ή πρέπει να περιμένω και άλλο.

 

ευχαριστώ

Πως ενημερώθηκαν τα Ε1 κ' Ε2, αφού δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα οι δηλώσεις;

 

Πως;;;

Πήγα στο προφίλ :arrow: ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ :arrow: καταχώρησα το νέο email στο 2ο πλαίσιο κειμένου  :arrow:  ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ

Έλαβα μήνυμα με κωδικό επιβεβαίωσης, επέλεξα το link και το δέχτηκε.

 

επίσης πώς μπορώ να αναρτήσω στο forum μια εικόνα από την πλατφόρμα?

Πατάς PRTSC (PRINTSCREEN)  :arrow:  ΕΠΙΚΟΛΛΗΣΗ (πχ στη ζωγραφική) :arrow: ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο πρόβλημα με τους ΜΘΧ σε μονοκατοικία: Έχουμε αλλάξει σήμερα το πρωί τους κύριους χώρους (105 τ.μ.) στο Ε9 να συμφωνούν με την ωφέλιμη επιφάνεια στο ΠΕΑ (το έχω σε pdf δηλαδή περάστηκαν οι αλλαγές) αλλά στην ΝΕΑ αίτηση, στα στοιχεία ακινήτου, δίπλα στη σωστή τιμή Επιφάνεια Κύριων χώρων μου βγάζει κόκκινο μήνυμα "Η τιμή δεν συμφωνεί με στοιχεία ΑΑΔΕ" , μόλις βάλω την συνολική το διασταυρώνει αμέσως, αλλά μετά θα με πετάξει έξω με ασυμφωνία τετραγωνικών μεταξύ Ε9 και ΠΕΑ. Καμιά ιδέα; 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Πήγα στο προφίλ :arrow: ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ :arrow: καταχώρησα το νέο email στο 2ο πλαίσιο κειμένου  :arrow:  ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ

Έλαβα μήνυμα με κωδικό επιβεβαίωσης, επέλεξα το link και το δέχτηκε.

 

 

Πως πήγες στο προφίλ;

Εμένα μόνο αποσύνδεση μου γράφει

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο προφίλ :arrow: ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ :arrow: καταχώρησα το νέο email στο 2ο πλαίσιο κειμένου  :arrow:  ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ

Έλαβα μήνυμα με κωδικό επιβεβαίωσης, επέλεξα το link και το δέχτηκε.

Εμένα δεν μου βγάζει επιλογή "ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ"

Link to comment
Share on other sites

Στο πρόβλημα με τους ΜΘΧ σε μονοκατοικία: Έχουμε αλλάξει σήμερα το πρωί τους κύριους χώρους (105 τ.μ.) στο Ε9 να συμφωνούν με την ωφέλιμη επιφάνεια στο ΠΕΑ (το έχω σε pdf δηλαδή περάστηκαν οι αλλαγές) αλλά στην ΝΕΑ αίτηση, στα στοιχεία ακινήτου, δίπλα στη σωστή τιμή Επιφάνεια Κύριων χώρων μου βγάζει κόκκινο μήνυμα "Η τιμή δεν συμφωνεί με στοιχεία ΑΑΔΕ" , μόλις βάλω την συνολική το διασταυρώνει αμέσως, αλλά μετά θα με πετάξει έξω με ασυμφωνία τετραγωνικών μεταξύ Ε9 και ΠΕΑ. Καμιά ιδέα; 

μίλησα στο 2131513865 για την περίπτωση με το κλιμακοστάσιο και μου είπε οτι έχουμε δίκαιο...μου είπε να στείλω εμαιλ και σε 2 ώρες θα απαντήσουν...όταν της είπα οτι το έχω στείλει από εχθές μου απάντησε οτι σήμερα τα έκανε προώθηση και μάλιστα το βρήκε κιόλας και είπε θα απαντήσουν..επομένως εγώ δεν αλλάζω ούτε το Ε9 ούτε το πιστοποιητικό γιατί μετά σε τυχόν αυτοψία θα είμαστε έκθετοι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.