Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

τα ΤΕΙ είναι πανεπιστήμια εδώ και 5 χρόνια περίπου,απλά για να μην λέμε ότι μας κατεβάζει η κούτρα........

 

Μετά από τόσα χρόνια, ακόμα να καταλάβουμε τη διαφορά της Τριτοβάθμιας με την Πανεπιστημιακή εκπαίδευση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απόρριψη επιχειρηματικού σχεδίου

 

Λόγοι απόρριψης

Λόγω έλλειψης θέσεων.

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Δηλ αν είχες καλύτερο σχέδιο θα καταλάμβανες μια από τις λιγοστές θέσεις? Κάτι τέτοιο εννοούν?

 

Ή δεν υπήρχαν καθόλου θέσεις και ήταν μια τυπική αιτιολόγηση?

Link to comment
Share on other sites

Απόρριψη επιχειρηματικού σχεδίου

 

Λόγοι απόρριψης

Λόγω έλλειψης θέσεων.

 

:(

 

Κρίμα ρε συ! Κάθε εμπόδιο σε καλό, λένε πάντως, εύχομαι και για εσένα έτσι να είναι!

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι τελείωσαν οι θέσεις.. Αυτός είναι ο λόγος.. :( Το θέμα είναι οτι έχω νοικιάσει γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα είδα ότι απορρίφθηκα!! Η αλήθεια είναι οτι άργησα να κάνω την αίτηση γιατί περίμενα περίπου 3 μήνες να μου έρθουν τα χαρτιά απο το ΤΕΕ για να κάνω έναρξη επαγγέλματος (έδωσα εξετάσεις τέλη Φεβρουαρίου). Ας την ψάξουμε για αλλού

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς αν οι αγορές με δόσεις μέσω πιστωτικής κάρτας θεωρούνται ως τιμολόγια εξοφλημένα στο σύνολο του ποσού ή για τις πληρωμένες δόσεις μόνο;

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι τελείωσαν οι θέσεις.. Αυτός είναι ο λόγος.. :( Το θέμα είναι οτι έχω νοικιάσει γραφείο.

 

Αγαπητή Αννέτα,εγώ είμαι στο πρόγραμμα,την προηγούμενη Πέμπτη ήρθε έλεγχος από ΟΑΕΔ για την πρώτη εξαμηνιαία δόση.Εγώ για να αποφύγω το ρίσκο με την ενοικίαση γραφείου,είχα κάνει έναρξη στο σπίτι μου κάνοντας παράλληλα αίτηση στο πρόγραμμα κι όταν πήρα την προέγκριση νοίκιασα ξεχωριστό επαγγελματικό χώρο δηλώνοντας στον ΟΑΕΔ τη μεταβολή της έδρας.

 

Το γραφείο έχει δυστυχώς αρκετά έξοδα κι εμείς σα μηχανικοί δεν πουλάμε βιτρίνα,να μας δει κάποιος και να μπει μέσα.

 

Κάθε εμπόδιο σε καλό.Ενδέχεται να βρεις κάτι άλλο καλύτερο που μπορεί το πρόγραμμα του ΟΑΕΔ να σε δέσμευε.Για παράδειγμα σου αντιπαραθέτω την εμπειρία ενός φίλου μου,ο οποίος είχε νοικιάσει χώρο,είχε πάρει σχεδόν και τα 6000ευρώ που ήθελε το πρόγραμμα(είχε πάρει προέγκριση φυσικά) αλλά επειδή είδε ότι ήταν δύσκολο να "επιβιώσει" στο ελεύθερο επάγγελμα,τα παράτησε κι έφυγε για Κατάρ όταν του δώθηκε η ευκαιρία

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.