Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Έλαβα την συστημένη επιστολή από την τράπεζα.

 

Σύμφωνα με αυτή, η βαθμολογία της πρότασης μου οδηγεί:

-Σε θετική αξιολόγηση, μη επιχορηγούμενη λόγω μη επάρκειας πόρων. 49 ποντάκια.

 

edit:

Στην αναζήτηση του λινκ της ένστασης, μα να μην υπάρχει πουθενά, έστειλα ερώτημα ζητώντας πληροφορίες άμεσα καθώς υπάρχει προθεσμία.

 

απάντηση:

Η υποβολή της ένστασης θα γίνει ηλεκτρονικά από εσάς στο πληροφοριακό σύστημα κρατικών ενισχύσεων. Προς το παρόν, δεν έχει αναρτηθεί ακόμη η ενέργεια της υποβολής ένστασης. Σχετικά με την ακριβή ημερομηνία υποβολής των ενστάσεων θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση στο www.ependyseis.gr ή www.espa.gr και θα υπάρξουν και οδηγίες υποβολής.

 

ό'τι να 'ναι

Πως τελικά γινεται η ενσταση; Ηλεκτρονικα αλλα απο που; Δεν εχει τιποτα μέσα στο ependyseis.gr/mis

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβγαλα άκρη σήμερα.

Οι τράπεζες έχουν βάλει το ICAP να υλοποιεί τις προτάσεις μας.

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Ούτε προμήθειες ζητάνε.

Κάποια συμφωνία έχουν υπογράψει μεταξύ τους, που δε μ'απαχολεί. Κάτι σαν υπεργολαβία.

Προχωράμε κανονικά στην υλοποίηση ... κι ο Θεός βοηθός!!!

Link to comment
Share on other sites

δύο μικρές ερωτησούλες.

 

α)μας υποχρεωνει το εσπα να είναι γραμμένο πανω στο τιμολόγιο το S/N των προγραμμάτων?

β)εκ παραδρομής στο τιμολόγιο μου γράφει autocad 2010 και οχι το 2011 που παρέλαβα... λετε να υπάρχει πρόβλημα με αυτο? μια απλή διόρθωση πάνω και υπογραφή από τον προμηθευτή ειναι αρκετή για να μην εχω θέμα με πιθανό έλεγχο?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι να ρωτήσω και εγώ κάτι...έχω προχωρήσει και εγώ εν μέρει στην υλοποίηση της πρότασης και έχω αγοράσει κάποια πράματα μετρητοίς αντί για κατάθεση σε λογαριασμό του προμηθευτή, λέτε να υπάρχει πρόβλημα? Με προέτρεψε το ίδιο το πλαίσιο να το κάνω με σκοπό να τα προμηθευτώ από το κατάστημα και μου είπαν ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Να σημειώσω ότι εκτος από το τιμολόγιο μου έδωσαν και εξοφλητική απόδειξη. Τι λέτε?? :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτο πιστεύω, απλά η αλήθεια είναι ότι στις διευκρινίσεις γράφει μόνο για πιστωτική εκτος από κατάθεση στην τράπεζα. Ελπίζω να μην υπάρχει θέμα, ειδικά αφού κάποιοι μπορεί να είχαν ξεκινήσει την υλοποίηση πριν ακόμα ανακοινωθει η λίστα των επιτυχόντων και προφανώς έχουν αγοράσει μετρξτοίς εξοπλισμό.

Link to comment
Share on other sites

ξαναδιατυπώνω γιατι χρειζομαι βοηθεια αμεσα...

 

α)μας υποχρεωνει το εσπα να είναι γραμμένο πανω στο τιμολόγιο το S/N των προγραμμάτων?

β)εκ παραδρομής στο τιμολόγιο μου γράφει autocad 2010 και οχι το 2011 που παρέλαβα... λετε να υπάρχει πρόβλημα με αυτο? μια απλή διόρθωση πάνω και υπογραφή από τον προμηθευτή ειναι αρκετή για να μην εχω θέμα με πιθανό έλεγχο?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε freekat δεν γράφει κάτι τέτοιο πουθενά ούτε στις διευκρινίσεις υλοποίησης. Ο μόνος τρόπος να το μάθεις και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο είναι να επικοινωνήσεις με το εσπα.

Link to comment
Share on other sites

ξαναδιατυπώνω γιατι χρειζομαι βοηθεια αμεσα...

 

α)μας υποχρεωνει το εσπα να είναι γραμμένο πανω στο τιμολόγιο το S/N των προγραμμάτων?

β)εκ παραδρομής στο τιμολόγιο μου γράφει autocad 2010 και οχι το 2011 που παρέλαβα... λετε να υπάρχει πρόβλημα με αυτο? μια απλή διόρθωση πάνω και υπογραφή από τον προμηθευτή ειναι αρκετή για να μην εχω θέμα με πιθανό έλεγχο?

 

α) Όχι...τέτοιο πράγμα δεν αναφέρεται πουθενά...

 

β) Καλό θα ήταν να διορθωθεί το τιμολόγιο...γενικότερα. Είναι δυνατό να παίρνεις το 2011 και να σου κόβει απόδειξη για το 2010; Να το διορθώσει...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.