Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Εγώ πιστεύω ότι θα το κάνουν...να πουλήσουν θέλουν κι αυτοί.

 

Να τους κάνεις σαφές ότι αν δεν το κάνουν δεν παίρνεις PC...για να μην έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχεις την δυνατότητα αγοράζεις ένα καλύτερο μηχάνημα με 1400€.

 

Το extra κόστος (σε περίπτωση που είσαι κάτω της πενταετίας) θα είναι 100€.

Σε πρώτο χρόνο βέβαια θα πρέπει να δώσεις 615€ παραπάνω από αυτά που υπολόγιζες.

 

Τα 115 θα τα πάρεις με την επόμενη περιοδική (εφόσον εμφανίσεις έσοδα) και τα υπόλοιπα 400€ όταν δοθούν οι επιδοτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ασυμφωνία προσφοράς που θα καταθέσω στον έλεγχο και πρότασης που έχει υποβληθεί ηλεκτρονικά, θα έχω κάποιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λένε τμήμα της πρότασης εννοούν να παραλήψεις κάποιο προιον (πχ. να μην πάρουμε το λαπτοπ, παρά μονο το desktop) και όχι τμήμα του προιόντος. Το δεύτερο αποτελεί αγορά υποδεέστερου εξοπλισμού και δεν καλύπτεται.

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο σχετικά με τα τιμολόγια. Αν δεν κάνω λαθος θα πρέπει να καταθέσουμε τα προτότυπα τιμολόγια. Με την εφορία τη γίνεται? Απλές φωτοτυπίες θα πρέπει να έχουμε στο φακελό μας? Γιατι ο λογιστής μου μου είπε ότι πρέπει να πάρω επικυρωμένα αντιγραφα από ολα!...πακέτο!

 

Σε ερώτησή μου σήμερα στο ΕΣΠΑ μου είπαν κατηγορηματικά (και σε έντονο ύφος μάλιστα μετά τις συνεχείς ερωτήσεις) ότι δεν υπάρχει πρόβλημα κατά την αγορά στατικού προγράμματος χωρίς κάποια πρόσθετα. Δεν θεωρείται υποδεέστερο λογισμικό.

 

Τώρα το civil plus με το civil lt που λέει ο φίλος μάλλον θεωρούνται διαφορετικά λογισμικά, είναι άλλη περίπτωση πιθανώς να έχετε δίκιο.

 

Θα στείλω και ένα μειλ πάντως καλού κακού.

 

Το ερώτημα βέβαια παραμένει: Τα λεφτά θα τα πάρουμε;;; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Eδώ ειναι Νίκο!

 

http://www.espa.gr/el/Pages/NewsFS.aspx?item=203

 

Σχετικά με το civil, αγόρασα σήμερα το ολοκληρωμένο πακέτο για να είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος συνάδελφος να με πληροφορήσει τι πρέπει να περιλαμβάνει ο φάκελος που θα υποβάλουμε στους ΕΦΔ μετά τις 16/8 και ποια ακριβώς είναι η διαδικασία ή που αναγράφονται οι πληροφορίες επ΄αυτού?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.