Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

όταν έχεις ένα ατομικό γραφείο, δεν είσαι καμιά μεγάλη επιχείρηση με μεγάλα έργα, τι ταμπέλα να βάλεις? Με αυτή τη λογική ο κάθε άνεργος που συμμετέχει σε κάποιο επιδοτούμενο πρόγραμμα με πόρους ''προερχόμενους από την ευρωπαϊκή ένωση'' θα πρέπει να βάλει το αυτοκόλλητο, την ταμπέλα, έξω από την πόρτα του σπιτιού του και κάτω στο θυροτηλέφωνό του. Είναι γελοίο σε μια χώρα που καταρρέει, εδώ δεν έχουν γίνει τα αυτονόητα και ασχολούμαστε λιγότερο ουσιώδη

Edited by Ιάμβλιχος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Σε λίγες μέρες θα θα πάω στον ΟΑΕΔ να καταθέσω τα δικαιολογητικά για το 3ο πεντοχίλιαρο. Η διαφορά είναι ότι αυτό το εξάμηνο δεν πέρασε κανείς για έλεγχο από το γραφείο. Έχει συμβεί σε κανέναν σας κάτι παρόμοιο ? Θα αντιμετωπίσω πρόβλημα στον ΟΑΕΔ ? Το προηγούμενο 6μήνο είχαν περάσει για έλεγχο, και το χαρτί που μου είχαν δώσει μου το είχε ζητήσει ο ΟΑΕΔ.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε ελεγχος προχτες,νομιζω στα μεσα ιουλιου ειναι να καταθεσουμε τα χαρτια(και γω για τη τριτη δοση).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το αθροισμα τους > 5000 ευρω, χωρις φπα μεσα. Καθαρο ποσο το 5000.

Καλου κακου βεβαιωσου στον τοπικο οαεδ, αν και δεν νομιζω να εφαρμοζουν ο καθενας αλλα.

Προσωπικα μου εβαλαν την δοση της 2ης χρονιας τον μηνα που περασε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι νομίζω 2500 ευρώ, γιατί θυμάμαι πολύ καλά να λέει ότι το άθροισμα εσόδων-εξόδων πρέπει να αντιστοιχεί τουλάχιστον στο ήμισυ της αξίας της επόμενης δόσης που πρόκειται να καταβληθεί...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι νομίζω 2500 ευρώ, γιατί θυμάμαι πολύ καλά να λέει ότι το άθροισμα εσόδων-εξόδων πρέπει να αντιστοιχεί τουλάχιστον στο ήμισυ της αξίας της επόμενης δόσης που πρόκειται να καταβληθεί...

 

Έτσι ακριβώς είναι.Απλά καλό είναι να μην έχεις 2500ευρώ μόνο έξοδα για προφανείς λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειστε σιγουροι για αυτο που λετε τοτε ας πω πασο, απλα μην παρετε κανενα στο λαιμο σας. Μιλαμε για τον 2ο χρονο να θυμισω

Edited by ckiriako
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.