Μετάβαση στο περιεχόμενο

e-ΑΔΕΙΕΣ Σύστημα Έκδοσης Οικοδομικών Αδειών.


Recommended Posts

καλησπέρα , ήθελα να ρωτήσω το εξής , σε μια άδεια με προέγκριση που είχε προηγηθεί και κατεδάφιση , ανέβασα καταλάθος την έγκριση της αρχαιολογίας για την κατεδάφιση και όχι για την ανέγερση και έκανα έκδοση της πράξης , τωρα? πως μπορώ να το διορθώσω ? Με πρόδηλο ?

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, zuupu said:

καλησπέρα , ήθελα να ρωτήσω το εξής , σε μια άδεια με προέγκριση που είχε προηγηθεί και κατεδάφιση , ανέβασα καταλάθος την έγκριση της αρχαιολογίας για την κατεδάφιση και όχι για την ανέγερση και έκανα έκδοση της πράξης , τωρα? πως μπορώ να το διορθώσω ? Με πρόδηλο ?

 

Δεν υπάρχει απόλυτα σχετική διάταξη στον 4495 . Δες ,  συνεννόηση με ΥΔΟΜ . αν σε καλύπτει το αρθ. 42 παρ. 4  με αναθεώρηση λόγω πρόδηλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, προσπαθώ να υποβάλω μια αναθεώρηση έντυπης με βεβαίωση όρων δόμησης κατ. Ι, από την βεβαίωση είναι κλικαρισμένο στο σύστημα -άλλες εγκρίσεις- και χωρίς αρχείο δεν προχωράει, έχεις κανείς ιδέα τι να ανεβάσω, εφόσον όλες οι εγκρίσεις έχουν ανέβει σε διαφορετικά πεδία;

Επίσης βγάζει  παρατήρηση ---Να επιβεβαιώσετε την πληρότητα των μελετών και λοιπών δικαιολογητικών σε Άδεια με βεβαίωση όρων δόμησης, η οποία αποτελεί ευθύνη του διαχειριστή της αίτησης. Που υπάρχει στο σύστημα η επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι καλησπέρα,

Aντιμετωπίζετε πρόβλημα με το σύστημα του ΤΕΕ e-adeies?

Προσπαθώ να ξεκινήσω ΟΑ σε συνέχεια προγενέστερης (βεβαίωση όρων δόμησης που έχω εκδοθεί) και μου βγάζει μήνυμα ότι η προγενέστερη είναι εκτός σχεδίου ενώ δεν είναι!

Edited by the_topo
Link to comment
Share on other sites

Για αναθεώρηση έντυπης οικ.αδειας διωρόφου οικοδομής   η οποια είναι σε ισχύ με αύξηση συντ. και έχει γίνει παράταση ισχύος για παράταση εργοταξιακου  μέσω eadeies,είναι υποβάλλω αίτημα ως αναθεώρηση έντυπης άδειας  με προεγκριση;υπάρχει δυνατότητα χωρις προεγκριση;

Link to comment
Share on other sites

Συναδερφε the_topo και εγω αντιμετωπιζω πρόβλημα με το σύστημα του ΤΕΕ e-adeies.

 

Προσπαθώ να ξεκινήσω ΟΑ σε συνέχεια προγενέστερης (βεβαίωση όρων δόμησης που έχει εκδοθεί) και μου βγάζει μήνυμα ότι η προγενέστερη είναι σε Γήπεδο εκτός σχεδίου, κατά παρέκκλιση άρτιο, άρθρου 40, παρ. 1 ν. 4759/2020 ενώ δεν είναι.

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικότερο πρόβλημα των τελευταίων ημερών του υπερσυστήματος του ΤΕΕ

Edited by Pavlos33
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι

Θέλω να εκδόσω μια  ΕΕΔΜΚ για μια οριζόντια ιδιοκτησία επί 3όροφης πολυκατοικίας. Πρέπει να γράψω αναλυτικά τη δόμηση της πολυκατοικια στα στοιχεία υφισταμένου και κατόπιν στην επόμενη ενότητα Δόμηση/Χρήσεις/Θέσεις στάθμευσης να αναφέρω όλα τα στοιχεία της πολυκατοικίας ή μόνο της οριζόντιας ιδιοκτησίας στην οποία θα κάνω την πράξη της έκδοσης ΕΕΔΜΚ;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.